800 Shares 1927 views

SATA Molex Złącze: co to jest?

Ten artykuł będzie wystarczającej świadomości i teoretyczne. Dzisiaj omówimy Takie miejscowe obecnie technologie przedmiot – adapter. To będzie Molex adapter SATA ( "Szatan Molex"). W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, takie jak: co to jest, co to jest, co to jest funkcja, między innymi.


SATA Molex

Zacznijmy od tego, że SATA (SATA) – to jest po prostu skrótem, ale niewielu niezrozumiałe. Względem sprzętowym dekodowaniem komputer jest kolejnym – Serial ATA akronimem. Jeśli mówić prosto i wyraźnie, szatan – interfejs szeregowy, który ukazał się w 2003 roku. Zastąpiła IDE złącze (AyDiI), która następnie została zmieniona PATA (PATA) – równoległy ATA, ponieważ był szybszy złącze, przy założeniu, że szybkość transmisji danych do sześciu gigabitów na sekundę. W ten sposób wyjaśnia złącze zmiana fizyczna bezpośrednio podłączyć dysk twardy, co zaowocowało potrzebą specjalnego urządzenia. Tutaj mówimy o zasilacza SATA (Szatana). Jest to niezbędne, aby podłączyć nowy dysk twardy do starych komputerów, które nie posiadają dostępne takiego złącza.

Dlaczego potrzeba Molex adapter SATA ( "Szatan Molex")?

Obecnie wszystkie nowoczesne zasilacze komputerowe są w konfiguracji złącza Molex. Pomimo tego, że adapter SATA Molex ( „Szatan Molex”) ma znaczenie i wystarczająco wysoki popyt na ten dzień. Dlaczego? Na przykład, chcesz zainstalować na komputerze osobistym akcesorium w postaci dysku twardego (lub jako dodatkowy napęd CD-ROM). Jednakże, dostępne wolne złącze SATA-power są już zajęte. Co zrobisz w takiej sytuacji? Będziesz się do ratowania Molex adapter SATA ( „Szatan Molex”).

Co to jest?

W rzeczywistości, SATA Molex Adapter – jest prosty cząstkowej, która składa się z dwóch złącza do połączenia łączników połączonych ze sobą za pomocą czterech długości kabla. Wcześniej Molex urządzenie łączące jest zasilany przez cztery z następujących styków: + 5V; ziemia; ziemia; 12. Wtyczka Szatana ma piętnaście szpilki. Jest on podzielony na pięć grup, a ma sekwencję + 3,3; ziemia; 5 V; ziemia; + 12V.

Istnieje również mniej popularne adaptery SATA Molex ( „Szatan Molex”) dla zasilania do napędu CD komputera przenośnego. Urządzenie posiada zwartą złącze ze względu na fakt, że ma tylko sześć szpilki + 5V (zamiast piętnaście) i ziemi.

pinout

Spójrzmy dokładniej Molex SATA (adapter). Rozmieszczenie styków urządzenia, jak również samego złącza jest dość prosta.

Pierwsza grupa kontaktów Sata złącza – napięciu 3,3 woltów. Adapter grupa ta nie jest stosowany jako łącznik Molex nie ma żadnego takiego nacisku.

Druga grupa kontaktów Sata – ziemia.

Trzecia grupa styków posiada złącze napięcia +5 wolt. Należy zauważyć, że jest on dopasowany do pierwszego kontaktu.

Czwarta grupa styków łącznika – ziemi, jest połączona z trzecim stykiem Molex (molex).

Piąta grupa Sata styki łącznika (12 V), jest zgodne z czwartym łącznikiem stykowym Molex.

Adapter można kupić w każdym sklepie komputerowym lub w dziale komponentów elektronicznych. Urządzenia te mają bardzo różne długości od kilku centymetrów do kilkudziesięciu centymetrów. Cena z najbardziej popularnych adapterów do około jednego dolara. Również dostępne w handlu adaptery, nie tylko jeden-do-jednego. Są adaptery z pojedynczym złączem Molex-to-złącza kilku szatana. Jest to bardzo przydatne w przypadku, gdy Twój zasilacz jest wszystko darmowe złącza zostały zakończone, czas i wybierając jeden Molex (molex), ale masz potrzebę włączenia kilku urządzeń szatana. Tutaj masz urządzenie opisane w artykule.