104 Shares 3008 views

pomniki Smoleńsku. Historia, opis, lokalizacja

Petersburg – miasto o tragicznym losie, który wielokrotnie powstały w drodze najeźdźców piersi którzy starali się zniewolić lud rosyjski. Szczególnie dużo płonącej smoły przyniosła II wojna światowa, podczas której liczba ofiar wśród ludności cywilnej w mieście i regionie było ponad 546 tysięcy osób.

Dzisiaj ci, którzy oddali swoje życie za wolność ojczyzny, przypominający z licznych zabytków Smoleńsku. Są one tworzone w różnych czasach, ale są zjednoczeni przez pragnienie, aby wyrazić naszą wdzięczność dla bohaterów, z których wiele zostało pozostawione leżącego w swojej ojczyźnie, a nie widzi szczęśliwy dzień Zwycięstwa.

Pomnik żołnierzy-wyzwolicieli

8 maja 2015 w mieście zainaugurowano nowy pomnik. Zatem, pomniki Smoleńsk uzupełnione przez jednego, który różni się od poprzednich tym, że pokazuje ciągłość pokoleń. W tym celu, autor pomnika – Igor Chumakov – umieszczone w przedniej części twarzy wysokich figur stela trzech obrońców miasta z różnych epok w odpowiednim mundurze. Ten wojownik Smolyanin oblężenia wojsk króla Zygmunta III, żołnierzy armii rosyjskiej, którzy walczyli o Smoleńsku podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1812 i Armii Czerwonej z pistoletem w ręku.

Pomnik "Mourning Mother" (Smoleńsk)

W południowo-zachodnich obrzeżach miasta znajduje się malowniczy park Readovka. On został założony w miejscu, gdzie latem i jesienią 1942 roku hitlerowcy rozstrzelali ponad 3 tysiące osób. Były to głównie pod ziemią, a partyzanci, ale było wielu cywilów, którzy zostali aresztowani w związku z podejrzeniem o sympatyzowanie z „wrogów Rzeszy”. Po wydaniu organizmie miasta strzałowych patriotów ucierpiały w masowym grobie, a nad nim pomnik „Grieving Mother”. Smoleńsk nabyte w ten sposób jeden z najciekawszych pomników poświęconych II wojnie światowej. To jest ściana powyżej wysokości człowieka, który przedstawia czas realizacji znaków. Przed tym panelu zainstalowane rzeźby matki w szalik z twarzy, wyrażającej bezgraniczną rozpacz. Autorem pomnika jest artysta ludowy RFSRR AG Sergeev, który poświęcił jej utworzenie dwóch lat.

Terkina pomnik w Smoleńsku

Wiele Smoleńsk przyznać, że ich ulubiony pomnik w jego rodzinnym mieście znajduje się rzeźba przedstawiająca dwóch żołnierzy rozmowy, z których jedna trzyma w dłoniach wycisnąć. Jest on poświęcony poecie Aleksandru Tvardovskomu i stworzył swój słynny literacki bohater – żołnierz Wasilij Terkin. Pomnik został wzniesiony w 1995 roku dla uczczenia 50. rocznicy Wielkiego Zwycięstwa, a jego autor jest także rzeźbiarz A. Siergiejew. Turyści przybywający do Smoleńska, zwany pomnik jest bardzo kolorowe i na pewno starają się fotografować na jego tle. Ponadto młodzi ludzie, którzy nigdy nie słyszeli o Wasyla Terkine, po spacerze w parku na placu Zwycięstwa jest często spotkał się z nieśmiertelnym dziele Twardowskiego. Ale to jest uznawane za jedno z najlepszych dzieł, pisanych w czasie II wojny światowej.

„Smażone kwiat”

Mówiąc o pomników wojennych (Smoleńsk), nie wspominając o najbardziej wzruszające z nich. Ta skromna kompozycja rzeźbiarska poświęcona więźniom potomnych nazistowskich obozach koncentracyjnych. Jest wiele ciał chudy dzieci, zwinięty w wielkiej kuli, która jest zamontowana na długim cienkim „macierzystych”. U podstawy pomnika jest dwa kamień „arkusz” z nazwami obozów koncentracyjnych, gdzie faszystowskie potwory trzymane w areszcie więźniów młodocianych. Pomnik w Smoleńsku pojawiła się dziesięć lat temu, jest on ustawiony w Pioneer Park. Inicjatorem jego powstania stała się organizacją regionalną byłych nieletnich więźniów nazistowskich obozów koncentracyjnych, którego wielu członków spędził swoje dzieciństwo za drutem kolczastym.

Walk of fame

W 1974 pomniki Smoleńsk uzupełnione pamiątkową kompleksu. Stały się one Avenue of Heroes. Znajduje się u podnóża murów obronnych, i nie jest możliwe, aby czcić groby żołnierzy radzieckich. W pamięci każdego z nich jest zestaw płyt granitowych i marmurowych płyt w kolorze czarnym, w tym daty urodzenia i śmierci, imię żołnierza i rangi.

Inne pomniki Wielkiej Wojny Ojczyźnianej

Generalnie obszar w pobliżu murów smoleńskiej Kremlu uważany Pamięci. Nie jest to zaskakujące, ponieważ istnieje wiele zabytków Smoleńsku. Na przykład, Thunder wieży można zobaczyć znak pamięci na cześć wyzwolenia miasta z hitlerowskim najeźdźcą. Jej autorami są rzeźbiarz i architekt GI Samodelkin Yu. A. Shatalov. Na pomniku przedstawia Kanonierzy, zmieniając pozycję wypalania i granitową płytę z napisem informując, że w 1943 roku w Smoleńsku regionu został wyzwolony przez wojska Kalinin i front zachodni.

Kolejny pomnik bohaterów II wojny światowej znajduje się przy wjeździe do miasta od Pechersk. Jest to zbiornik zainstalowany na wzgórzu. U stóp pomnika znajduje się tablica z granitu w środku którego znajduje się płaskorzeźba przedstawiająca Order Wojny Ojczyźnianej. Na obu jej stronach są wygrawerowany napis, poinformował, że pomnik jest poświęcony Smoleńska, który zginął w czasie wojny i żołnierzy, którzy wyzwolili miasto przed wrogiem.

Pamięci więźniów obozu N 126

Na ulicy Z. Kosmodemyanskoy jest pomnik obywateli radzieckich, którzy zginęli w obozie koncentracyjnym N 126. Ta faszystowska więzienie był największym w mieście, aw ciągu dwóch lat jego istnienia, jest więcej niż 45.000 obywateli radzieckich zginęło z przepracowania. Pomnik poświęcony ich pamięci, został otwarty w 1975 roku. Jego autorami są architekci E. Antonov G. Soosara. Monument składa się z kilku rzędów betonowych nagrobków, które mogą przejść przez wejście w postaci trzech masywnych wydrążonych betonowych odwróconymi trapezów, które są malowane w ciemnym kolorze czerwonym. Mają okno z barów, przez które można zajrzeć do środka. W tej technice autorzy memoriału kompleksu postanowił wyznaczyć baraki w których mieszkali więźniowie. Ponadto, kompleks jest stos, którego szczycie znajduje się szeroka schody i dopełnia preparatowi masywny brązu wieniec.

Teraz, gdy wiesz, co pomniki zwycięstwa w Smoleńsku można odwiedzić, jeśli pojedziesz na wycieczkę tego starożytnego miasta, które słusznie nosi tytuł Hero-City.