618 Shares 4731 views

Jakie są fakty historyczne mogą być znalezione w epopei? Eposy i historia

Folklor – cennym źródłem informacji o życiu naszych przodków, ich sposób życia, prawo, wojsko, prawa rodzinnego i innych aspektów. Dobrze jest zdawać sobie sprawę z pierwszych uczonych. Eposy dawna przedmiotem shtudirovaniya. Główne pytanie, naukowcy byli zainteresowani: „Jakie są fakty historyczne, można znaleźć w epopei” Okazało się, że w rzeczywistości są one tyle, ile fikcji.

Jest to epicka jest daleki od rzeczywistości

Nie wszyscy historycy są poważne o folklorze, w tym ich produkcji. Oczywiście, w legendach, ballad, bajek i innych dzieł dużo fikcji, Korzyści nadana bezprecedensową zdolność i moc, jak i negatywne też demonizować i karykaturalny służył. Ale nadal epickie i historii – nie tak niekompatybilne koncepcje. Prawie każdy nagrany interpretację folklor ludowy historycznego wydarzenia.

Nie można mówić o rzetelności naszych przodków. To stałe zbiorowej pamięci tylko te rzeczy, które były miłe dla niej lub wydawały się godne uwagi. zdarzenia są często interpretowane na różne sposoby. Na przykład fakt historyczny, a zniszczenie ordy tatarskiej Kijowa, często przekształcane: ludzie w Kijowie zapisane przez cud, chwalebne bohater, Matko Boga. Albo, pomimo zniszczeń, miasto szybko odzyskane i wrócił do swojej dawnej siły. Wydaje się dziwne, że faktyczne zniszczenie potężnego niegdyś miasta doprowadziło do powstania licznych bohaterskich eposów, gdzie Kijów – wszystkie takie same stolicy.

Jakie są fakty historyczne, można znaleźć w eposów

Ludzie zrezygnował myśli, że był zainteresowany w pierwszej kolejności – moc państwa, władcy mądrości, standard życia, moc obrony przed licznymi wrogami zewnętrznymi, walka z okrucieństwa i niesprawiedliwości przez lokalnych watażków i więcej. Wszystko to nasi przodkowie doświadczyli na osobistym doświadczeniu. A jeśli istniejące epicki w swojej pierwotnej formie, możliwe byłoby mówić o poważnych dowodów historycznych (nie biorąc pod uwagę tego rodzaju hiperboli). Ale jak epicki przekazywane ustnie przez każdy kasjer może dodać coś własnego i modyfikowanie tekstu.

Fakty kondygnacji w eposów, które zostały potwierdzone:

1. Zniszczony przez Mongołów Kijowie.

2. twierdzeń książęta Rusi Kijowskiej, która doprowadziła do upadku potężnego państwa.

3. Trwająca walka z stepowych plemion nomadów.

4. Chrzest Rosji.

5. zbiorowe pielgrzymki do Jerozolimy.

6. Nieudana kampania przeciwko połowieckich Kniazia Igora i wiele innych.

Encyklopedia życia naszych przodków

Kwestie sceptyków: „Jakie są fakty historyczne, można znaleźć w epopei, jeśli istnieje jeden fałszywy?” – Naukowcy dają jednoznacznej odpowiedzi: prawdomówni wydarzeń jest o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Ponadto, folklor – cenne źródło opisami życia rodzinnego, prawa, jednostek administracyjnych, wojska i innych elementów życia naszych przodków.

Na przykład, z epopei „Młodzież Churilov” dowiadujemy się, że tragarze skarżył się do Kijowa do księcia, bo złapał wszystkie ryby i wszystkie zwierzęta w lesie i poddał kupujących-up.

Handlowcy, którzy chcą zarobić na gruntach księcia, byli zobowiązani do płacenia podatków, a ilość każdego władcy zainstalowane według własnego uznania. W epopei Korsunia kupcy królowej narzekać ich księcia, są zmuszeni do rezygnacji z podatku chciwy kochankę dla każdego kroku.

dowiadujemy się, że armia miała jasną statutów eposów o kadrze. Organizacja wojskowa może odróżnić młodszych i starszych skład, wojowników, urzędników i innych.

Wiele odniesień w eposów oraz o życiu. W folklorze znajdziemy szczegółowe opisy uczt, które odbyły się w cesarskim pałacu, obywateli ozdoby wyższej klasy, pokarmy, instrumenty muzyczne i inne.

Bohaterowie – prawdziwe lub fikcyjne postacie

Głównymi bohaterami rosyjskich epiki są bohaterami. Ludzie, rozdarty przez wrogów obcych, elementów naturalnych, niesprawiedliwość ciężkich książąt i innych nieszczęść, wymagają ochraniaczy. Jakie są fakty historyczne, można znaleźć w epopei, nie wątpić w ich prawdziwość? Oczywiście, rzeczywiste prototypy epickich bohaterów.

Ilja Muromiec, Dobrynya Nikitycz, Sadko, Alosza Popowicz i inni bohaterowie naprawdę walczyli ze złem w dawnej Rosji. Większość zachowanych faktów o Ile Muromtse, znany nawet do grobu – w Kijów-Pechersk. Dobrynya Nikitycz pochodzi Drevlyane, został schwytany wraz z siostrą i przeniósł się do stolicy. On przeszedł długą drogę od sługi do elitarnego wojownika. Informacje o Alosza Popowicz zachował się bardzo niewiele. Najprawdopodobniej zginął w bitwie na rzece. Kalka.

Fakty historyczne w epopei znaleziono dowodu z dokumentu, tak aby wątpić w ich prawdziwość nie ma sensu. Powinno być dumni, że nasi przodkowie byli na tyle mądry, aby pozostawić przyszłym pokoleniom jako cennych informacji.