352 Shares 3887 views

Jeśli zacięcie sfermentowany, co robić? Metody przetwarzania i zalecenia

Konfitura z wszystkich rodzajów owoców i jagód – wielki przysmak, który pozwala przedłużyć lato. Co może być lepszego niż filiżanka gorącej herbaty z aromatycznymi słodkich jagód w mroźnej zimy. Gotować poprawnie i pięknie jam – wielka sztuka. Niestety, nawet doświadczeni gospodynie mogą zdarzyć się problemy z preparatów domu. Jak badanego przepisu i dżemów przygotowanych przez wszystkich zasad, ale vspuchilis pokrywy, jeśli nie spadł, a nieprzyjemny kwaśny zapach gotowego produktu. Oznacza to tylko jedno: produkt jest zepsuty, jedzenie nie może być. Wiele gospodyń domowych jest zainteresowany: fermentowana czy dżem, co robić? Po tym wszystkim, szkoda lał. To, co będziemy mówić w artykule.

Dlaczego „eksplodowała” bank?

Głównym powodem, dla którego eksplodował w banku, jest brak obróbki cieplnej: nasze matki i babki gotowane dżem przez długi czas, więc fermentacja była rzadkim przypadkiem nieprzyjemne. Kto jest bardziej w trakcie jam pięć minut, a to wymaga dodatkowych środków w zamówieniach jagód na przyszłość:

  • obowiązkowa sterylizacja puszek i wieczek;
  • Twist niezawodny, ponieważ promuje mikroorganizmów powietrza;
  • ścisłego przestrzegania receptury, niedobór cukru prowadzi do uszkodzenia jam;
  • prawidłowe miejsce przechowywania nie powinna być zbyt wysoka, optymalnej temperatury – nie więcej niż 12 – 15 stopni.

Jeśli zacięcie sfermentowany, co robić?

Jeśli gospodyni złowionych się w czasie, zacięcie nie jest nudny i kwaśny zapach nie jest zbyt uważa, że sytuacja może być skorygowany dość łatwo. Z cedzidło konieczne oddzielenie syrop z owocu, po czym dodaje się do roztworu cukru obliczania 1 kubka piasku 1 litr syropu, wszystko to wrzenia. Gdy syrop zaczyna spadać trzymać formę, a następnie dodać jagody w misce i gotować kolejne 15-20 minut. Jam zapisane, ale używać go w żywności powinny być natychmiast.

Jeśli zacięcie sfermentowany, co robić? Aby poprawić silnie kwaśnego produktu z dodatkowym gotowania można dodać sodę, jeden litr wystarczająco jam 1 łyżeczki.

Nie zaleca się jeść spleśniałe zacięcie. Oczywiście, górna warstwa pleśni można wyjąć i zjeść feralnego banku, ale w tym przypadku nie powinno być chciwy. Faktem jest, że forma wpływa produkt składa się z przędzy. Widoczna część jest utworzona na powierzchni, i wnika niewidzialne. Ustal oko jak zepsute dżem, to jest niemożliwe, a jedzenie, które jest zainfekowany zarodniki pleśni może spowodować znaczne szkody dla zdrowia.

Głównymi przyczynami takiego kłopoty – oszczędność cukru, skrócenie czasu gotowania i opakowania z dżemem na mokrej banków. Nawiasem mówiąc, wiele gospodyń domowych błędnie uważa, że aby spełnić wszelkie Jam jagody, nawet z widocznymi wadami, mówi, że jest jeszcze wszystko do strawienia. To nie jest tak. Jagody powinny być wybrane bardzo starannie, i tym lepiej rzucać uszkodzony.

wskaźnik gotowości dżemu – przejrzystość produktu, a nawet położenie jagody w syropie. Jeżeli owoce pływające na powierzchni lub, wręcz przeciwnie, znajdują się na dnie, to znaczy, że słodki upominek nie jest gotowy, a gotowanie powinno być kontynuowane.

Jeśli zacięcie sfermentowany, co robić? Jest to kolejny świetny sposób jego przetwarzania – gotować pyszne domowej roboty wino. Upiec dwie pieczenie na raz: Twoja praca nie zostanie zmarnowana na marne i uzyskać dodatkową przyjemność. Zasady Cider House, tym przypadku jest prawie taka sama dla wszystkich jagód. Jam wsypywać się do słoja, dodać wody, o tym samym rozmiarze, cukier i niektóre rodzynek. Cukru wymaga około pół szklanki 3 litrów mieszaniny i rodzynek – około 1 łyżka.

Wszystko wymieszać, puszki nosić gumowe rękawice i umieścić pojemnik w ciepłym miejscu przez trzy tygodnie. Pod koniec tego okresu, roztwór przesącza się, dodaje się trochę cukru i napój butelkuje. Po 2-3 miesiącach wino jest gotowe.

Co jeśli sfermentowany dżem, maliny, porzeczki, truskawki? Na tej i zostaną omówione dalej.

Wino z czarnej porzeczki

Jagody czarnej porzeczki zwykle nie gotować, ale po prostu Fray z cukrem, aby zachować witaminy. Jeżeli miejsce przechowywania nie jest poprawna, to zbioru najczęściej jest podatne na fermentację. Tak dżem z czarnej porzeczki sfermentowany, co robić? Tu już i nie wiem: smucić czy cieszyć. Po wszystkich porzeczki jam okazuje doskonałe wino aromatyczny, który jest łatwe do wykonania w domu.

Jeżeli jam was 1,5 litrów dodać taką samą ilość ciepłej wody i 100 g cukru. Ilość cukru może być nieco zmieniona, to wszystko zależy od surowców słodyczy. Ale pamiętaj, aby umieścić cukier, jest to warunek konieczny do rozpoczęcia fermentacji. Wydajność umieścić w cieple, gotowość do przemywania jest określony przez położenie pulpy z jagód: powinien znajdować się na powierzchni. Ciecz jest filtrowana w słoiki przygotowane i umieścić pełny dojrzewanie wina przez kolejne 3 miesiące. Banki muszą umyć i wysterylizować, jak to możliwe, aby nie dostać ocet.

Gotowy produkt będzie zawierał osadu, wino nie okazało mętny. Rozlewania to powinno być czyste, za pomocą elastycznej rurki.

Wino z malin jam (receptura 2)

Jeśli masz zeszłoroczne zapasy niezjedzone dżemem malinowym, w lecie może być gotowane pachnące i piękne wina. Na litr jam potrzebuje 2 litrów wody, 200 g ryżu i 200g świeżych winogron. Umieścić wszystkie te produkty w czystym szklanym pojemniku. Rysunek dobre albo – długi lub okrągłe, to nie ma znaczenia. Winogrona nie mogą być myte, ale w tym przypadku trzeba mieć pewność, że nie jest traktowany z chemikaliami. Wymieszać produktów wprowadzonych na szyi rękawicy gumowej słoiki i umieścić naczynia w ciemnym miejscu. Nie zapomnij zrobić rękawica przebicie ostre igły. Po zakończeniu fermentacji powie upadłą rękawicy. Po około 3 tygodniach gotowym winie można filtrować i przelać do butelek.

Wino z dżemem malinowym

Fermentowany malinowy dżem, co robić? Ponownie, wino takiego produktu będzie po prostu niesamowite! Do jego wytwarzania należy stosować w następujących proporcjach: 1 litr jam wymaga 1 litra wody i 100 g wysuszonych rodzynek. W dogodnym seryjnej jam słoju i wodę, które muszą być w temperaturze pokojowej, dodać rodzynki. Rodzynek lepiej nie do mycia, to jako katalizator do rozpoczęcia fermentacji.

Bank zamknął mocno pokrywa, będą stać w ciepłym miejscu na około 10 dni. Zawartość kolby przesącza się, a następnie ponownie wlewa się do czystego słoika, umieszczono na rękawice gumowe. Po rękawic opal, a ciecz stała się przezroczysta, wino jest już prawie gotowy. Za pomocą gumowej rurki, to jest w butelkach i twierdzą, w ciemnym miejscu w ciągu około 2 miesięcy. Lepiej trzymać go w pozycji poziomej, jak wino przechowywać te winiarzy. Jeśli wszystko jest dokładnie zgodnie z zaleceniami zrobione, wynik jest wysokiej jakości wino jest 10-12 procent twierdzy.

Nalewka z dżemem truskawkowym

Sfermentowany dżem truskawkowy, co robić? Od tego produktu, można gotować wino, stosując poprzedni przepis, lub zrobić nalewkę: 100 gramów wódki zmieszane z 1 łyżka dżemu truskawkowego. Wytrzymać tę mieszaninę na dobę, a następnie uzupełniono kolejne pół litra wódki. Aby nadać wyjątkowy smak, można dodać wanilię do czubka noża i kwas cytrynowy. Nalewka jest gotowa.

W naszych czasach bardzo trudno jest zaskoczyć kogoś w takiej delikatności jak dżem, nawet najbardziej egzotycznych owoców i jagód. Ale korzystać z tego nieprzyjemnego zjawiska jak sfermentowanego produktu, na jego korzyść, i zaskoczyć swoich gości pysznym korzenne wino. Po tym wszystkim, że nie jest konieczne, aby powiedzieć, z którego został przygotowany.

Bon appetit!