701 Shares 9071 views

Odmiany roślin wewnętrznych. Nazwy, uprawa i utrzymanie

Rośliny rosnące w pomieszczeniach można zobaczyć w prawie każdym wnętrzu mieszkania. Każdy z nas wie, że kwiaty w doniczkach przynieść tylko korzyści, wypełnienie naszego domu więc konieczne, zwłaszcza w ostatnich czasach, tlen. Mogą ozdobić każde pomieszczenie, czy to dzieci lub kuchnię. Odmiany roślin wewnętrznych można umieścić początkujący w martwym punkcie. Dlatego przy wyborze kolorów do swojego domu warto dowiedzieć się, które rośliny są najlepsze dla Ciebie i jak prawidłowo dbać o nich.


Odmiany roślin wewnętrznych

Rośliny rosnące w pomieszczeniach można podzielić na kilka grup:

 • Kwitnienia. Rośliny te wydają się mieć szczególną wartość estetyczną tylko w pewnym okresie. Właściwa pielęgnacja z nich zapewnia regularne kwitnienie, który może trwać od kilku dni do kilku tygodni.
 • Liściastych. Ta grupa roślin jest praktycznie kwitnie. Najczęściej są one przyciągane do nietypowej strukturze i kolorze liści.
 • Bromelii. Rośliny te różnią się od poprzednich sztywny, a czasem kolczastych liści.
 • Kaktusy i sukulenty. Główną zaletą jest to, że wymagają niewielkiej konserwacji i nawadniania. Uważa się, że kaktus pochłaniają promieniowanie z komputera, więc często są one pakowane na biurku.
 • Paprocie. Te rośliny nie kwitną, ale różnią się w bujnej zieleni. Bardzo często można je zobaczyć w dużych pomieszczeniach.
 • Bulwiasty. Piękny kwiat i prostota w opiece sprawia, bulwiaste rośliny są bardzo popularne. Ich cechą jest fakt, że te kwiaty mogą rosnąć w doniczkach lub w łóżkach.
 • Palma. To wymaga dużo miejsca, ponieważ rosną nie tylko wysokość, ale również z boku.
 • Owoce. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne do uprawy roślin jagodowych i owoców w domu. Z należytym i właściwej pielęgnacji będą owocować rocznie.

Charakterystyka niektórych typów

Daliśmy ogólną charakterystykę wszystkich grup roślin w pomieszczeniach. Teraz, aby rozwinąć niektóre z nich. Na szczęście, odmiany houseplant pozwalają nam zrobić.

Bokarneya

U osób, roślina ta nazywana jest butelka drzewa z niezwykłą pnia w postaci butelki. Ojczyzną rośliny – Meksyk. Nie osiągnie ona 10 metrów wysokości i kwitnie z pięknych białych kwiatów. Twardych Leaves bokarnei miejscowi wykorzystania w produkcji kapeluszy i koszyków. W naszych warunkach klimatycznych „butelka drzewo” nie rośnie wyższy niż 1 mi nie kwitną.

Bokarneya – dbanie o rośliny

Z należytą starannością i terminowo podlewania bokarneya mogą żyć przez około 7 lat. Roślina ta skromna, zakorzenienia w mieszkaniach i może z łatwością tolerować zimnych porach roku. Jedyną rzeczą, która może znacząco zaszkodzić rodem z Meksyku, jest projekt. W przyrodzie istnieją trzy odmiany bokarnei które różnią się długością i kształtem liści.

Jeśli zastosujemy się do prostych wytycznych dotyczących opieki, rośliny będą wyglądać tak samo wspaniały jak bokarneya, zdjęć, który jest podany powyżej. Tak, kilka porad, które powinny Słuchaj, jeśli zdecydujesz się hodować w swoim mieszkaniu Ta niezwykła roślina.

 • Po pierwsze, jest rodem z gorącego obszaru, bokarneya bardzo lubi światła, więc pula jest lepiej postawić kwiat na parapecie po słonecznej stronie, a latem przynieść na balkon.
 • Po drugie, często nie będzie zbędne opryskując rośliny i pocierać liści wilgotną gąbkę, zwłaszcza jeżeli temperatura jest bardzo wysoka.
 • Po trzecie, bokarneya nie wymaga częstego podlewania. Warto to robić tylko wtedy, gdy przesuszenia gleby, około 1 raz w tygodniu.
 • Po czwarte, konieczne jest, aby karmić rośliny w okresie intensywnego wzrostu. Nawozić ziemi 1 godzinę w ciągu dwóch tygodni po nawadniania.

Powyższe wskazówki pomogą wszystkim, którzy zdecydowali, że powinny one mieć pewność, aby ozdobić bokarneya mieszkanie. Zdjęcia z tej pięknej rośliny nie jest nadawany całą swoją urodę. Dlatego radzimy, aby to sprawdzić osobiście.

palma daktylowa

Data Palmiarnia może doskonale rozwijać i radość z ich zielonymi liśćmi właścicieli, jeśli przestrzegać pewnych wymogów higieny. Ta tropikalna roślina kocha słońce, ciepło i częstego podlewania. W zimie, konieczne jest, aby upewnić się, że temperatura otoczenia nie spada poniżej 15 stopni. Roślina jest lepiej umieścić w pobliżu okna, które wychodzą na południe. Przy niewystarczającej ilości światła okresowego może być stosowany do dodatkowego lampy oświetleniowej.

W lecie, należy upewnić się, że zakład nie stoi w przeciągu. W tym czasie, palma daktylowa należy podlewać co 2-3 dni i spryskać codziennie. Jeśli lato było zbyt gorąco, pot z zakładu lepiej jest usunąć z okna, aby uniknąć bezpośredniego działania promieni słonecznych.

szparagi

Szparagi – wieloletnia pokój kwiat. Z należytą starannością będzie dekoracji domu przez co najmniej 10 lat. Zacznijmy od wyboru lokalizacji dla szparagów. Najlepiej jest, aby dopasować okno z widokiem na wschód lub zachód bok. Tutaj kwiat dostanie wystarczająco dużo światła, a jednocześnie chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Szparagi – rośliny ciepłolubne, więc w lecie byłoby zbędne, aby dziedziniec lub balkon. Jeśli kwiat jest w komfortowych warunkach dla niego, będzie się go zobaczyć – jej liście są bogate zielony kolor. Jeżeli szparagi zaczęły żółkną i kruszą, dlatego warto przegląd metod leczenia.

Odmiany roślin kryte są uderzające w ich różnorodności. Dziś skupimy się tylko na niektóre z nich. Kwiaty w domu – idealne rozwiązanie do dekoracji wnętrz. Przy wyborze roślin domowych dla Twojego domu należy zwrócić uwagę na to, gdzie będą znajdować się, jak często będziesz go podlewać i nawozić. Na przykład w przypadku dużego salonu jest lepiej wybrać rośliny, palmy w wannach, która wymagana jest duża przestrzeń. Sypialnia kostium rośliny liściaste, że nie będzie denerwujących Cię o ostrym zapachu. Ale w kuchni można bezpiecznie umieścić kwitnienia. Przy komputerze w pokoju dziecięcym jest lepiej umieścić doniczki z kaktusami, które pochłaniają szkodliwe promieniowanie.