309 Shares 6677 views

Jak wybrać okulary narciarskie?

Ten, który przez długi czas narciarza, nie ma potrzeby, aby powiedzieć, jak ważne i dlaczego trzeba gogle narciarskie, więc ten artykuł nie jest dla nich. To jest dla tych, którzy mają zamiar podbić szczyty i szybkość. Początkujących w zapowiedzi wszystkim pamiętać, że gogle – nie jest to ozdoba czy chwilowa moda, to jest czysto funkcjonalny element wyposażenia obowiązkowego, a podejście do jego wyboru za stosowne. Oznacza to, że zanim kupisz gogle narciarskie powinien ocenić swoje praktyczne funkcje i tylko po wyglądzie.

Co należy wiedzieć przy wyborze? Po pierwsze, gogle narciarskie – jest chronić oczy i twarz z okruchów śnieg, lód, gałęzie, uszkodzenia mechaniczne spowodowane kropli i uderzeniami. Nie należy zapominać, że na nartach najszybszą niezmotoryzowanych rodzaju, a nawet banalne kawałki lodu hit od prędkości oka może doprowadzić do upadku z najbardziej nieprzyjemnych konsekwencji. W związku z tym, okulary narciarskich powinien mieć formę maską, który wygodnie pasuje przylega do twarzy narciarza. Maska nie powinna ograniczać oddychanie i blokują widzenie peryferyjne. Materiały, z których wykonane gogle narciarskie muszą być lekkie i mocne w tym samym czasie, a cała struktura bezpieczne. Należy zwrócić uwagę na możliwość regulacji i adaptacji, a także ogólnej jakości punktów dziąseł, ponieważ będzie musiał stale dostosowywać i mocno naciągnąć, stawiając na kasku.

Główną część okularów narciarskich – przezroczysta płytka lub obiektyw. Oczywiście, nie jest możliwe ustalenie w skrócie, co to jest, więc należy ufać są napisy na etykiecie, co oznacza, że trzeba kupić okulary po prostu zobaczyć, z doskonałą producentów reputacji. Ale co można i należy określić na pierwszy rzut oka, to jest jak soczewka jest przezroczysty i nie dać, jeśli ona zakłóceń.

Ponadto konieczne jest, aby poznać warunki, w których będą występować lód. Na tym zależy kolor soczewek. Po tym wszystkim, gogle narciarskie i przeznaczone do ochrony oczu przed słońcem, co jest bardzo ważne na jasnym białym śniegu stoki. Duży zestaw filtrów, ale dlatego, że te wytyczne są przeznaczone dla początkujących, to jest najbardziej odpowiedni dla nich będzie filtrować żółty odcień, który jest uważany za uniwersalny i nadaje się do jazdy na wszelkich dopuszczalnych warunków oświetleniowych otoczenia.

Oczywiście, aby narciarz nie zostaną utracone podczas opadania pojawienia się na okulary muszą mieć wentylację i ochronę przed zaparowaniem. Aby to zrobić po obwodzie maski muszą być obecne otwory wentylacyjne. Ich kształt, położenie i liczbę specjalnie obliczone, i to jest kolejny powód, sprzęt powinien być zakupiony tylko od renomowanego producenta. Taka mała rzecz, jak zamgławiania, może się wydawać początkującego o mniejszym znaczeniu, ale należy uznać, że w między stokach maski okresowo wzrasta do kasku i chłodzi, a kiedy został ponownie obniżony do gorącej powierzchni, mogła łatwo mgłą i ślepy narciarz udając się na high speed. Tu należy wspomnieć inną zasadę: nigdy nie należy wytrzeć wewnętrzną powierzchnię soczewki lub chusteczką, albo zwłaszcza rąk, jak można łatwo uszkodzić specjalna powłoka chroni przed zamglenia.

Mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże w wyborze odpowiedniego sprzętu narciarskiego, który z kolei dostanie najwięcej przyjemności z jazdy na nartach.