291 Shares 3536 views

Chińska kapusta pak choi: uprawa i konserwacji cechy, właściwości użytkowe i receptury

Kapusta pak choi – popularny uprawy roślinne. Uprawiany od tysięcy lat w Chinach, to egzotyczny produkt stopniowo i skutecznie podbija rynek europejski. Prostota w uprawie, wysokiej szybkości kiełkowania i doskonałych właściwościach odżywczych tylko przyczyniła się do zwiększenia popytu konsumentów na tego rodzaju kapusty przypomina Pekin.

Opis chińscy goście

Chińska kapusta pak choi jest coraz częściej postrzegane jako surówka lub egzotycznych ziół, ponieważ nie tworzą główki kapusty. Ponadto, dzięki przedwczesnym takiego produktu mogą być wykorzystane w ciągu miesiąca od momentu lądowania, które w ciepłym klimacie Azji produkuje Wole kilka razy na sezon. Tę hodowlę cenione wysokiej zawartości minerałów w organizmie witamin, żelaza, magnezu, fosforu, potasu i lizyny – silne źródło energii wymaganej dla normalnego wzrostu komórki ludzkiej, produkcji przeciwciał, enzymów, hormonów i naprawy tkanek. Ponadto, lizyna zapobiega rozwojowi raka, co pak choi bardzo popularny produkt na stole.

W przemyśle spożywczym stosowane nadziemnej części rośliny w ogrodzie, który ma wylot soczyste pozostawia jasnozielony kolor o medianie dostatecznie szerokim żył, łączące w elastyczny podstawy bieli. W zależności od wysokości odmiany roślin zmienia się od 30 do 60 cm Liście zbierane na średnicy wylotowej około 30 cm i charakteryzuje się jasny kolor zielony, ogonki -. White.

Przydatne właściwości

Chińska kapusta pak choi, których uprawa nie jest szczególnie trudne, – grzywna produkt dietetyczny. Jego zastosowanie w sałatkach. Dobre chińskie chwyt jako przystawka niskokalorycznej, Salaterka niezależnego, ale bez dobrego trawienia. Ma wieloaspektowy pełny mocny smak, który daje świeżość i ostrość z lekkim goryczy. Idealnie łączy się z różnych produktów, jest mgliście przypomina chińskiej kapusty, szpinaku, sałaty i Swiss chard jest doskonałym dodatkiem do każdego dania.

Kapusta pak choi można jeść w pozbyciu się dodatkowych kilogramów i utrzymać formę. Jest to doskonałe narzędzie do profilaktyki zaparcia i oczyszczenia jelita cholesterolu, toksyn i innych szkodliwych pierwiastków. Regularne spożywanie kapusty pekińskiej ma pozytywny wpływ na elastyczność i wytrzymałość naczyń krwionośnych. Zawierała w swoim składzie witaminy A skutecznie wpływa na odnowę komórek skóry. Choi kapusta pak, którego przygotowanie odbywa się co najmniej raz, to jest zalecana u kobiet w ciąży, gdyż zawiera w swoim składzie kwasu foliowego zapobiega tworzeniu różnych wad płodu.

popularne odmiany

Jako rośliny dwuletniej z kapustą pak choi warzyw uprawianych w postaci rocznego plonu. W klimacie umiarkowanym jej nasiona mogą być wysiewane przez cały okres wegetacji. Najprawdopodobniej w następujących odmian są wykorzystywane warzyw kapusta pak choi:

  • Caddis latać. Różnorodność liści, znamienne sverhspelostyu: Sadzonki pojawiają się po upływie 3-4 dni; Trzy tygodnie później, można cieszyć się z pierwszego zbioru dojrzałych liści. Rozety liściowe bogaty, lekko podniesione, wysokość około 35 cm.
  • Swan. Odmiana jest średnio dojrzewania: 40-45 dni. Ma wyprostowany wylot stanowiący średnicę około 40 cm. Ogonki białych, około 35 cm, ciężar całkowity rośliny wynosi około 80%. Odmiana jest wytrzymały, toleruje niekorzystne warunki pogodowe.
  • Alyonushka. Ma rozetę liści średniej wielkości, mięsiste łodygi. Charakteryzuje się doskonałym smakiem.
  • Pava. Jest to hybryda Pekinie i kapusty pekińskiej, znamienny chrupiące soczyste ogonki. Odporny na łodygi, więc nadaje się do siewu w każdych warunkach. Zewnętrznie, rośliny ozdobne i jest dobrze zachowany po zbiorze.

subtelności uprawy

Uprawa kapusty pekińskiej nieznacznie różni się od zwykłej drodze i wszyscy mają swoje niuanse. Przez zalet produktu jest jego prosta smaków składu gleby: kapusty pak choi, hodowli i wytwarzania jest prosty, to dobrze do podłoża i ziem maloudobrennym. Roślina lubi chłodny klimat, wysoka wilgotność, żyznej ziemi, która jest zalecana aby przygotować z wyprzedzeniem. Najlepiej to zrobić w spadku: kopać do równoczesnego stosowania nawozów. Dobrze jest dodać substancję organiczną w ilości 1 wiadra na metr kwadratowy; w kwaśnych gruntów łóżka mogą być wzbogacone o jesionu: 200 gramów na metr kwadratowy. metr. Przy wyborze miejsca do sadzenia powinny uwzględniać poprzedników, z których najgorsze są uważane za wszystkie rodzaje kapusty. W rzeczywistości, w tym przypadku, istnieje zwiększone ryzyko powszechnych szkodników i chorób.

Siewu kapusta chińska

sianie pak choi wykonane od kwietnia do sierpnia, choć większość ogrodników wolą sadzić kapustę w środku lata – właśnie produkt lipca podoba największą wydajność. Ponadto w tym okresie jest minimalne ryzyko wiążąc strzałki kwiat. Kiedy wysiewu nasion w otwartym terenie pak choi przewidzianą w lune przygotowany na głębokość 2-3 cm, zgodnie z poniższym schematem. 20-30 cm pomiędzy pędów kapusty na 25-35 cm między rzędami w mocy obszaru jedna jednostka to 30 * 30 cm. małe okazy wystarczy 20 * 20 cm.

Czynniki odpowiedniej opieki

W opiece nad chińską kapustą pak choi, uprawa jest moc nawet niedoświadczony ogrodnik, mało wymagająca. Wskazane jest, aby okresowo rozluźnić glebę, co czyni go bardzo uważnie, ponieważ chiński system korzeniowy kapusta jest blisko powierzchni gleby. Ważne jest, aby podlewać rośliny w odpowiednim czasie, bez zbędnych dodatków: brak wysypiska, ale także, aby zapobiec jego wysychaniu. Średnia stopa podlewania w sierpniu i wrześniu wynosi 15-20 litrów na metr kwadratowy. Trochę więcej wody powinna być wykorzystane w procesie związania punktów.

Podobnie jak w przypadku każdej rośliny, kapusta, pak Choi, którego opinii jest pozytywny, to wymaga okresowego opatrunku mającego na celu aktywacji wzrostu i zwiększenia oczekiwanej wydajności. Podczas hodowli roślin jest zalecany do podawania raz lub dwa razy roztworem do infuzji lub płynu ziołowa dziewanny. Ważne jest, że opatrunek po ulewnych deszczach.

żniwny

Zabytkowe chińskie osobliwości są zachęcani do zbierania na każdym etapie rozwoju rośliny od kiełkowania do tworzenia strzały kwiatowych. Wyrosłe kapusta jest wymagane cięcie na wysokości 2-3 cm powyżej poziomu gruntu, osobniki dorosłe cięcia nieco wyższy. Zielonych, pożądane jest użycie od razu, ponieważ nie jest on przystosowany do długiego przechowywania.

Szkodników i chorób

Od szkodników do kapustą pak choi częściowe krzyżowych chrząszczy pcheł, które są szczególnym zagrożeniem dla młodych pędów, a może zniszczyć roślinę na wczesnym etapie. Larwy nory przez duże otwory w płytkach blaszanych, co znacznie zmniejsza wzrost masy wegetatywnego i jakości samego produktu. Aby pozbyć się tych szkodników można osiągnąć przez częste rozluźnienia gleby i regularnego podlewania. Kiedy nieskuteczność tej metody wymaga co rano łóżka kapusta rozpylać ekstrakt tytoniowy lub popiołu drzewnego przetwarzanie. W zalecanych środków chemicznych dla skutecznego leku „Kinmiks” (wiadro wody – 2,5 ml).

Obojętny do granicą produkt kapusty białej motyla, której obecność można określić jaj żółtego rowka. W celu uniknięcia masowej inwazji żarłocznych gąsienic znalezione jaja muszą koniecznie zostać usunięte z rośliny. Pozbyć się nieproszonego leczeniu szkodników pomaga chemikalia kapusty.

Kapusta pak choi umiłował przez ślimaki deszczu. Dlatego też, w celu uniknięcia pojawienia się na liściach szeroki, krętymi ścieżkami, progryzennyh takich szkodników, ten ostatni jest zalecane, aby usunąć z liści.

Kapusta pak choi: recepty

Smażone Pak Choi

– Młoda kapusta pak choi – 350 gramów.

– Sos sojowy – ½ st. łyżka.

– mąka kukurydziana – pół łyżeczki ..

– Olej roślinny – 1 łyżka. łyżka.

Kapusta wymagane do mycia, pocięte na dwa kawałki, smaży się przez 5 minut na małym ogniu okresowego mieszania. Jednoczesne mieszanie mąki kukurydzianej z sosem sojowym, dodając stopniowo, mieszając, 50 ml wody. kapusta smażone leżał na półmisku i umieścić sos na patelni, która służy pak choi, i doprowadzić do wrzenia, ciągle mieszając. sos zgęstnieje wlać do kapusty chińskiej. Doprawić pieprzem.

Pak Choi z sosem ostrygowym

– bulion z kurczaka – 200 ml.

– Pak Choi – 4-5 sztuk (400 g).

– Cukier – 1 łyżka. łyżka.

– arachidowy (lub dowolny roślinny) z oliwek – 3 łyżki. łyżka.

– ziemne zgnieciony – 2 łyżek. łyżka.

– sos Oyster – 2 łyżki. łyżka.

– nasiona sezamu – ½ łyżeczki ..

– Zielone cebule – 3 pióra.

– sól – 1 łyżka. łyżka.

Kapusta kochanchiki mycia i pocięto na dwie części. W garnku zagotować wodę, dodać łyżkę masła orzechowego i soli, dzięki czemu liście, aby zachować naturalny jasny kolor zielony, a bezpośrednio sami kapusta kochanchiki. Sparzyć kilka sekund i usunąć jak najszybciej obmyaknut liści. Umieścić kapustę w zimnej wodzie. W woku (głębokiej patelni rundzie China), aby rozgrzać resztki masła orzechowego, dodać kapustę, sos ostrygowy, bulion z kurczaka i brązowy cukier. Wszystko delikatnie wymieszać i doprowadzić do wrzenia i gotować przez około 2 minuty. Gotowy kapusta kochanchiki leżał na półmisek, polać ugotowany bulion i posypać pierścieniami zielonej cebuli, nasiona sezamu i pokruszonych orzeszków.