160 Shares 4230 views

Jak rozwijać umiejętności komunikacyjne? Co to znaczy towarzyskim? Test towarzyskości

Jaki jest towarzyskość człowieka, wiadomo już, być może, do każdego. Ale nie każdy może zarządzać go umiejętnie. Psychologowie wyróżnić dwa rodzaje znaków introwertyk i ekstrawertyk. Pierwszym jest zanurzona w świecie wewnętrznym i własnych doświadczeń, drugi wrodzonej towarzyski charakter. Łatwiej jest nawiązać przyjaźnie i relacje biznesowe, jest otwarty i na zewnątrz wyglądający.

Oba typy są elastyczne. I po pewnym czasie, na przykład, introwertykiem może rozwijać cechy ekstrawertyka. Wszystko będzie zależało od osobistych aspiracji, gotowość i okoliczności. Jednak należy zauważyć, że ustępujący towarzyski nie znaczy. Tak, będziemy rozumieć w koncepcji i dowiedzieć się, jak rozwijać umiejętności interpersonalne. Jakie są korzyści z jakości i jak określić swój stopień w?

Towarzyskim – kto to jest?

Jeśli słowo „komunikatywny” i „towarzyska” – synonimy, a następnie spieszyć do czynienia z tymi pojęciami. Towarzyscy ludzie – zwykle jest otwarta osoba, która jest łatwa do kontaktu i nie może ukryć swoje emocje wewnątrz. Dla takiej osoby nie ma znaczenia, z kim i kiedy mówi, że jest przyjemny proces komunikacji.

I co robi komunikatywny? Ta osoba „z gwiazdką”. Człowiek z umiejętności komunikacyjnych dość elastyczne. On jest w stanie dostosować się do przekazywania różnych typów i postaci ludzkich. Ale to nie z powodu hipokryzji i pochlebstwa. Tylko ten typ charakteru wie, kto i jakie przyprawy do złożenia danie informacji.

W przypadku nietypowych sytuacjach towarzyskich ludzie będą w stanie znaleźć odpowiednich słów. Udane wpływ jest wzmocniona przez fakt, że są uroczy, pewność i możliwość szybkiego dostosowania się do nowych warunków. Często te cechy przyczyniają się do przejęcia władzy i kierowniczych stanowiskach wysoko w zespole.

Zalety komunikatywności

Oczywiście, ta elastyczność komunikacji można znaleźć wiele plusów:

  • Po pierwsze, osoba może zrealizować się w niemal każdej sferze aktywności społecznej. wychodzące osoby gotowe do podjęcia wolne stanowisko, ponieważ jest on w stanie przeprowadzić szybko i pewnie negocjacji biznesowych, aby negocjować z wymagających i bezkompromisowych ludzi.
  • Oczywiście, sukces jest niezaprzeczalna, a nie tylko ich kariery, ale również w pracy i życiu osobistym.
  • Miłym bonusem może być znalezienie harmonię duszy ze światem, aby pozbyć się kompleksów, strachu i izolacji.
  • Proste rozwiązanie, a nawet zapobieganie konfliktom. Utworzenie silnego biznesu i przyjaznych stosunków.

Realizując szereg przywilejów i przyjemności można uzyskać z takiej jakości w sobie, istnieje uzasadnione pytanie: czy jest możliwe, aby dowiedzieć się umiejętności komunikacyjne? Odpowiedź jest jednoznacznie tak!

Dziś w domenie publicznej jest zbiorem książek właściwy kategorii pisarzy „Jak komunikować się z ludźmi?” Psychologia od dawna formułowane uniwersalnych wskazówek, które pomogą ujawnić się niemal wszyscy. Trzeba tylko chcieć. Ale zanim przejdziemy do pracy, trzeba sprawdzić samemu. W tym celu istnieje specjalny test towarzyskość. Zobaczmy, w jaki sposób jesteśmy kontaktowy.

Test towarzyskości

Aby przeprowadzić ten mały studium powinien złożyć następujące sytuacje:

  • Zostaniesz poproszony, aby szczegółowy raport na spotkaniu lub prezentacji na konferencji. Czy jesteś zdenerwowany?
  • Nastąpił konflikt między swoimi współpracownikami. Szef chce, aby to zrozumieć. Boisz się zniszczyć stosunki z kolegami?
  • Jest to omówienie jakiegoś problemu lub tematu. Ktoś wyraża swoją opinię, ale to jest błędne. będzie dyskutować z poprzedniego mówcy, udowadniając prawdę?
  • Być odpowiedzialnym spotkanie biznesowe. Czy jesteś zdenerwowany?
  • Człowiek na ulicy pyta gdzie jest najbliższy piekarni. Znajdziesz to irytujące?

W tym dniu testu towarzyskość jest przekazywana. Zwracamy się do wyników. Liczyć je bardzo łatwo. Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, powinieneś poważnie zastanowić się, jak rozwijać umiejętności interpersonalne. A jeśli odpowiedź brzmi „tak”, jest obecny we wszystkich miejscach, to nawet nie jest własnością i charakter problemu. Praca zespołowa dla ciebie po prostu nie do zniesienia. Nie łatwo złożyć i relacje ze współpracownikami.

Negatywna odpowiedź na te pytania – wskaźnik towarzyskości. Im więcej, tym wyższy jego poziom. W każdym społeczeństwie, taka osoba jest wygodne i prawie każda sytuacja życiowa jest łatwo rozwiązać.

rozwiązaniem jest

W obecności komunikacyjnych cech osoby wystarczy, aby utrzymać i poprawić je. W przypadku nieobecności powinno być prawidłowo ocenić sytuację. Są to historie, które są wymagane nabycie takich umiejętności. Człowiekowi wygodnie chodzić na własnej ścieżki, nie wnikając w zawiłości skutecznej komunikacji. Jednak dla tych, którzy chcą zmienić siebie, nie jest rozwiązaniem. Proponujemy, aby spotkać się z kluczowymi wskazówki psychologów, jak rozwijać umiejętności interpersonalne.

Wszystko zaczyna się od dzieciństwa

Wiadomo, że najważniejszym okresem w życiu człowieka jest dzieciństwo. Nadszedł czas spokojny, pozbawiony poważnej odpowiedzialności, gdy formacja z podstawowych cech charakteru nie naruszają wewnętrznych przekonań i czynników zewnętrznych. Towarzyskość dzieci zależy od tego jak szybko robią przyjaciele jak łatwo i naturalnie podawać do nowego zespołu (w szkole, środowisk twórczych, i tak dalej. N.). Zadaniem rodziców w tym przypadku jest dbałość o alimenty, dobrą radę. Dlatego zastanawiałem się, jak rozwijać umiejętności komunikacyjnych u dziecka, wystarczy stworzyć harmonijne warunki w domu i skupić się na wszechstronnej edukacji.

Nie oddalają się od dialogu

Jak dla dorosłych z ukształtowanym wewnętrznym świecie i postrzega strategia rozwoju umiejętności komunikacyjne określa bardziej subtelnie i stopniowo. Musimy zacząć od prostego, łatwego komunikacji. I to nie tylko z konkretną osobą, ale z kilkoma przyjaciółmi. Można użyć wirtualnego łącza, które jest obecnie coraz bardziej popularne. Ale lepsze to prawdziwy, żywy.

Zdarza się, że dzień był spięty, ponury nastrój, ale na ulicy można spotkać dobrego przyjaciela. Nie ignoruj go, uśmiechu, utrzymać rozmowę. Można dzielić się doświadczeniami. Po prostu nie włącza się do rozmowy na niekończącą monologu skarg. To powinien być dialog ze sobą, z pozytywnym zakończeniem.

Być pierwszy

Inną kwestią jest to, jak rozwijać umiejętności komunikacyjne, jeśli nie masz przyjaciół, a nie mówić o sąsiadów i współpracowników. Tak, zdarza się czasami. Nadszedł czas, nowych znajomości i znaleźć wspólne interesy. Nie bój się podejść pierwszy rozpocząć rozmowę. Rozmowa może otworzyć pytanie, jak znaleźć dom lub ulicę, lub są zainteresowani w niektórych przedmiotów należących do drugiej strony. Nie rozpaczaj, jeśli pierwsza próba nie powiedzie się. W tym przypadku praktyka – to jest ważne.

Jeśli przyjaciele i znajomi w obfitości, a ty nie opanowali umiejętności komunikacji, przejąć inicjatywę. Na przykład, w dużym domu towarowym widać znajomą osobę. Nie ukrywaj i nie uciekać od niego do innego działu. Okoliczności skłoniły powodu. Skorzystać z tej możliwości. Iść odważnie do przodu. Jednocześnie manifestować maksymalnie życzliwość i uroku. Z klasycznym pytanie „Jak się masz?” I „jak się masz?” Można go znaleźć odpowiedni produkt lub usługę do dyskusji.

cieszyć się

Kto jest towarzyskim? Jak już wspomniano, jest mistrzem komunikacji. On nie tylko wiedzieć, jak znaleźć kontakt z jakichkolwiek ludzi, ale również bawić się z tego procesu. Czyli otwarcie i naturalnie może on prowadzić uczestników rozmowy ciekawy temat, dowiedzieć się przeciwnego zdania, odpowiednio ocenić je, a jednocześnie wrażenie mądrego i kompetentnego rozmówcę. Ta metoda powinna wziąć pod uwagę. Ponieważ często zdarzają się sytuacje, gdy dana osoba nie wie, co go czeka i rozmowa już ustawienie się na negatywny sposób. Na przykład, przyjaciel lub przyjaciółka obiecał przyjść na wizytę, aby przejść wieczorem. I ich ulubione motywy są piłka nożna lub na zakupy. Nie rozpaczaj, że wieczór utracone. Spróbuj wykorzystać prawo prowadzić rozmowę. Od pierwszej nuty dosłownie ustawić motyw, obejmować rozmówcy w temacie jesteś zainteresowany i wyrównać przyjemne z pożytecznym.

szczypta artyzm

Psychologowie wyróżnić dwa rodzaje umiejętności: komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Oprócz dobrze ukierunkowanych słów i zwrotów, z dobrym poczuciem humoru, musisz posiadać swoje mimiki i gestów. Daje smak nasycenia komunii. Ważne jest, gdy opowiadania nie tylko do prowadzenia suchej narracji, ale również do dekoracji jej wcielenie w określony sposób, zmiana wyrazu twarzy i głosu. Po tym można mieć pewność, że wkrótce wszystko rozpoznać „Ten człowiek – duszę firmy”

Pozwól sobie być trochę artystą Zwolnij swoje wewnętrzne impulsy. Tylko poczucie umiaru w emocje. Powtórka nie warto! Aby lepiej zrozumieć, jak rozwijać umiejętności komunikacyjne i w którym kierunku iść, można zobaczyć kilka humorystyczne monologi. A następnie spróbuj je odtworzyć i pokazać się przed lustrem. Takie praktyki mają pozytywny wpływ nie tylko na jakość komunikacji, ale także nastrój.

Lek na pozytywnej fali

Co robi „towarzyska”? Być może stała synonimem słowa mogą być „optymistyczne”. Towarzyscy ludzie rzadko tracą serce. Nawet jeśli napotykają poważne trudności w życiu, jesteś w stanie znaleźć w nich pozytywne aspekty i trochę humoru. Uśmiechnij się i iść do przodu – Główną zasadą komunikacyjnych ludzi. Po tym wszystkim, przyjazna twarz przyciąga więcej ludzi niż smutnym wyrazem.

Jeśli uważasz, że jak pesymistą, to jest czas, aby odbudować pozytywny fali. Oczywiście, ciągle być silny i nieustępliwy optymista niemożliwe. Ale trzeba nauczyć się widzieć w negatywnym sterty problemów czymś nadziei i obiecujące. Można powiedzieć, że jest to rzadki dar, i to nie podlega wszystko? Nieważne, jak prawdziwe! Główną rzeczą, na co dzień, aby obejrzeć go i działa poprzez usunięcie przeszkód. I nie zauważysz, jak dotrzeć do ludzi, a jakość komunikacji staną się bardziej wydajne i bardziej przyjemna.

streszczenie

Tak więc okazało się, że taki towarzyskim i jak to jest przydatne w życiu. Jest to sztuka komunikacji, który w razie potrzeby i prawidłowych wytycznych w stanie opanować każdy. Nie zapominaj, że umiejętności komunikacyjnych wpływa na poziom doświadczenia i treningu intelektualnego. Ale to wszystko przychodzi z czasem. W międzyczasie, to jest czas, aby podjąć pierwsze kroki w kierunku sukcesu.