168 Shares 6196 views

Co to pytania otwarte? przykłady

Nowoczesna nauka psychologii stała się bardzo popularna metoda „otwartych i zamkniętych pytań.” Istotą tej praktyki jest stworzenie najbardziej harmonijne otoczenie dla kontaktu z klientem. Zrozumienie i osiągnięcie najwyższego stopnia empatycznego słuchania w tej sytuacji przyczyni się do mądrości psychologa-konsultanta, jego pozytywne nastawienie do intencji chorego, aby mu pomóc. Gdy klient widzi na jego przyjazne nastawienie, staje się o wiele łatwiejsze, aby porozmawiać o swoich codziennych trosk i podziel gorzkich doświadczeń. Pytania otwarte, których przykłady są liczne, można znaleźć w tym artykule.

Zastosowanie w doradztwie

Nie jest tajemnicą, że sytuacja z poradnictwa psychologicznego jest często stres dla klienta. Przygotowanie po raz pierwszy odwiedzić urząd psychologa, ludzie są często nerwowy ze względu na fakt, że nadal nie wie, w jaki sposób rozmowa odbędzie się, stara się budować w głowie przynajmniej szorstka planu.

Konsultant rozumie, że klienci muszą odpocząć, aby skierować rozmowę na właściwe tory. Tu i spadać sposób otwarty na pytania. Przykłady: osoba przychodzi do konsultacji, chce rozmawiać o problemie, ale poczucie wewnętrznej izolacji, nieśmiałość. Że rozmowa miała miejsce i była produktywna, psycholog musi zadać mu kilka pytań, takich jak: „Co sądzisz o naszych spotkaniach dwa lub trzy razy w tygodniu? Czy chcesz kontynuować nasze lekcje? „I tak dalej. N.

Rozszerzone odpowiedź

Pytanie otwarte, i to jest godne uwagi na fakt, że zawsze zakłada rozumowanie motywuje klienta do analizy sytuacji. Zadaniem psychologa-konsultanta jest właśnie prawidłowo zadać pytanie i skierować pacjenta do wybranego tematu w żądanym kierunku. Na przykład, psycholog mógłby zapytać go: „Co o tym sądzisz, jaki jest związek między wczorajszej imprezy oraz aktualnego stanu?” Z takim podejściem, klient musi w jakiś sposób otworzyć, mówić o sobie. Odpowiedź jednoznaczna „tak” rodzaju „nie” nie pasują.

Osoba w taki sposób, to rodzaj tuningu w umyśle, który pozwala mu bez większego wysiłku, aby przejść na bolesnego tematu. Pytania otwarte są rodzajem treningu, szczególnie niezbędne w kontaktach z ważnych i trudnych sytuacjach, które doprowadziły pacjenta do frustracji i depresji.

kierunek rozmowa

będzie wymagany wykwalifikowany specjalista w procesie konsultacji w celu zapewnienia, że klient czuje się komfortowo. Jeżeli jest to konieczne, to ostrzec pojawienie się konfliktu, w razie potrzeby, pomoże zrozumieć, co jest przyczyną bólu serca, będzie znaleźć miejsce, w którym jest zlokalizowany. ton rozmowy, jego dynamika, za – to wszystko ustawia psychologa swoje uwagi i komentarze. W tym sensie, pytań otwartych i zamkniętych – prawdziwy unikat. Dają znaczący ruch rozmowy, ustawić żądaną modę. Łatwiej jest pracować z psychologiem i klienta – opowiadają o swoich problemach.

Rodzaje pytań otwartych sami są różne. Nie wyklarowaniu stymulujący przewodnią pocieszające. Jeśli psycholog prosi pacjenta, jak wiele lat pracował w jednym miejscu, to wyjaśnienie pytanie. Wydawałoby się, że to nie prowadzi do ujawnienia problemów, ale prowadzi do tematu, co oznacza trudności. Po tym, który przyszedł po pomoc, jest o wiele łatwiejsze, aby kontynuować historię.

uzyskiwanie informacji

Pytania otwarte, których przykłady można znaleźć w tym artykule – jest ważnym elementem. Proces ten przyspiesza czas świadomość problemów i trudności, które zakłócają osoby zbudować życie zgodnie z ich życzeniami i potrzebami. Gdy informacja jest przekazywana poprzez umysł, staje się o wiele łatwiejsze do pracy z nim. Osobowość ma możliwość dokonania wyboru co zrobić: czy nadal pielęgnować ból i zacząć go pozbyć.

zrozumienia przyczyn

Być może jest to najważniejsze zadanie, które stoi po obu stronach procesu. Analiza sytuacji zawsze zaczyna się od zrozumienia przyczyn, podstaw problemu. Po tym wszystkim, trudności nie tworzą się w próżni, są wynikiem nieprawidłowej lub wątpliwości. Celem doradztwa jest znalezienie ukrytych w podświadomości konfliktu osobistego. O ile nie zostaną znalezione, problem nie został rozwiązany, a wszystko pozostanie tak samo, który nie jest osobą szczęśliwy. Fakt, że wyrośnie na sytuację, w której jesteśmy, okoliczności, które nas otaczają. Wszystko, co musisz zrobić – jest stale iść do przodu, aby osobiście rosnąć. W pewnym momencie przychodzi świadomość, że problemy związane z wczoraj nie mają już siły, to wygrywasz.

Oto pytania, które są otwarte. Te przykłady pokazują skuteczność tej metody w nowoczesnej nauki psychologiczne, można zobaczyć w prawdziwym życiu.