327 Shares 1897 views

Jaki jest przedmiot i jak go znaleźć w zdaniu?

Propozycja różni się od obecności jądra orzecznik frazy – podstaw gramatycznych. Składa się on z głównych członków: podmiot i orzecznik. Parsowania zawsze zaczyna się od znalezienia jednego lub dwóch głównych komponentów.


Bez rdzenia predykcyjnej, która jest zamknięta sens wypowiedzi, nie może zaoferować. Członkowie wtórne, jeśli w ogóle, są zawsze włączone do grupy lub podmiotu orzecznika, który jest zależny od ich składni.

W jaki sposób można wyróżnić gramatyczną podstawie wniosku?

Aby to zrobić, trzeba zdecydować, co jest przedmiotem i orzecznik.

Główne elementy są połączone ze sobą w ramach programu: przedmiot i jego działanie. W tej konstrukcji, orzecznik może odpowiedzieć na pytania werbalne i ujawnienia wyroku obecnej twarzy – przedmiot (co przedmiot, co to jest, i tak dalej).

W tym artykule przyjrzymy tylko na jednym zdaniu głównym. Subiektywna wartość przedmiotu, z jednej strony, ułatwia zrozumienie, az drugiej – co pewną dezorientację. Studenci często psychicznego zrównać obiektywności składniowej jednostki oraz wartość rzeczownika. Ale główny element może być wyrażone w różny sposób.

Jak wiemy, przedmiotem odpowiedzi na pytanie: „Kkto” lub „Co?”, Ale jednak w roli adwokata wszystkich częściach mowy, w tym biurze. Kluczowym punktem do zrozumienia, że taki przedmiot, to jest ważne, jako przedmiot działania.

Główne metody wyrażania przedmiotu:

  • rzeczownik;
  • Kompletny formy imiesłowach przymiotniki;
  • zaimek;
  • liczbowy;
  • niepodzielne kombinacja słów.

Na przykład:

Moonlight (n.) Nie nagrzewa.

Szary (przym.) Trwał przez las.

Vacationers (i). Spacerowych wzdłuż alei.

Oni (miejsca). Aby powrócić jutro. Obojętnie (miejsc.) Rozwiązuje ten problem.

One (Num.) Zwracana.

Moja babcia (slovosoch.) Przejdź do kraju.

Warto pamiętać, że w tych przypadkach słowo musi być wyłącznie w mianowniku. Jeśli nie jest, zatem nie podlega, jako drobne części zdania przed nami:

I (RP, Add.) Sleepy (VP, Add.).

Rolę podmiotu może działać bezokolicznik i niezmiennej części mowy:

Love (neopr.f.) Kraj – oznacza, że jest patriotą.

"Yesterday" (Adv.) Już minął.

„Milczeć” – Program gerund.

W tym przypadku słowa tracą swoje pierwotne znaczenie gramatyczne (dodatkowe działania, warunków, etc.) i działają jako osobnika. To samo odnosi się do części serwisowych mowy :

„To” jest związkiem, ale „niech” – to część.

Nawiasem mówiąc, na pytanie, co podmiot blisko związany z interpunkcją. Jeżeli główny zdania wymawiane nominalne części mowy (z wyjątkiem przymiotnika i zaimka) lub bezokolicznika, to trzeba postawić kreskę między podmiotu i orzeczenia.

Przykłady:

Pomoc (. Neopr.f) Inne – dealing (n.) W moim życiu.

Andriejew (n). – autor (n.).

Rodzina z ośmiu (numer.) – (. NUM) czterdziestu ośmiu.

Pamiętaj, aby umieścić myślnik przed słowem „to”, a także cząstki „z nachit” i „tutaj”, znajduje się w przedniej części orzeczenia. Ale ta reguła ma swoje osobliwości. Jeśli są wśród głównych członków negacji „nie” związki porównawcze i nieskoordynowane członkowie muszą oferować żadnych znaków interpunkcyjnych znak znika.

Więc, co jest przedmiotem? Po pierwsze, to jest jeden z dwóch elementów z podstaw gramatycznych. Po drugie, główną część zdania ma wartości przedmiotu. Po trzecie, przedmiotem może być każda część mowy, lub kombinacja słów.