263 Shares 5874 views

arkusz seler. Przydatne właściwości roślin

Seler – Biennale zielnych, osiągając wysokość do 100 cm Posiada prostą łodygę i jasna zieleń liści .. W pierwszym roku życia, seler tworzy rozetę. Tall łodygi rosną tylko na wiosnę przyszłego roku. W dzikiego jest odporne na zimno roślin można znaleźć w południowych regionów. Od nastąpić jego formy kulturowe.


Istnieją trzy odmiany roślin uprawnych: seler liść, łodygach i korzeń. W wielu krajach świata roślin był używany jako przyprawa do potraw. W selera liść jest bardzo szeroki i mocny system korzeniowy. Gniazdo jest większe niż w przypadku innych gatunków. Różne i liści. Są bardziej łodygi selera przetargowe, kruche, wydrążonym wewnątrz.

Przydatne niż selera liść? Roślina zawiera istotne i tłuste. Produkt otrzymał bardzo specyficzny zapach i smak. Liście i zielone pędy są bogatsze w witaminy niż root. Ich zastosowanie w leczeniu artretyzmu i reumatyzmu. Świeży sok z nich pić na odchudzanie i stosowany jako lotion do leczenia ran zewnętrznych. Herbata z liści i nasion jest szczególnie przydatna dla osób w wieku, cierpiących na zaparcia. Seler również skutecznie usuwa toksyny z organizmu. Jej liście i korzenie zawierają furokumariny zapewniające działanie przeciwnowotworowe. Wzmocnienia mięśnia sercowego, a także pomaga selera liść. Przydatne właściwości niej jednak bezpośrednio zależy od tego, czy jest uprawiane i zbierane w każdych warunkach środowiskowych. Klimat, żyzności gleby i struktury, faza rozwoju, dominuje roślinność, położenie słońca – wszystko ma znaczenie.

Seler liść: przeciwwskazania

Roślina ta, jak każdy inny, jest nie tylko użyteczne właściwości. W niektórych przypadkach może to boli. Tak, kobiety w ciąży i matki karmiące piersią swoje dzieci, seler przeciwwskazane. Nie można też użyć go do jedzenia po ugryzieniu przez węże, pająki, skorpiony, gdyż wzmaga działanie trucizny.

arkusz seler. Przydatne właściwości cukrzycy

Kubek wrzącej wody wlewa się 20 g trawy i gotuje się w ciągu około 15 minut, po ochłodzeniu, wlew i perkolacji napój trzy razy dziennie przez okres 40-60 ml.

arkusz seler. Użyteczne właściwości, przy niższym potencjałem

Fakt, że roślina ma pozytywny wpływ na siłę, zauważono już w starożytności. Istnieje legenda, że Tristan i Izolda łyk miłości, która obejmuje i wraz z innymi składnikami soku z selera. Tak więc, aby zwiększyć siłę, trzeba wziąć 100 gramów liści selera i nasion kopru i wlać tej mieszaniny białego wytrawnego wina (1 litr). Domagaj musi być miesiąc, nie zapomnij, aby uścisnąć codziennie. Weź napięte infuzji powinna wynosić ¾ kubka po posiłkach.

arkusz seler. Przydatne właściwości w ginekologii

Kobiety roślina pomaga złagodzić bolesne miesiączki. W tym celu muszą być przyjmowany dwa razy dziennie (jest to możliwe i przed jedzeniem, a po pewnym czasie po) za jedną trzecią szklanki soku z liści i łodygi selera. Ze względu na normalizację aktywności hormonalnej selera można uznać za doskonały sposób na pokonanie niepłodności u kobiet.