740 Shares 5965 views

sutek rowerów: rodzaje i urządzenia. Jak zbudować sutek rowerów

Wyrażenie „wyważania otwartych drzwi” jest w języku rosyjskim negatywne konotacje i jest niepotrzebna działalność, komplikując życia. Nowoczesny rower – wyrafinowany high-tech produktu, jego konstrukcja zawiera wiele szczegółów, które sprawiają, że zaszczyt wyobraźni i talentu inżynierii ludzkiej. Rower sutek – urządzenie, które rozpoczęły i część historii motoryzacji. Pierwszy pojazd to był rower na kołach gumowych.


Pierwszy autobus

Jeden weterynarz John Boyd Dunlop, Szkot z pochodzenia, który mieszkał w Irlandii, obserwowane w 1887 roku, a jego młody syn jedzie na rowerku z metalowymi kołami na bruku. Wpadł na pomysł, aby zmniejszyć niemiłosiernie drżenie, który czuł, dostosowując się do kół elastycznego przewodu, pompowane powietrzem. Pierwsza postać koła z oponą była drewniana, klejona na płycie z jelit (czy bydlęcej lub świńskiej – wpływ na jego zawód). Później bardziej skuteczne było postać gumowej rurki.

Pompowania opony, wymyślił adapter cienką rurkę gumową, która zachowuje powietrza w oponie, grając rolę lub odwrócić zawór jednokierunkowy. Budowa tymczasowego połączenia z pompą w ogóle została zastosowana do produkcji opon rowerowych, które odbyło się małą fabrykę, zorganizowana przez pomysłowego weterynarza ze swoim bratem. Dunlop Rower sutek, wraz z ideą gumowymi oponami, zostały wykorzystane i samochodów, dzięki czemu jego nazwisko znane wśród kierowców.

Pochodzenie terminu

Słowo „sworzeń”, utworzone z angielskiego sutka (brodawki) i stanowi szczególny rodzaj rury, generalnie wyposażony jest w zawór, do podłączenia przewodu lub – w przypadku rower lub samochód koła – pęcherz gumy lub opony. W języku angielskim, funkcja ta konstrukcja jest teraz nazywa się zawór – zawór. Rower sutek – to także specjalną nakrętkę mocującą szprych i obręczy kół.

Sutek, nazwany Dunlop, czasami nazywany angielskiego lub Woods zaworu po jego wynalazcy, który stworzył ich ulepszeń – to projekt, który został użyty na rowerach przez bardzo długi czas, zwłaszcza na rowerach codziennie przeznaczenia i najniższy kategorii cenowej. Dzisiaj, z zaworu opony są rzadkością. Nowsze modele dawna wyposażony w zawór silnika, nazwany jego wynalazcy – sierpień Schrader. Później nie było specjalnego road samochody wyścigowe i sutek rower lżejszy w porównaniu do drogi, zwany zawór (zawór Presta) Prest.

sutek Dunlop

Otwór wlotowy w obrzeżu, w miejscu, gdzie jest ona przyklejona do komory zaworowej przestarzałych o średnicy 8 mm. Od konstrukcji jest metalowa rura z gwintem zewnętrznym i o średnicy nieco mniejszej niż otwór w obręczy koła, w który wkładany jest mocowanie cienkiej metalowej – zawór z dwoma otworami. Top – jest wlot, przez które przechodzi powietrze z pompy. Jest on chroniony przed zabrudzeniem ze specjalną nasadką na wątku. Innego otworu w smoczku, otwór wylotowy jest usytuowany poprzecznie i zamyka segment cienkiej rurki kauczuku – rzeczywisty brodawki, która odgrywa rolę zaworu jednokierunkowego. Oprawa przymocowana do rury wlotowej nakrętki pierścieniowej.

Nadmuchać oponę, to wymaga karty dla roweru z wtykiem wyjściowym o średnicy 3 mm lub retroshlang stanu, który jest przykręcony na szpuli. Fit i nowoczesne pompy z adapterem do pin Presta.

zawór Schradera

Ten wynalazek amerykański Augustus Schroder (istnieją opcje dla Lektura: Schrader lub Schrader) został opatentowany w 1893 roku w Stanach Zjednoczonych. Dlatego ten zawór jest inaczej znany jako Amerykanin, ale coraz częściej nazywany jest silnik – podobne urządzenie wyposażone w zdecydowanej większości nowoczesnych kół samochodów i motocykli.

Jest również stosowany w wielu systemach chłodniczych i klimatycznych, gdzie wymagane jest uzupełnianie czynnika chłodniczego w innych systemach jak węzeł odpowietrzania nadmiar ciśnienia powietrza lub płynów procesowych.

Schroeder kołek konstrukcja składa się z rury, w który jest wkręcony element tnący – rdzeń, który wbudowany jest zawór grzybkowy, zamykając wylot powietrza z komory pod wpływem sprężyny. Przez regulację wysokości wystający kołek suwaka można kontrolować ciśnienie w komorze. Szpula jest nakręcona jest narzędzie specjalne, które często wykorzystywane do nasadki ochronnej – metalową nasadkę z tworzywa sztucznego uszczelki wewnątrz. Nowe słowo w takim systemie – wbudowane czujniki monitorujące ciśnienie.

zawór Presta

To urządzenie pneumatyczne jest czasami nazywany francuskim. Opony z zaworem Presta coraz częściej wykorzystywane do kół z wąskiej obręczy stosowanych w wyścigach, drogowych lub hybrydowych modeli motocykli. Średnica otworów w obręczy koła w rodzaju – 6 mm, co pozwala uniknąć istotnego osłabienia siły. Dlatego nie jest konieczne dostosowanie velokolos kamerę sportową z zaworem silnikowym. Jest to technicznie możliwe, ale wymaga większych otworów do 8 mm.

Aparatury do cykli typu Presta kołek różni US zawór Schradera obecności, nieobecności i nakrętki mocującej zaworu blokującego sprężyna suwaka blokującego. W celu odpowietrzenia powietrze, trzeba odkręcić nasadkę ochronną i po prostu kliknij na górze zaworu – nie trzeba skręcać środku ciała, jak brodawki motoryzacyjnej. Blokowanie odbywa się przez zawór ciśnienia powietrza z opony. Umożliwia to napełnianie komory powietrza przy użyciu ręcznej pompy o małej objętości roboczej.

Korzystanie z pompy ręcznej

Jak zbudować sutek rowerów przy użyciu ręcznej pompki? Najważniejsze – aby zdecydować, z widokiem na połączenia. Większość dzisiejszych ręcznych lub nożnych pomp są wyposażone w głowice przeznaczone dla dwóch głównych typów – amerykańskiej i francuskiej, SCHREDER lub Presta. Najczęściej wystarczy obrócić głowę oraz do żądanej pozycji, otwarte, jeśli chcesz zablokować dźwignię, przesuń zasilacz na brodawki i opuścić dźwignię mocowania pompy na kole.

Ważne jest, aby nie utracić Osłona zaworu, który chroni organizm pracy złącza przed zabrudzeniem i kurzem. Szczególnie narażone na zanieczyszczenie zaworu Presta, który może łatwo ulec uszkodzeniu ze względu na mniejszą średnicę otworu dla przepływu powietrza, i przy braku źródeł.

Pobieranie przez sprężarkę

Czy mogę używać żadnej pompy ręcznej do transportu dwukołowy i kompresor? Jak zbudować sutek rower pompę silnika? W przypadku zaworu Schradera jest bardzo prosta: wszystkie elementy konstrukcji i adaptery są standaryzowane i nadaje się do każdego pojazdu, niezależnie od liczby kół. Dla innych typów adapter złączka wymaganej wielkości.

W krajach, gdzie rozwój kolarstwa przywiązują dużą wagę – w Niemczech, Holandii, Skandynawii – pod warunkiem, wspólne punkty do pompowania velokoles wyposażonych w sprężarki o mniejszej mocy niż samochodu. Najważniejsze z tym – wzięcie pod uwagę niewielką ilość velokamer i zalecanego ciśnienia powietrza, tak aby nie przesadzić i nie uszkodzić koło.

Niezawodność i wygoda

Transport przyjazny środowisku dwukołowy, rewitalizacji charakter ruchu na rowerze sprawia, że rower bardziej popularne nie tylko w obszarach wiejskich, ale także wśród mieszkańców miast. Zastosowanie nowoczesnych modeli nowych materiałów i ulepszonych technologii skręcić na rowerze w prawdziwą przyjemność.

Nie zmniejszają komfort oraz wszelkie rodzaje ruchu rowerowego dzisiaj sutki. W każdej sytuacji, przygotowanie dwóch kołach, aby przejść nie wymaga dużo czasu i dodatkowego wysiłku.