889 Shares 1261 views

Łuki wykończeniowych w mieszkaniu z rękami

W dobie newfangled materiałów budowlanych i śmiałych projektów trudno jest zaskoczyć kogoś standardowe drzwi prostokątne. Dlatego bardzo często, wybór projektu do swojego mieszkania, wielu właścicieli zdecydować o wydaniu otwory wewnętrzne w formie łuków. Jeśli pokażesz trochę wyobraźni, struktury te mogą nie tylko zjednoczyć przestrzeni kilku pomieszczeń, ale również stać się najbardziej przyciągającym wzrok elementem wystroju w całym domu. łuki wykończeniowe mogą być wykonywane w różnych opcji dla każdego smaku i budżetu. Z jakich materiałów można ozdobić drzwi z nietypowych kształtach i sposobu wykonywania pracy własnymi rękami, będziemy rozpatrywać w tym artykule.


Dobór materiałów wykończeniowych

Ponieważ łuki zyskały popularność długo, producenci nowoczesnych materiałów budowlanych mają czas na dostosowanie produkcji, koncentruje się na ten element wnętrza. Dziś w wyspecjalizowanych rynkach można znaleźć gotowe wyroby z drewna i MDF, które można włożyć tylko w drzwiach.

Jeśli nie chcemy ograniczać się do standardowych rozwiązań lub przechodzą już ma zaokrąglony kształt, i muszą być łatwe do dekoracji, można stosować następujące materiały:

  • Tapeta (z jakiegokolwiek gatunku);
  • dekoracyjny tynk;
  • korek;
  • formowaniu;
  • poliuretan;
  • mozaika;
  • dekoracyjny i kamień naturalny.

łuki zakończeniu można wykonać dowolną z tych opcji, o ile dobrze współgra z konstrukcją obu pokojach. Aby docenić złożoność pracy, spojrzeć na każdego materiału osobno.

Papier i korka tapety

kończąc łuki tapety jest najbardziej łatwe do wykonania i tanich cele. Nie musi się martwić o połączeniu materiałów, jak większość ścian i otwarcie wklejać te same obrazy.

Wydawałoby się, że takie wykończenie jest przeciętne i nieatrakcyjne, ale jeśli będzie mądry, można sprawić, że łuk jest bardzo efektowny wygląd.

Korzystanie Wallpaper „Brick” wykona tanie imitacja cegły.

Sprawi, że wnętrze kontrastujących notatki pomogą jasne tapety z dużym wzorem. Są one wydawane tylko zbiór łuków i na skrzyżowaniach z różnych tkanin mają specjalne narożniki plastikowe chronić narożniki wymazywania.

Ostatnio arch wykończenia jest często wykonywane korka tapetę. Ich zastosowanie pozwala ozdobić i podświetlić obszar wewnętrznego kanału ogólnego tła. Materiał może być stosowany nawet w warunkach wysokiej wilgotności, ale w tym przypadku konieczne jest, aby wybrać warianty z powłoką woskową.

łuki tapetowania technologia

Przed rozpoczęciem powiesić tapety, powierzchnia łuku i przyległych ścian powinny być dobrze wyrównane masą szpachlową.

Następny zaangażowany w przygotowania kleju. Doświadczeni specjaliści powinni mieszać zaprawę klejącą gruby. Pozwala to na doskonałą przyczepność w miejscach stromym zakręcie i pozwala na ostrza do poruszania się do lepszych połączeń.

Pierwsze pasmo jest przyklejone do ściany, znajduje się w pobliżu łuku. Następny jest usytuowany tak, że łukowate wejście było przymknięte. Wystającą część połączoną tkaninę tnie się, pozostawiając dodatek szew 25 mm. Cała długość otrzymanego stanie wykonywać małe kawałki (20 mm od siebie), które są wyginane rolki na wewnętrznej stronie i klejone. W ten sposób, cały otwór jest przyklejony na obu stronach.

Następnie przejść do łuku. Wycięte z taśmy tapety, którego szerokość jest równa głębokości otworu. Biorąc pod uwagę wzór układu, jest przyklejona do wewnętrznej powierzchni łuków i ścian bocznych. Aby zapobiec powstawaniu pęcherzyków powietrza, tapety gładkie wyczyścić płytę.

instalacja Cork tapety nie różni się od pracy z wstęgi papieru, tak osobno mieszkają na nie.

tynki dekoracyjne

Wykończenie łuk z rękami można przeprowadzić stosując jeszcze prostszą metodę – zastosowanie dekoracyjnego tynku.

Przed użyciem należy usunąć wszystkie wady na powierzchni ściany. Przy pomocy szpachli łopatką i wygładzić wszelkie nierówności, zamaskować i ukryć szwy łączników mocujących. Aby zapewnić niezawodną przyczepność z materiału podstawowego poddanego obróbce z łukiem startera i pozostawiono do wyschnięcia na dzień.

Następnie warstwa gipsu, który za pomocą specjalnego łopatki nadać odpowiednie wypukłości.

Gdy jest całkowicie sucha, może być malowany specjalnymi farbami lub właśnie kończy rozwiązań procesowych.

odlewanie

Często wykończeniowe łuki w mieszkaniu odbywa się przez połączenie różnych materiałów, takich jak rodzynki pojawiają listew wewnętrznych.

Pod tym pojęciem rozumie się szereg elementów dekoracyjnych w postaci zakrzywionego, wąskie i długie paski. Mogą one być wykonane z tworzywa sztucznego, pianki, drewno, płyty MDF, metalu lub innych materiałów.

Listwy są doskonale połączone z wszelkiego rodzaju tapety oraz tynki dekoracyjne. Takie taśmy zamontowane na obu końcach łuku przymocowane ciekłych paznokci. Aby lepiej dopasować wnętrze zaleca się stosowanie takich elementów, nie tylko do wykańczania otwarcie, ale również do dekoracji otaczające powierzchnie.

poliuretan

W ostatnich latach często łuki wykończeniowe wykonywane za pomocą poliuretanu. Ten gęsty i wystarczająco elastyczny materiał, z którego elementy dekoracyjne są wykonane w postaci tynku.

To wykończenie jest atrakcyjna ze względu na jego koszt jest znacznie niższy niż, powiedzmy, dekoracji z kamienia lub płytek. Instalacja z poliuretanu jest bardzo prosty – za pomocą specjalnie zaprojektowanego kleju. W obliczu przysłony mogą być wykonane w dwóch wariantach. W pierwszym łuku zdobione równocześnie zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. W tym przypadku, wsporniki mogą być wydawane w formie okrągłych lub kwadratowych kolumnach, rozszerza ku górze.

Jeśli masywne konstrukcje nie pasuje do otaczającej wnętrza, można to zrobić tylko do brzegów kąty bardziej eleganckich przedmiotów.

kamień naturalny i sztuczny

Łuki wykończeniowe z kamienia dekoracyjnego – najbardziej czasochłonny proces, ale wynik jest zawsze imponująca. Najbardziej spektakularny takie okładziny wyglądał kiedy urządzone nie tylko zdać, ale część otaczających ścian. Istnieje rzeczywista zarówno symetria i asymetria. Jeżeli otwory znajdują się blisko siebie, można ozdobić wnętrze podszewka delikatnie toczenia z jednego łuku do drugiego. Bez względu na to, która opcja zostanie wybrana, naturalne materiały zawsze wyglądają bogate i imponujące.

Na rzecz kamieniu jest fakt, że nie wymaga idealnie gładką powierzchnię, eliminując potrzebę jego gruntownego przygotowania.

Jednakże istnieją trudności związane z wykorzystaniem tego materiału.

Pierwszym z nich jest jego ciężar. kamienie naturalne nie są zalecane dla konstrukcji ściennych, wykonanych z płyt gipsowych, ponieważ może to prowadzić do zniekształceń, a nawet zniszczenie otworu. Tu jest lepiej użyć tynk akrylowy lub imitację że nie mniej znakomity wygląd.

Jest to również kamienny łuk wykończenia jest znacznie bardziej skomplikowana w zakrzywionych obszarach. Niedoświadczeni mistrzami trzeba majstrować przy nich to zadanie ładnie i sprawnie.

Montaż kamienia dekoracyjnego

W obliczu odbywa się w kilku etapach:

1. Powierzchnia szpachlowane w celu usunięcia dużych nieprawidłowości.

2. Przygotowanie kleju. Najpowszechniej stosowane mieszanki, wapna, cementu, piasku i spoiwa. Jeżeli wykończenia odmiany lekkie zostały wybrane lub tynku imitacja, może być przymocowany za pomocą konwencjonalnych gwoździ płynnych.

3. Pierwszy kamień kładzie się na dole, w miejscu połączenia ścian i sklepienia. Jego narazić na poziomie i szczelnie dociśnięty do ściany. Aby działać na końcu nie ma potrzeby zatykania narożniki, materiał jest zabezpieczona nakładania. Dla tej pierwszej serii płytek są stałe od podłogi tuż przy drzwiach, a płytki z drugiego rzędu jest przesunięta do wewnątrz o odległość równą swojej grubości. Tak więc, w naprzemiennych rzędach wykonać całą okładzinę.

4. W momencie zakończenia łuku materiału otwierającego stosowany jest do łuku, zaznaczyć linię cięcia i usunąć wszystkie niepotrzebne. Tutaj możliwe jest stosowanie specjalnych noże lub szlifierek kątowych.

5. Wszystkie kanciaste i ostre krawędzie starannie polerowane z pliku.

6. powstałe szczeliny są wypełnione specjalnej zaprawy.

mozaika

Ozdobne łuki wykończeniowe w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności (takich jak sauny, łaźni, kuchni) jest najczęściej odbywa się za pomocą mozaiki.

W tym przykładzie wykonania możliwe jest zastosowanie wyroby ze szkła, metalu, ceramiki, betonu lub płytek. Materiał przygotowany i kładzie się na gładkiej powierzchni, gdzie przymocowany do wyspecjalizowanej struktury. Klej nakłada się szpachlą zębatą jednocześnie na ścianie i płytki, po czym produkt jest dociskana szczelnie do powierzchni. Delikatnie pocierając szwy ze specjalnymi związkami kolorowych.

Korzystanie z wzorzystą kawałek płytki murze trudniejsze, ponieważ materiał musi być usuwane w sposób zgodny z postacią, a wynik końcowy jest warta wysiłku.

wniosek

Współczesny rynek budowlany jest tak różnorodna, że lista wszystkich opcji stoi Drzwi po prostu niemożliwe. Projektantom tworzyć wnętrza coraz częściej korzystają z bambusa, tkaniny, lustra, kute żelazo i inne pierwiastki. Staraliśmy się uwzględnić najpopularniejsze materiały z których mogą być wykonane arch wykończenia. Zdjęcia prezentowane w tym artykule pomogą Ci zorientować się o tym albo w ten sposób ubierania się, a może wystąpić do stworzenia własnego projektu. Mamy nadzieję, że określone zalecenia znacznym stopniu pomóc wszystkim początkującym mistrzów.