272 Shares 5614 views

Multimedia Art Museum (Moskwa): Co to jest Centrum? Jak się tam dostać? przydatne informacje

Przetłumaczone z greckiego „Photo” oznacza „Światło obrazu” zdolność do rysowania światłem. Złapać odpowiedni kąt, aby zbudować skład, aby zobaczyć gotowy rysunek w splotów światła i cienia – wszystko to wymaga talentu i umiejętności. Zdjęcie jest zasłużenie nazywany „poezja sztuki.” Przez dwie dekady rosyjska fotografii artystycznej ma swój dom – Multimedia Art Museum, Moskwa.

Początek i rozwój

Pierwsze centrum wystawowego Rosji, specjalizujący się wyłącznie w fotografii, został otwarty w Moskwie w 1996 roku. Inicjatorem, dusza i główny projekt ascetyczny był Olga Sviblova – sztuka, kultura i reżyser filmów dokumentalnych o sztuce współczesnej. Zaledwie kilka miesięcy po założeniu „Moskwa Dom Fotografii” stał się prawdziwym centrum kultury , gdzie wystawy, ekspozycje stałe pracował, i przechowywane w skarbcach kilku tysięcy rzadkich zdjęć.

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii Dom Fotografii znacznie rozszerzony zakres działań – tutaj zaczęła wydawać videoperfomansy, instalacje wystawy, wykazać projekty w stylu sztuki netto i eksperymentalnych prac młodych artystów. Ta znacząca ekspansja działalności spowodowała przekształcenia Moskiewskiego Domu Fotografii w Zespole Multimedia Arts, rzeczywistych lub Mamm – Muzeum Sztuki Multimedialnej. Moskwa zawsze wspierała z najnowszych dziedzin sztuki, więc konwersja Olga Sviblova dziełem małej wystawy w muzeum i centrum kultury nie był przypadek, i całkiem naturalne.

Historia sztuki w centrum uwagi

Dzisiaj zbiory złożone zliczyć ponad 80.000 eksponatów. dom towarowy – Najświętszego muzeum tutaj zawiera unikalne historyczne zdjęcia, dzieła znanych mistrzów przeszłości i najlepszych zdjęć współczesnych artystów. Najwcześniejsze dagerotypy dnia 1850. Choć jeszcze nie rozmawialiśmy o fotografii jako sztuki. Haczykowate nowi inżynierowie biznesu właśnie zaczynają szukać najlepszych metod przesyłania obrazów na płytach metalowych lub papieru. Te eksponaty wymagają specjalnych warunków, staranne przechowywanie i profesjonalną obsługę, więc obecność w kolekcjach zdjęć połowie XIX wieku – najlepszym wskaźnikiem wysokiego poziomu muzeum.

Zdjęcia Modern Art

Multimedia Art Museum (Moskwa) pracuje z wieloma muzeami i galeriami. Często posiadają wspólnych wystaw i organizowanie wystaw tematycznych. W ciągu ostatniej dekady muzeum spędził prawie 2000 eksponatów, z których uczestnicy został najlepszym mistrzów fotografii światowej. Nie zostały pokazane prace klasyków tradycyjnej sztuki fotografii – Alexander Rodczenko, Anatolij Jegorow, George Petrusova, Helmut Newton, Gyula Halas i wiele innych. Na siedmiu piętrach muzeum wyświetlane są jednocześnie 5-7 ekspozycje, każdy z własnym tematem, kierunek i „Highlight”.

Kilka razy w roku Muzeum oferuje hale wystawowe utalentowanych młodych fotografów. Dla wielu z nich udział w projektach, które przechowuje Muzeum – prawdziwe uznanie talentu, otwierając nowe możliwości i perspektywy.

projekty społeczności

Exhibition Complex zawsze położyć nacisk na dużych imprez. Znawcy sztuki fotografii wiedzieć, że wszystkie wystawy organizowane przez Muzeum Sztuki Multimedialnej, Moskwie, która odbyła się na wysokim poziomie międzynarodowym.

„Photobiennale” lub „Miesiąc fotografii światowej” – znany projekt. Regularnie organizuje sztuki multimedialnej muzeum (Moskwa). Moskwa festiwal gromadzi najlepszych mistrzów fotografii z całego świata co dwa lata. Program jest tak obszerny, że ekspozycja nie ogranicza się do pomieszczeń muzeum, ale także w różnych miejscach wystawienniczych w Moskwie.

Festiwal „Moda i styl w fotografii” – drugiego dużego projektu, który został ponad 10 lat z powodzeniem realizuje Muzeum sztuki multimedialnej. Moskwa podczas festiwalu Otrzymuje ona kilka tysięcy młodych obiecujących artystów, znanych fotografów i instalacje artystów. Program festiwalu obejmuje ponad 30 wystaw różnych tematów, Wielka jedną ideą. „Między rzeczywistością a wyobraźnią”, „Beauty – źródło inspiracji”, „Ludzie z całego świata” – nie ma nieciekawe w każdym festiwalu – to małe badanie z nowoczesnymi trendami mody i rola fotografii w sztuce.

fotografia szkoła

Jedyne miejsce w stolicy, gdzie można uzyskać klasyczną wiedzę o fotografii artystycznej, nauczyć się zrozumieć grę światła i cienia, prawo do budowy ramy – to Muzeum Sztuki Multimedia. Moskwa oferuje szereg programów edukacyjnych, ale tylko Mamm może jednocześnie uczestniczyć zdjęcia szkolne, wysłuchać wykładów autora, brać udział w kursach dla początkujących i fotografów do udziału w kursach mistrzowskich.

Szkoła. Aleksander Rodczenko – najsilniejszy znaczące społecznie projekt muzeum. Nauczyć się sztuki fotografii nie może być każdy – szkoła posiada dział budżetu. O dopuszczenie wystarczy, aby portfel i wywiad. Tutaj przygotowanie profesjonalnych fotografów, artystów, specjalistów w dziedzinie multimediów, sztuki wideo i fotografii dokumentalnej.

Gdzie, godziny otwarcia, ceny biletów

Adres targowych – Multimedia Art Museum, Moskwa, Rosja. Ostozhenka, 16. Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli od 12:00 do 21:00. Cena biletu wynosi 500 rubli, dla studentów -. 250 str. Emeryci, studenci i osoby niepełnosprawne mogą odwiedzić muzeum po obniżonej cenie – 50 s. Jak w każdym muzeum, tam jest bezpłatny odwiedzający dzień – każdy trzeci wtorek każdego miesiąca, wstęp wolny do Mamm. Najbliższa stacja metra – Kropotkin.