784 Shares 9606 views

Format DOCM – otworzyć te pliki?

Znalazłeś pliku docm na komputerze i nie można dowiedzieć się, co program powinien go otworzyć? A może ktoś wysłał Ci plik docm e-mail, ale nie wiem jak go używać? Być może próbował uruchomić go domyślnie, ale końcówka systemu Windows powiedział, że system nie może go otworzyć.


Jaki rodzaj plików?

Przed otwarciem docm (zakładając, że jest to format pliku, który jest przeznaczony do oglądania lub edycji), trzeba określić, jakie typy plików to odnosi się do rozszerzenia.

Odpowiedź nie przedstawia żadnych trudności: jest to format pliku programu Word Microsoft Office Open XML Document Format (włączone makra).

Inne typy danych mogą również korzystać z określonym rozszerzeniem.

Tak, DOCM Format – go otworzyć?

Najprostszym sposobem, aby pobrać plik z rozszerzeniem – to dwukrotnie kliknąć na niego i niech komputera zdecydować, które domyślnej aplikacji należy z nim pracować. Jeśli żadna z domyślnym programie otwiera plik docm na urządzeniu prawdopodobnie nie ma zainstalowanej aplikacji, które można oglądać i / lub edytować określony typ danych.

Microsoft Office Word (wersja 2007 i później) to główny program, który służy do otwierania tych plików i edytować je. Darmowy edytor OpenOffice będzie również odpowiedź na pytanie, co zrobić z plików z rozszerzeniami docm.

Po otwarciu takiego pliku, jeśli komputer jest uruchomiony wcześniejszej wersji programu Microsoft Word? Można pobrać bezpłatny program Microsoft Office Compatibility, który pozwala także edytować i zapisywać pliki w docm-stary wersji MS Word.

Jeśli okaże się, że aplikacja na komputerze próbuje naprawdę otwarty plik DOCM, ale robi to źle, trzeba zmienić ustawienia programu, które są przechowywane domyślnie.

Rozszerzanie docm – nie otwierać w drodze konwersji?

Istnieją dwa podstawowe sposoby konwertowania pliku docm do innego typu danych:

  1. Otwórz docm plików w dowolnym programie zainstalowanym na urządzeniu domyślnej i wybierz, aby zapisać otworzyć pliku jako inny format pliku.
  2. Skorzystać z usługi konwersji pracuje w trybie online lub oprogramowania dla tego oprogramowania do konwersji.

Pierwszy wariant (z pliku docm otwarcia w swoim programie „native”) jest korzystny, ponieważ jest łatwiejsze do zrobienia, i prawdopodobnie to działanie doprowadzi do bardziej dokładnego konwersji plików. Jednak to nie zawsze działa z plikami docm. Otwierasz je, gdy żadna aplikacja na komputerze nie rozpoznaje te pliki? W tym przypadku, może tylko pomóc narzędzia innej firmy.

Pamiętaj, że nie należy po prostu zmienić rozszerzenie. Najprawdopodobniej komputer nie rozpoznaje nowo przemianowany plik, który będzie nadal być wykorzystywane jako docm. Otwierasz go tuż poniżej.

Jak już wspomniano, wiele osób nie może otwierać pliki z tym rozszerzeniem, ponieważ pakiet MS Office zainstalowany na urządzeniach przestarzałych. Wielu użytkowników nie chce zajmować się aktualizacją WORD lub dodanie kilku wtyczek do obsługi nowych formatów. Dlatego najprostszy sposób – wystarczy przekształcić docm w zwykłym formacie DOC (lub PDF, ale jest to trochę bardziej skomplikowane).

Oprogramowanie tego typu

Więc DOCM – po otwarciu z konwersji do innego formatu? Pomoże to aplikacja online Całkowity Doc Converter, który radzi sobie z tym zadaniem i tworzy kopię dokumentu w wybranym formacie. Jednakże, jeśli pracujesz w dziesiątkach docm-plików, konwertować je jeden po drugim nie jest szczególnie wygodne. To zajmuje dużo czasu, więc lepiej korzystać z wersji Razem Doc Converter przeznaczony do pobrania i używania na komputerze. Wraz z nim, nie można po prostu otworzyć tekst w formacie DOC, ale także je edytować poprzez zmianę czcionek i treści. Można również konwertować pliki z linii poleceń z pulpitu, czyli dodatki.