502 Shares 5859 views

Błąd składni podczas instalacji APK-file: co jest przyczyną i jak to naprawić?

Właściciele gadżetów mobilnych z systemem Android OS, często przy próbie zainstalowania niektóre aplikacje mają do czynienia z nieprzyjemnej sytuacji, gdy zamiast udanej instalacji urządzenia pojawia się błąd składni podczas instalacji APK. Teraz patrzymy na jego przyczyn i technik korekcyjnych najprostszych.

Błąd składni podczas instalacji APK-pliku: Przyczyny

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na najbardziej podstawowych rzeczy. Tak więc, na przykład, nie wyklucza, że on lub nedokachannyh plik instalacyjny lub po prostu uszkodzony. Najczęściej dotyczy to sytuacji, gdy plik nie jest wyjęte z usługi Google PLAY (Play Market) i pobrać z Internetu.

Jednak najczęstsze zdarzenia można nazwać na przykład czas, że instalacja APK nie jest przeznaczony dla wersji Android OS, obecnie w użyciu na urządzeniu, a także fakt, że ustawienia systemu po prostu zablokować instalację plików zewnętrznych, uzyskane nie z oficjalnych źródeł ( naszym przypadku jest to usługa play Market).

Jeśli spojrzymy na ustawieniach domyślnych, można się domyślać, że „system operacyjny”, w rzeczywistości nie pozwala na instalację aplikacji niestandardowych. Okazuje się, że instalacja APK-plików na „Android” nie jest możliwe ze względu na istniejące ograniczenia w ramach samego systemu. Jednak wydajność, jak mówią, jest zawsze.

Błąd składni: jak naprawić (Android)?

W niektórych przypadkach, pojawienie się błędów montażowych z blokowaniem odpowiedni plik można następnie zawiadomienia o braku miejsca. Nie denerwuj się. Z gadżetu było wszystko w porządku. Tylko bardzo składnia błąd podczas instalacji APK-plik objawia się w ten sposób.

Aby poprawić dostęp do obiektu należy wykonać kilka prostych kroków. Tu wszystko sprowadza się do tego, aby wyłączyć ten zakaz. W najprostszej postaci trzeba użyć menu ustawień, gdzie są wybrane ustawienia zabezpieczeń. „Nieznane źródła” Jest specjalne pole. To będzie aktywna (zaznaczenie z przodu) i obejmuje uprawnienia do zainstalowania aplikacji z dystrybucji innej firmy.

Jeśli błąd składni podczas instalacji APK-dystrybucji pojawi się ponownie (najczęściej jest to związane z parsowania aplikacja jest zainstalowany), należy zwrócić uwagę na stan samego pakietu. Można spróbować go pobrać ponownie i ponownie zainstalować.

Wzdłuż drogi, trzeba spojrzeć na którą wersję systemu, program jest przeznaczony. Na przykład, aplikacja jest przeznaczony do stosowania w środowisku Android 5.1 Lollipop, a użytkownik próbuje zainstalować go na środę 4.2 Jelly Bean i 4.4 KitKat. Jest oczywiste, że bardzo „System operacyjny” to jest po prostu nie akceptuje (nie rozpoznaje, że będzie działać w tym środowisku). Tutaj możemy wyciągnąć analogię z Windows. Żaden wniosek o, powiedzmy, Windows 7 lub 8 na Windows XP nie jest coś, co nie rozpocznie, ale nawet zainstalować (jest to w celu doprecyzowania). Jest tak również w przypadku Android-modyfikacji.

W tym przypadku trzeba znaleźć plik instalacyjny, obliczony na tej wersji systemu, który jest wykorzystywany w gadżecie. Nawiasem mówiąc, czasami taka sytuacja może wystąpić w przypadku samodzielnego montażu niektórych rodzajów oprogramowania. Tutaj nikt nie może zagwarantować, że instalacja zakończy się sukcesem.

wynik

Jednak, jak widzimy, sytuacja z błędami skorygowane po prostu. Jednak w większości przypadków dotyczy to nepereproshityh systemy Android. Co do reszty, najbardziej podstawowe ustawienia pozwalają uniknąć błędów w przyszłości.