686 Shares 8283 views

Szampana. Wieloletnia historia najlepszego wina na świecie

Szampan Wash od dawna został stworzony przez światowej sławy dom szampana Moet et Chandon. Jest to największy producent win musujących na świecie: produkuje co roku ponad 26 milionów butelek szampana. Ten producent posiada ponad 1000 hektarów winnic. To właśnie dlatego, że koszt jednej butelki jest dość demokratyczny w porównaniu do innych znanych marek. Starożytne przepisy, na których ten boski napój są przechowywane, są przechowywane w najściślejszej tajemnicy od momentu powstania.


Najlepsze z tego rodzaju, oczywiście, są szampana Wash Shandon Brut Imperial i Rose Imperial. Po raz pierwszy zostały wydane w 1863 r. Specjalnie na cześć francuskiego cesarza Napoleona Bonaparte. Smak był tak popularny wśród Francuzów, że do tytułu oryginalnego dodano definicję "Imperial – Imperial". Później Bonaparte odwiedził dom winny, gdy był w tych częściach. Warto zauważyć, że szampan Chandon Rose Imperial – jest to jeden z pierwszych w historii win wzrosłych. Z jednego łyku świadomość przenoszona jest do atmosfery średniowiecznej francuskiej elegancji i uroku.

Przez ponad dwa wieki dom "Wash and Shandon" jest pierwszą winnicą w Szampanii i pierwszym kupcem winogron. Dlatego jego wady są tak zróżnicowane i zapewniają wszystkie odcienie francuskich winogron. Szampanowe mycie jest wskaźnikiem najwyższej jakości. Jego miękkość i równowaga jest niezrównana z jakimkolwiek innym winem. Dzięki fermentacji, Mauet nabywa słynną lekkość i przejrzystość.

Pomimo faktu, że niedawno firma Moyet świętowała 265 rocznicę, jakość wina na te długie lata nie pogorszyła się. Wręcz przeciwnie, technologicy szampana stale podnoszą produkt, w zależności od preferencji klientów i nowych trendów. Ponadto smak win dostarczanych na różne rynki różni się w zależności od regionów sprzedaży. W niektórych prowincjach wolą słodki smak, tak że cukier został dodany do wina, inni zaczęli dostarczać odmiany winorośli, w których cukier był praktycznie nieobecny.

Jaki jest sukces wina musującego Moet et Chandon? Odpowiedź jest prosta: są utalentowanymi winiarzy, doświadczonymi specjalistami, najnowszymi technikami produkcji, a także zachowaniem tradycyjnych starych przepisów. Każdy etap narodzin wina jest ściśle kontrolowany, począwszy od sadzenia pierwszej winorośli i procesu dojrzewania winnicy, kończąc się na zbiorach, czyniąc wino i starzenie się. Szampan Pranie wykonano z winogron, które są starannie zebrane ręcznie.

Jeśli kiedykolwiek trzeba odwiedzić prowincję Szampanii, warto odwiedzić wielopoziomową piwniczkę z winem Moyet. Szampan tutaj przez długi czas jest starzony i dojrzewa w idealnych warunkach wilgotności i temperatury. Długość piwnicy wynosi około 28 kilometrów. Tutaj najlepsze wino na świecie nabywa wyrafinowania, bogactwa smaków i unikalnego aromatu.

Champagne Wash idealnie pasuje do każdego naczynia, zarówno przekąsek, jak i deserów. Ale szczególnie z powodzeniem łączy się je z produktami morza, serami, zupami i potrawami rybnymi. Moet i Chandon powinny być podawane w temperaturze 6 do 8 stopni.