606 Shares 6762 views

"USB flash drive" lub "flash drive" – jest poprawna? Jak napisać „karty pamięci flash” lub „dysk flash”?

napęd flash USB lub dysk flash USB – jak? To pytanie zadawali przynajmniej raz niemal każdy współczesny człowiek. Jednak aby uzyskać właściwą odpowiedź, trzeba zapoznać się z kilkoma zasadami języka rosyjskiego, które odnoszą się do pisowni liter „e” i „e”.


informacje ogólne

Jak to jest napisane – „karty pamięci flash” lub „dysk flash”? Problem z poprawną odpowiedzią jest, że jeśli przestrzegać tych samych zasad, musimy napisać literę „E”, a jeśli po drugiej – „E”. Jest to sprzeczność powoduje osoba myśleć o poprawnej pisowni słowa „pen drive”. Spróbujmy rozwiązać ten problem i zapoznać się z podstawowymi zasadami pisania liter „E” i „E”.

Litera „e” nie jest u zbiegu morfemów w składzie wyrazów obcych korzeni

Być może to było z tą zasadą, ustalimy jak się pisze słowo „pen drive”. Tak więc, „e” jest stosowany:

 • w absolutnym początku słowa (egofuturizm, ewolucja, przejmującą, np egzystencjalny, eclair, ecru, ekologia, ekskluzywny, ecstasy, Express Cafe, ekstrawertyk, winda, krwinki czerwone, były mistrz, elektroinduktivny, góry endokrinovy i innych.);
 • Po sylaby samogłosek otwarty (Venezuela napowietrzanie duo, kalanchoe, grypa, Cornish, maestro, kiła maestoso, Poetics, muezina, prerafaelitów, spirituali, figurki, Puerto Rico, Wieża Oued, Shopengauėr, fuete i in.);
 • po twardych spółgłosek (blackout, REM, wiceburmistrz, Gaelic, gag, kendo, laptop, KET, Manhattan, Ratusz, Maine, mini-van, racketeer, Netske, Rayleigha, sensei, warstwowych, tae kwon do, Udege, Thatcherism et al. ).

Litera „e” na skrzyżowaniu morfemów w obcych słów

"USB flash drive" lub "flash drive"? Litera „E” w obcych słowach napisał:

 • w pozycji postprefiksalnoy (deemulgacyjne, aemotsionalny, dielektryk, koenzymy, koewolucji, reevacuation, super elite subequatorial ponownie i in.);
 • w slozhnosokraschennyh i słowach złożonych po podstawie, która kończy się w samogłoski (BIOECOLOGICAL, anty-elektron, ergometr, cryoelectronics, filmów, liryczny Epic, zapalenie opon i mózgu, makroekonomia metaetnichesky, neoendemics, wieloekranowego polietylenowy antenowego ultraekstremizm, stereoscreen i in.), oraz w słowa kończące się -edr (ośmiościan, wielościanu, sześcianu i in.);
 • w związku słowa slozhnosokraschennyh i zasady po zakończeniu spółgłoskę (Ekologia populacyjna, bromoetan, kwintesencję, kontremal, Color-odpowiednik, laminektomię, badania lekarskie, szwadron natura bez etykiety, rhythm and blues, Panhellenism et al.).

Litera „E” w nazwach obcych i akronimy Dosłowne

Te słowa są napisane według nazw literowych języku źródłowym. Na przykład w słowie CNN en orkiszu „e” list.

Litera „E” i „e” w obcych słowach po samogłosek

Pisząc litery „E” i „E” jest określana przez takich zasad:

 • Po samogłosek „E” i „i” Write „e”. Na przykład: rejestr piekła, ekstrawagancję, higieny, diety, ostry, siesta, nieruchomości, Fiesta, spaniel. Słowa, które kończą się na „-ent” napisany z literą „e”. W niektórych przypadkach, przesyła naprężonego samogłoski (wnioskodawca klienta, współczynnik składnik pacjenta i wsp.). Definicja „e” jest używany do przekazywania nieakcentowanych samogłosek: Reling, wentylator, jezuita, postać gracza, hierarchii jezuita, pyelitis, Miletu, Trewir, pobożności, requiem.

wyjątki:

1. Po „e” może być napisane „Wy”. Odnosi się do słów fajerwerków i przenośnika.

2. Niektóre imiona zawierają literę „e”, co jest napisane po „i”: Glier, Marietta.

 • "E" napisany po litery "A", "o", "Y", "W". Litera „e” w słowie przekazuje podkreślił samogłoski: duet, Pojedynek, menueta, Maestro, poeta, piruet, wiersz, poezja, rzeźba, sylwetka. napisane również z „e” słów, które mają podstawową część „aerodynamiczny”: lotnisko. Litera „E” transmituje samogłoskę bez stresu: kajaki, firewall, syfilis, współczynnik Maestoso, leżak, muezina, fuete. I we własnym imieniu: Wales, Puerto Rico, Hemingway, Laertes, Aelita, Maugham.

Wyjątki: w tych słowach napisane „e”:

1) konstrukcja, projekt, projektor, występ, a inny pokrewny;

2) trajektorii introjekcji;

3) w słowach kończących "-er": Jester, bojer, ankieter fraer et al.

Ponadto, litera „e” jest napisany w słowach, które mają „-edr” jako drugiej części, niezależnie od poprzedniego listu: ośmiościanu, sześcianu, romboedr, czworościanu, a trihedron wielościanu.

Pisownia „e” w rosyjskich słów

Zgodnie z regułami języka rosyjskiego litera „e” jest napisane wyłącznie w następujących rosyjskich słowy:, uh, że sposób sortowania, EQ, to co, uh, hej, EVA, EHMA, Ege.

Litery „E” i „E”, po ciężkim spółgłoska

"Napęd flash USB lub dysk flash USB" – jest poprawna? Po spółgłosek na początku korzenia nie jest napisane małą literę „e” w celu przeniesienia samogłoski „e” i oznaczenie twardości spółgłoski stojącej z przodu, w następujących przypadkach:

 • W niektórych non-estońskich nominalnych słownie: Maestro, burmistrza, Peer, plenerze, rap, haraczy, sir. Ponadto, w słowach pochodzi z tych właśnie słowach: Peerage, gminy, a racketeer. Jeśli istnieją inne słowa, które pisane „e”, po spółgłoska, są one regulowane przez słowniku ortograficznym.
 • W dużej listy mienia obcego pochodzenia: 1) dla osobistych imion i nazwisk – David Bacon, Den Syaopin, Salinger, Rambo, Davis, Sam, Rayleigha, Sasson, toffi, Thatcher; 2) w miejsce nazw – Ułan-Ude, Taipei, Żółtej Rzeki, Maryland. Ponadto, „e” jest przechowywana w pochodne słów i nazw na ich przejście w naritsanie: Rayleigha Lancer Ude Sasson et al.
 • Jeśli słowo jest pisane z literą „e”, jest również napisane po dodaniu prefiksu do niego: zapisz, otekzamenovat.
 • Jeszcze litera „e” jest napisany w skrótów i slozhnosokraschennyh słownie: NEP, ekonomii politycznej.

"USB flash drive" lub "flash drive"? W innych przypadkach, po spółgłoski na początku korzenia nie jest pisane „e”. Mimo to, według słów obcojęzycznych, które są napisane z „e” stojącego przed nim spółgłoski wymawiane czasami mocno. Tak więc, te słowa napisane „e” po literach, które przekazują ciężko spółgłoska: dandys, dziecko, model Delta, kuzyn, egzema, Slang, inercja, biznesmen, fonetyki, rugby, kaplica, przychodnia, ocenił, seter, Kramy, chata , tempo, stoisko i wiele innych.

Litera „e”, napisany w nieodmiennych rzeczowników pospolitych po kolei piszących spółgłosek: szympansa, bezy, frędzla, okularów, praca, wycieczki, szmer, coupe, tłuczone ziemniaki, kabaretowych, myślnik, potrawka, esejów, szosa, pokazuje różnorodność, kawiarnie, karate, dekolt.

Oprócz tych przypadkach, „e” jest napisana w słowach obcojęzycznych z sufiksem „-essa”: poeta, Baroness, stewardesa. Aw niektórych imion: Nehru, Carmen Brehm, Roerich, Taylor, Dantes, St. Gotthard, Delphi.

Słowo „flash drive”, jak to jest napisane? podsumować

Po przeanalizowaniu powyższych zasad, możemy wywnioskować poprawne słowo jest napisane „pen drive”. Stosując zasadę, która mówi, że w słowach obcego pochodzenia po spółgłoski, która brzmi ciężko, jest napisane małą literę „e”, możemy powiedzieć, że w tej wypowiedzi pod „L” brzmi ciężko, tak jak jak napisać literę „e”. Ale wiemy, że istnieją wyjątki od tej reguły, a po ciężkim spółgłoski można napisać „e”. Oznacza to, że okazuje się, że można napisać słowo „pen drive” z „e”. Więc mamy sprzeczność. Mimo to, "karty pamięci flash" lub "flash drive"? Widzimy, że nasze słowo nie odnosi się do słów kluczowych (peer burmistrza, rap i tak dalej. D.), który pisane „e”, po ciężkim spółgłoskę. Dlatego zalecamy z powodu występowania tego słowa w języku rosyjskim, co wiąże się z szybkim rozwojem technologii informacyjnej, mimo wszystko, aby napisać słowo „pen drive” do „e”. Po tym wszystkim, nawet jeśli wiadomo, że czytać wyszukiwarek, możemy zobaczyć, że słowo „flash drive” napisane z literą „e”. Jeżeli jednak nadal trzeba wyjaśniać pisownię słowa „pen drive” z literą „e” na podstawie obowiązujących przepisów, możliwe jest, aby opierać się na kilku źródeł, które twierdzą, że rosyjskie i zagraniczne słowa po spółgłosek orkisz „e”, ale peer słowo Sir i t. d. Do wyjątkiem.