176 Shares 7486 views

Jak przechowywać cebule prawda?

Ci, którzy posiadają ziemię uprawiać warzywa, często występują problemy z przechowywania danego rodzaju kultury. Na przykład, łuk, który zawiera w swoim składzie od wielu substancji, które hamują rozmnażanie pleśni i innych niszczących bakterie mogą ulec pogorszeniu. Mieć w zapasie to warzywo nigdy nie boli, ponieważ jest to jeden z najbardziej przydatne i najbardziej spożywanych gatunków. I wiedząc, jak zachować prawidłowo łuk, można zapewnić sobie tej kultury w perspektywie długoterminowej.

żniwny

Aby wiedzieć, jak przechowywać cebule w zimie, to będzie przydatne do rozważenia podstawowych warunków zbioru warzyw, które są wymienione poniżej.

  • Żniwa mają być gromadzone w określonym czasie, który może być określony przez powodów takich jak zażółcenie czubkach dziobie, blaty suszenia i tak dalej. Szczególnie ważne jest to, aby przechowywać dojrzewanie szyjki, ponieważ może on wejść przez wilgoć destrukcyjnie działa na warzywa.
  • W tych przypadkach, gdy żniwa nie mają czasu, aby dojrzeć przed mrozem, proces ten można przyspieszyć. Aby to zrobić, warzywa „gołe” otgrebaya gleby z warstwą wierzchnią. W ten sposób, przez żarówki jest świetny dostęp do głównych składników dojrzewania – światła i powietrza.
  • Nie można się spóźnić do zbioru warzyw. Jeśli zostawisz żarówki w łóżkach, w warunkach wilgotności, mogą „iść” z powrotem do „wzrostu”.

Preparat do przechowywania

W przypadku cebul czyszczących na powierzchnię można utrzymywać szkodników, takich jak roztoczy, nicieni, bakterii i grzybów. Dlatego musimy upewnić się, że plon został zebrany z długimi szyjami. Ponadto przed przechowywać cebulę, konieczne jest, aby przygotować. Proces ten składa się z suszenia owoców, w zakresie temperatur od około 40? C Proces ten trwa do trzeciego miesiąca, a czas powinien być podzielony na trzy etapy. W każdym przedziale czasowym niezbędnym do podniesienia temperatury stopniowo doprowadzenie do określonej wartości.

Suszenie można stosować takie urządzenia jak grzejniki, piecyków i grzejniki. Można powiesić owoce, wplecione warkocze tak zwanych dni i oczyścić w ciemności. Ponadto, decydując, jak przechowywać cebule, wybrać ze zbiorów małych owoców i warzyw nepospevshie.

pasemka

Żarówki mogą być umieszczone w specjalnych pudełkach, oddychającymi workach lub rozprzestrzenienia się na łóżku na strychu. W tym ostatnim przypadku, w niskich temperaturach, warzywa powinny obejmować materiały mat izolacyjnych (i innych). Kiedy silne mrozy lepiej umieścić cebulę w pomieszczeniu. Optymalna temperatura przechowywania wynosi 18? C i przy wilgotności powyżej 60%.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak przechowywać cebulę w mieszkaniu, będzie przydatna dla następujących informacji.

  • Suszone warzywa mogą być na balkonie w specjalnej sieci w ciągu dnia.
  • Przechowywać w zimnym żarówki wygodnie w kartony.
  • Przed ułożeniem w pudełkach warzyw powinny być demontowane w małych, dużych i niedojrzałych owoców. Ostatni powinien być stosowany w żywności w pierwszej kolejności.

Do sadzenia bulw na nie pozwolić strzałek, trzeba przestrzegać kilku trybach.

  • Stałe zimno. Wilgotności nie wyższej niż 85%, temperaturze – 1-3 ° C
  • Stała ciepła. Poziom zawartości oparów w powietrzu – 50-70% i temperaturę około 20 ° C
  • sposób połączone. Przed początkiem zimnej warzyw zawierają co 18-20? C, ale z nadejściem zimy, umieścić na strychu lub w lodówce (żarówki muszą być złożone w workach foliowych).

W tym artykule staraliśmy się odpowiedzieć szczegółowo na pytanie, jak przechowywać cebule w zimie. Być może ta informacja będzie przydatna dla czytelników.