496 Shares 9123 views

Michael Isakovsky. Życie i twórczość poety

urodzony poeta Michael Isakovsky Glotovka we wsi na początku 20 wieku, w styczniu 1900 roku. Jako chłopiec prostego i zubożałej rodziny może stać się sławny poeta? Czy on zrealizować wszystkie swoje twórcze pomysły? Jakim człowiekiem był Michael Isakovsky? Biografia pisarza – w tym artykule.


dzieciństwo poety

Rodzice Michaiła Vasilyevich byli bardzo biedni ludzie, a przy tej samej rodziny Isakovskogo miał wiele dzieci. Niestety, z powodu głodu, nie wszystkie dzieci były w stanie przetrwać, ale Michael był szczęśliwy, jak mówią, urodził się pod szczęśliwą gwiazdą. Rodzina cierpiała z głodu. Pieniądze cały czas nie wystarczy, a małe Misha wspomnienia z dzieciństwa były dalekie od najlżejszych.

Jego ojciec pracował na poczcie i często doprowadza się do pracy w gazecie, który pomógł syn nauczyć się czytać i pisać. Tak więc, przyszły poeta był jedyny piśmienny człowiek w okolicy. Aby zaczęła dotyczyć ludzi z okolicznych wsi, tak pisał listy do swoich rodzin. Jasne, że chłopiec jest bardzo pochlebne, a jego pragnienie, aby dowiedzieć się, wzrosła z każdym dniem. Podczas pisania listów chłopiec dowiedział się, co myśli i uczuć doświadczanych przez ludzi do siebie w pewnej odległości, którzy mają problemy i doświadczenia. To pomogło mu, aby dowiedzieć się , co współczucie nauczył się wyrażać swoje myśli dotyczące relacji międzyludzkich.

Poetycki talent u chłopców od najmłodszych lat, a to zdolność do współodczuwania następnie opracowane w coś, co Michaił Isakovsky opracowanego w gatunku twórczości tzw piśmie liryczny.

Taka edukacja powitanie

Od wczesnego dzieciństwa, poeta znalazł bardzo poważne nieuleczalną chorobę oczu. I od wieku trzynastu lat zaczął się pogarszać źle wizję, która stale zagrożone całkowitej ślepoty. Choroba sprawił, że chłopiec bardzo skromny i nieśmiały. W szkole był w stanie iść o 11 lat, ale w klasie wyśmiewali go i zaczął uczyć się w domu, pod opieką nauczycieli. Robi wielkie postępy, Mikhail Isakovsky uczta dla rodziców i nauczycieli.

W 1913 roku, chłopiec na doskonale ukończył liceum, był w stanie kontynuować naukę w gimnazjum w Smoleńsku. Tam, pisał jeden z jego najlepszych wierszy – „Traveler” (1916). Niestety, musiałem więc wypadają w liceum, bo rodzina była w wielkiej potrzebie. Miał iść do pracy, aby pomóc utrzymać rodzinę.

Niestety, to lepiej, aby kontynuować edukację i może nie w szkołach, nie dać chorobom oczu. Ale Michael Isakovsky resztę swojego życia, aby kształcić się, dużo czytam i, oczywiście, pisał wiersze.

Aktywność pracy poety

W czasach rewolucji październikowej, poeta zaczął swoją karierę. Nawet bez wykształcenia zawodowego, został zaproszony do pracy jako nauczyciel w szkole podstawowej, gdzie odznaczył się jako utalentowanego nauczyciela.

1918 dla poety jest bardzo ważne – chodzi w Komunistycznej Partii All-Union bolszewików. zaczyna pisać dużo od teraz.

Rok później został mianowany edytor Elninskaya gazety, że stworzył od podstaw. Napisać, oczywiście, także miał najbardziej, maszyna do pisania nie był po prostu zdobyć. Niewątpliwie taki pracochłonny praca pogarsza jego już słaby wzrok.

W 1926 roku Michael został wybrany sekretarzem reguły RAPP Isakovskogo. Teraz często drukowane w gazetach.

Pięć lat później, w 1931 roku przeniósł się do Moskwy Michaił stać się redaktor naczelny popularnego wówczas magazyn „Collective Farmer”.

Jego praca przebiegała bardzo szybko, był zaangażowany w pracy dziennikarskiej, w partiach politycznych, nie ich pracy.

W 50-60-tych zrobił kilka podróży za granicą. Innymi słowy, był bardzo aktywny w dojrzałym wieku.

Ciężka droga twórcza

W wieku 12 lat napisał swój pierwszy znany wiersz: „Łomonosowa” i „The Way”.

W latach 30. poeta jest powszechnie znany z utworu „Katiusza”, „Lepiej jest, że brak koloru”, „brązowe oczy”.

Nie mógł uczestniczyć w operacjach wojskowych ze względów zdrowotnych, ale moralne wsparcie od wszystkich, którzy byli na froncie, poświęcając im wiele wierszy: „W pierwszej linii lasu”, „Żegnaj, miasto i domy.”

Napisany Isakovsky Powojenny wiersz „Wrogowie zostały spalone rodzimy chaty” dawno zakazane. Wierzono, że żołnierze nie mogą płakać, ale bohatersko musi znosić wszelkie trudności. Jednak po pewnym czasie wiersz opublikowany i Mark Bernes umieścić słowa do muzyki, pomimo zakazu.

Język poezji Michaiła Vasilyevich bardzo muzyczny, przyjaznych ludzi, jasne. On jest kochany przez wielu za ich zdolność do dokładnego i zwięźle wyrazić ludzkie uczucia i wczuć się w każdego.

jesienny

W ostatnich latach poeta był aktywny w działaniach parlamentarnych i interesuje się prozą – „Elninskaya książkę” pisanie

W 1971 roku był poważnie chory, cierpi na atak serca skomplikowane. Będąc w szpitalu, odkrywa, że z nim jest jego przyjaciel, poeta i pisarz Twardowski. Ale przychodzą i odwiedzają się nawzajem, nie może – zbyt słabe zdrowie każdego. Po śmierci Twardowski w grudniu tego samego roku Isakovsky wpada w głęboką depresję, żalu przyjaciela.

W lipcu 20-1973 umiera Isakovskiy Mihail Vasilevich.

Biografia poety jest tak bogata i trudno czyni nas, czytelników, aby brać przykład z tego silnego człowieka. O nim jako o znanym poecie 20. wieku został nakręcony „prymitywny geniusz. Riddle Isakovskogo”.

Poeta został pochowany na Cmentarzu Nowodziewiczy w Moskwie. Jest też pomnik niego.