645 Shares 1515 views

Rodzaje tatuaże i ich znaczenie

Tatuaż – modyfikację kształtu korpusu utworzonego przez wprowadzenie trwały atramentu w skórze właściwej skóry zmienić swój pigment. Po raz pierwszy słowo „tatuaż” jest wymieniony w dzienniku Dzhozefa Benksa (1743 – 1820), przyrodnik, pływać James Cook „Endeavour” na pokładzie statku. Pisał: „Chcę wspomnieć o sposobie ich stosowania niezatarty ślad na ciele – każdy oznaczony według swoich nawyków i skłonności”. Tak więc słowo „tatuaż” pochodzi do Europy, gdzie Dzheyms Kuk wrócił z wyprawy na Tahiti i Nowej Zelandii, opublikował magazyn z podaniem procesie zwanym „TATA” (opisał z takimi słowami jak „skaryfikacji” lub „rysunek” ). W przeciwieństwie do współczesnego procesu rysowania w wyspecjalizowanych salonach tatuażu Maorysów (plemię, które żyje w Nowej Zelandii) jest nadal stosowane na skórę jako świętego obrzędu. Z reguły są to linie spiralne w różnych częściach ciała, zarówno u mężczyzn jak i kobiet, i są wykonane przy użyciu węgla drzewnego i kije do nacięcia skóry.

Rodzaje tatuaże i ich znaczenie

Warunkowo można wyróżnić 5 typów tatuaże:

  1. Traumatyczny, lub tzw „naturalne tatuaże”, które były wynikiem wypadków na drogach, uszkodzenie wieczne pióro itp
  2. Amator.
  3. Profesjonalny.
  4. Typy kosmetyczne Tatuaże, znane jako „permanentny makijaż”.
  5. tatuaże medyczne.

Wiadomym jest, że robotnicy w kopalniach węgla może pojawić się specyficzne oznaczenia ze względu na pył węglowy dostania się ran. Może również występować pod wpływem czarnego proszku, lub w przypadkach, w których skóra uzyskać materiał jak asfalt. Z reguły traumatyczne tatuaże są trudne do usunięcia, ponieważ mogą one obejmować wiele warstw skóry, przebarwienia i blizny i są nieuniknione.

Amatorskie i profesjonalne typy tatuaży może być częścią ceremonii inicjacji, wskazują stan, być symbole przynależności religijnej, odwagi, miłości i służyć do zwiększenia atrakcyjności seksualnej, aby odgrywać rolę amuletów i talizmanów, stosowane na skórę jako kara i tak dalej.

Symbolika i cel tatuaże różnią się w zależności od lokalizacji i kultury. Tatuaże mogą wykazać uczucia co do członków rodziny (zwykle matki lub dziecka) lub bliskich przyjaciół.

Dziś obraz jest często stosowany w kosmetykach dekoracyjnych, pamiątki, celów religijnych albo magicznych, a także w celu określenia ich przynależności do grup, w tym grup przestępczych.

przemysł chirurgii plastycznej, w międzyczasie, korzystając z popularności tego zjawiska na ich korzyść. Typy kosmetyczne tatuaże są używane jako make-up lub neutralizować zaburzenia pigmentacji skóry.

Makijaż permanentny obejmuje stałe brwi makijaż, usta, oczy, a nawet mole.

Typy medyczne tatuaży pozwalają na dokładność w niektórych rodzajach chirurgii i terapii.

Czasami są one wykorzystywane, aby zastosować pewne ważne informacje na temat mediów (grupa krwi, stan zdrowia, itp).

Między innymi, tatuaż koloru skóry mogą być stosowane do pokrycia bielactwa, zaburzenia pigmentacji skóry.