447 Shares 2153 views

Makrela duszona w sosie nabiałowym i pomidorowym (przepis)

Gulasz makreli nie jest tak smażony, a zatem bardzo przydatny dla zdrowia. Jest wiele sposobów gotowania tak smacznego naczynia. Będziemy rozważyć najprostsze i najbardziej popularne przepisy.


Makrela (duszona) w sosie mlecznym

Przygotowując kolację nie ma nic skomplikowanego. Powinieneś kupić zestaw nie bardzo drogich produktów:

 • Makrela mrożona w średniej wielkości – 2 szt.
 • Duża żarówka – 1 głowa;
 • Mąka pszenna – 1 szkło;
 • Sól, pieprz, suszone zioła – dodać do smaku;
 • Cytryna – ¼ sztuk;
 • Mleko – 2/3 filiżanki;
 • Woda pitna – 1 szklanka.

Wstępne przetwarzanie składników

Ostra makrela z cebulką jest doskonałym dodatkiem do przypraw, takich jak tłuczone ziemniaki, gotowany makaron, ryż i kasza gryczana. Przed przygotowaniem tego naczynia należy uważnie potraktować ryby. Jest rozmrażany, oczyszczony i pokrojony na kawałki o grubości 5 cm.

Również oddzielnie przygotować żarówkę. Jest rozdrabniany semirings.

Proces gotowania naczynia na piecu

Jak się gotuje makrele? Kawałki ryb starannie przyprawiają przyprawami, a następnie walcowane w mące pszennej. Dalej na silnym ogniu umieścić stewpan, przed dodaniem do niej szklankę wody. Jak tylko ciekną wrzody, wszystkie kawałki ryb są na przemian umieszczane w nim.

Po ponownym wypieku potrawy pokryte są pokrywką i duszone przez 20 minut. Po pewnym czasie dodaj suche zioła, posiekaną cebulę i mleko do ryb. W tej kompozycji danie jest gotowane przez około 10 minut.

Przed wyłączeniem talerza dodać trochę soku z cytryny do rondla. Po ugaszeniu kolacji kilka minut, jest usuwany z ognia.

Jak podawać smaczne ryby w sosie mlecznym?

Makrela (duszona) w sosie z mlekiem jest niesamowicie smaczna. Podawać do stołu, najlepiej w gorącej formie. Jak wspomniano powyżej, ta ryba jest idealna do wielu rodzajów przybrania. Na szczycie kolacji pożądane jest posypanie drobno posiekanymi świeżymi ziołami.

Makaron makaronowy z cebulką i marchwią

Jeśli gulasz wydaje się być zbyt świeży i niskokaloryczny, proponujemy wstępnie smażyć ryby, a także wszystkie używane warzywa. Jak wdrożyć taki proces kulinarny, opowiemy Ci trochę później.

Tak więc, aby makrela duszona marchewką okazała się najbardziej smaczna, trzeba kupić:

 • Makrela mrożona w średniej wielkości – 2 szt.
 • Olej roślinny – około 100 ml;
 • Duża żarówka – 1 głowa;
 • Mąka pszenna – 1 szkło;
 • Duża marchewka – 1 sztuka;
 • Sól, pieprz, suszone zioła – dodaj do smaku;
 • Woda pitna – 1 szkło;
 • Pasta pomidorowa naturalna – 2 duże łyżeczki.

Przygotowywanie składników

Aby przygotować taki niezwykły obiad, najpierw należy łowić ryby. Dokonuje się dokładnie tak, jak opisano powyżej. Makrela rozmraża się, czyści, umyje i cięte na dość duże kawałki.

Jeśli chodzi o warzywa, są one również przetwarzane. Marchewka na dużym tarkę, a cebula rozdrobniona w małych kostkach.

Proces smażenia na kuchence kuchennej

Ostra makrela z cebulką i marchewką jest szczególnie smaczna, jeśli wstępnie smażesz ryby i warzywa. W tym celu należy użyć konwencjonalnej patelni. Jest mocno rozgrzany wraz z olejem roślinnym. Następnie w naczyniach wlać starty marchew i kostki cebulowe.

Gdy warzywa są smażone i stają się złote, delektują się solą, a następnie rozłożone na osobnej płycie. Jeśli chodzi o rondel, dodaje się go ponownie do oleju roślinnego i podgrzewa. Tym razem jest smażony w rybach. Kawałki makreli są solone i pieprzone, a następnie zwijane w mąkę. Następnie są one rozmieszczone w misce i ugotowane z dwóch stron, aby uzyskać złote skorupy.

Proces gulaszowania w stewpan

Po smażeniu ryby jest również starannie uporządkowana na oddzielnej płycie. Jednocześnie usuń cały nadmiar oleju z patelni i dodaj trochę wody. Wtedy ponownie wkłada się makrele i wszystkie smażone warzywa. W tej postaci składniki wygaszają się pod mocno dopasowaną pokrywką przez 15 minut.

Po pewnym czasie dodaj trochę pasty pomidorowej do ryb. Daje to naczynie specjalny kolor i zapach. W takiej kompozycji makrela gulaszu przez około 7 minut.

Doręczanie naczynia do stołu rodzinnego

Ostra makrela, ugotowana zgodnie z powyższym przepisem, jest o wiele bardziej smaczna, sytości i smaku niż ten przedstawiony na samym początku artykułu. Gdy ryba z warzywami i sosem pomidorowym staje się miękka, natychmiast podawana jest do stołu. Zrób to razem z naczyniem bocznym, takim jak tłuczone ziemniaki lub kasza gryczana.

Podsumuj (zalecenia dla gospodyni domowej)

Nie jest tajemnicą dla kogokolwiek, że makrela jest nie tylko bardzo smaczna i tłuszczowa, ale także użyteczna. Naczynia z tym produktem zawsze okazują się pachnące i satysfakcjonujące. Przy okazji, można zgasić takie ryby nie tylko w rondlu z cebulką i marchewką, ale także w garnku z ziemniakami i innymi warzywami. Bon appetit!