611 Shares 4287 views

Kot pustynny – mistrz na pustyni!

Kot pustynny – rzadki, można powiedzieć, zagrożonych gatunków fauny przedstawicieli dzikich. Głównym siedliskiem kotów piasku, jak to nazywa, – pustynia RPA, Izraela, Pakistanu i Azji regionach byłego Związku Radzieckiego (Kazachstan, Uzbekistan, itp).


Zewnętrznie, kot piasek jest bardzo podobny do kota domowego. Ale tylko na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest słodkie i puszyste. W rzeczywistości jest to prawdziwy i groźny drapieżnik.

Jak to wygląda?

Główną cechą kota piasku można nazwać ciekawy kształt głowy. Przypomina spłaszczoną odwróconego trójkąta, jakby rozciągnięte na boki.

Uszy są bardzo podobne do ryś, choć i nie mają konkretnego pędzlem.

Nie mniej interesujące i kolory. Częściej niż koty mają futro piaszczystych lub jasnoszary kolor.

Jest zrozumiałe, że kolor pomaga maskę wśród piaszczystej krajobrazu.

Warto zauważyć, że podszycie Barchan kot jest bardzo gruba. On ratuje zwierzę z hipotermii w nocy na pustyni, które nie mogą być nazywane gorąco.

styl życia

W naturze barkhan koty są nocny, więc trudno jest zobaczyć na własne oczy. Żywią się głównie na małych gryzoni i gadów, które żyją na pustyni Jerboa, jaszczurki, owady. Nawiasem mówiąc, są to jedyne zwierzęta, które nie boją się jadowite węże i ciągle są one polować. Ulubionym drapieżnik uczta kotów jest rogaty żmija. Niespodziewanie, zwierzęta te mają niewielkie zapotrzebowanie na wodę. Wystarczająca wilgoć, które otrzymują od swoich ofiar.

koty Piasek dzień upał ukryte w starych zniszczonych nor lisów, jeżozwierze. Bardzo rzadko mają one kopać własne schronienie.

Te kobiety rodzą tylko raz w roku. W jednym miocie może być od jednego do pięciu kociąt. Rzadki przypadek, kiedy rodzi się osiem noworodków. Wiadomym jest, że treść kotów w niewoli może prowadzić do wzrostu okresy rui u samic, w związku z czym mogą one generować potomstwo i maksymalnie dwa lub trzy razy w roku.

Ile lat żyją kota w swobodnym chleba, nie badano. Ale jest dobrze wiadomo, że średnia długość życia w niewoli wynosi około piętnastu lat.

Kot pustynny – utrzymywanie w niewoli

W ostatnich latach wzrósł popyt na ten niesamowitych miłośników zwierząt egzotycznych zwierząt. Pomimo faktu, że kot pustynny jest chronione, nie przeszkadza to kłusowników złapać i sprzedają przedstawicieli tego typu zwykłych ludzi.

Warto zauważyć, że kot piasku podatne na różne choroby układu oddechowego, infekcji wirusowych. Dlatego ważne jest dla nich do przeprowadzenia szczepienia, jak dla zwykłych kotów domowych.

Należy pamiętać, że dla wygodnej egzystencji ważne jest, aby niskiej wilgotności i stałej temperaturze. Tylko w tym przypadku będzie zadowolić nowego właściciela kot pustynny. Cena niezgodności z tymi warunkami – życie egzotyczne zwierzę.

I wreszcie, ostatni – w domu bez pewnej wiedzy zazwyczaj zawierają kot piaskowy nie będzie działać. Więc nie dla zabawy lub chwalenie się do znajomych i znajomych są pozostawione cierpieć piękny, mądry i ładny zwierzę.