512 Shares 8155 views

Indapamid: informacje zwrotne od specjalistów i pacjentów

"Indapamide" (nazwa handlowa Indapamid Stada) należy do grupy nowoczesnych leków przeciwnadciśnieniowych. Leki moczopędne, dobry lek rozszerzający naczynia, leki przyspieszają pracę kanałów wapniowych, zwiększają wydalanie w soku z moczem, poprawia elastyczność ścian tętnic. Praktycznie bez wpływu na ilość lipidów w osoczu krwi i metabolizmie węglowodanów "Indapamid" (zgodnie z nazwą substancji czynnej) zmniejsza przerost mięśnia sercowego, zmniejsza ogólną oporność obwodową naczyń.


Znaczącą właściwością leku jest to, że nawet w bardzo dużych dawkach nie wpływa to na stopień obniżenia ciśnienia, chociaż diureza (objętość moczu wytwarzanego w ciele) jest znacząco wzrasta.

Aby osiągnąć efekt leku "Indapamide" opinie lekarzy są jednomyślne w tej kwestii, należy wyznaczyć długi odbiór. W takim przypadku zwiększenie pozytywnego efektu leku jest stopniowe: pierwszy efekt jest zauważalny po 2 tygodniach, a maksymalny efekt w ciągu 12 tygodni. Wpływ leku utrzymuje się przez dwa miesiące.

Jeśli lek zostanie wzięty raz, jego działanie nie nastąpi przed upływem 24 godzin.

Opieka nad pacjentem była starannie monitorowana u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, którzy poddawali się leczeniu lekiem "Indapamide". Opinie pacjenta pozwalają nam stwierdzić, że lek jest najlepiej przyjmowany wcześnie rano, tylko raz dziennie. Jeśli tabletki nie mają przedłużonego działania, wówczas początkowa dawka zazwyczaj mieści się w zakresie 1,25-2,5 mg. Indapamid retard wyznacza półtore miligrama na odbiór.

Lek jest przedstawiany w aptekach w różnych formach medycznych. Są to kapsułki, zwykłe lub długotrwałe tabletki, tabletki w osłonie.

Wszystkie rodzaje leków są sprzedawane bez recepty, ale to nie znaczy, że można pić alkohol bez przepisywania lekarza.

"Indapamide", opinie lekarzy są jednomyślne iw tej kwestii, z niekontrolowanym użyciem może przynieść znaczną szkodę dla organizmu.

Po pierwsze, lek "Indapamide" ma wiele skutków ubocznych. I wśród nich mogą wystąpić takie ciężkie reakcje jak zawroty głowy (uczucie ciągłego obrotu), depresja, senność lub bezsenność. Często z niekorygowanym leczeniem występuje szybkie bicie serca, lęk, zaburzenia dyspeptyczne. W przypadku takich naruszeń "Indapamidu" opinie ekspertów są jednoznaczne, należy je anulować. W skrajnych przypadkach zmniejszyć dawkę leku. Jeśli nie zostanie to zrobione, kontynuacja leczenia może zakłócać funkcjonowanie wątroby, powodować anoreksję, zmienić skład chemiczny krwi.

Po drugie, przedawkowanie, możliwe jest wyraźne zwiększenie niekorzystnych reakcji na wartość krytyczną.

Wreszcie, ten lek nie jest pokazany wszystkim.

W szczególności osoby, które cierpią z powodu niedostatecznego obiegu mózgu, zaburzenia czynności nerek lub wątroby, dny moczowej lub cukrzycy, nie mogą pić lekarstwa.

Co myślą pacjenci, którzy przyjmują lek "Indapamide"? Opinie oczywiście są niejednoznaczne. Ktoś zauważa dobry efekt końcowy po zabiegu, ktoś narzeka na nadmierną liczbę działań niepożądanych, a ktoś nie doświadczył negatywnych działań.

Ta odmiana opinii po raz kolejny podkreśla tylko: każdy organizm jest indywidualny. Określić odpowiedniość i dawkę leku dla każdego powinien być lekarz.

Jaka jest różnica między "Indapamide"? Komentarze obu lekarzy i pacjentów podkreślają dostępność leku, jego cenę demokratyczną (nie więcej niż 80 rubli). Ponadto, lek ma wiele analogów. Rosyjski "Indapamid Stada" można zastąpić rosyjskimi lekami "Indopamide Hemofarm", "Ravel SR", "Arifon" i tym podobne. W sumie ponad 20 analogicznych leków pochodzenia wyłącznie rosyjskiego znajduje się w Podręczniku dotyczących farmaceutyków.

95 shares 5295 views
828 shares 6638 views