719 Shares 1896 views

Najlepsze filmy wojenne (rosyjski): Lista, ocena

filmy o wojnie zajmują specjalne miejsce w kinie rosyjskim. I to bardziej niż oczywiste: my wciąż pamięta historie krewnych okropności Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i jesteśmy wdzięczni za ich bohaterstwa i odwagi. Rewizji starych filmów, nieświadomie zaangażować się w bieżących wydarzeniach. Tak, nie ma żadnych efektów komputerowych, które obfitują w nowoczesnych filmach, ale tam jest prawdziwa szczerość, które wierzą bezwarunkowo.


Działka często nie jest oryginalny, ale nie zwracał uwagi. Folie tego rodzaju jest ważne: brak hipokryzji, wulgarności, i powtórka. Mówią nie tylko o wydarzeniach, ale także o ludziach, którzy popełniają wyczyn, poświęca się dla innych mogą żyć.

Lista rosyjskich filmach wojennych, jest ogromna. I naprawdę dobre, jest bardzo trudno wybrać najlepsze, bo każdy ma swoją własną wizję świata. Ale są taśmy, które są wymagane do oglądania.

Klasyka kina radzieckiego

Poniżej przedstawiamy najciekawsze filmy wojenne rosyjskie. Lista, niestety, jest daleki od zakończenia, ale wszystkie zdjęcia są słusznie uważane za klasykę gatunku i podjąć pierwsze miejsce w rankingu kinomanów. Jednakże, jeśli rangi najlepszy z najlepszych, można uzyskać coś takiego: Pierwsze miejsce podzielił obrazie „Hot śniegu” i „Oni walczyli za ojczyznę”, drugi – „Na wojnie jak na wojnie”, „Ata-Two, Żołnierze jechali”, a trzecie miejsce got „Heavenly ślimak” i „pójść do walki kilka starych ludzi”.

„Niebieski ślimak”

Jeśli chcesz wyglądać dobre filmy wojenne (Russian), lista musi zawierać komedii. Wśród sowieckich filmach o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, całkiem trochę światła wzorców i gubią się w tle kultu. Teraz kilka osób pamięta o komedii jak „Niebieskiego ślimak”. Film powstał w najlepszych tradycji czasie był szczery i prawdziwy.

Kiedy zaczęła się wojna, a trzej przyjaciele udali się do przodu, obiecali sobie, że aby wygrać każdy z nich zakochać. Obietnica wiernie przestrzegane, a Basil Bulochkin nie dostał ranę w szpitalu. Na samolotach dużej prędkości jest teraz bohater będzie musiał zapomnieć, ale dobrzy ludzie są zawsze potrzebne, a Basil został mianowany dowódcą kobiet U-2 szwadronu. Nawet będąc w „ogrodzie kwiatowym” Bulochkin mocno trzyma obronę i wpada do jednego z jego podwładnych. Dopóki z nimi w roli dziennikarza nie przychodzi, dobrze zorientowani w samolocie.

„Idź do walki kilka starych ludzi”

Prawie każdy wiosenne klasyki pokazują filmy na tematy wojskowe (rosyjski). Lista będzie niekompletny bez folii Bykov. „Idę do walki kilka starych ludzi” – słynny film, znane wielu z jego dzieciństwa. Jego bohaterowie są już jak rodzina, a większość replik można powtarzać na pamięć, ale urok innego względu nie jest stracone. Jest to ten sam klasyczny na wieki.

Wielu pilotów marzy, aby dostać się do kapitana Titarenko, ale to nie jest takie proste: dowódca eskadry nie trwa tylko umiejętności, ale również wygląda w obecności talentem muzycznym. Głównymi bohaterami są szczęście: umie śpiewać i grać na instrumentach muzycznych, tak że pożądany część spadku. To właśnie z nimi walczyć, pomimo wszystkich kredytów, odmówić podjęcia – początkujących. Ale to tylko na jakiś czas. Wkrótce „przybysze” będzie się pokazać nie tylko na scenie, ale także w przestrzeni powietrznej.

"Ata-Two, Żołnierze jechali …"

W filmie przeplatają się dwie historie: 1974 i 1944. Krewni pomordowanych w walce przyjść obowiązek pamięci, aby oddać hołd ich bliskich. Flashback i pokazuje wydarzenia z odległej 44., kiedy 18 facetów w tym samym dniu, zginęli, ale nie dać przeciwnikowi na wieżowiec i pole, bezinteresownie Zwalczanie zbiorników.

Infuzji krwi i kwiaty na śniegu, pot i łzy żałobników. Wszystko to sprawia, że film przeraźliwie jasne i prawdziwe. Jest bardzo trudno utrzymać łzy, patrząc jak umiera jedna po drugiej mężczyzn, którzy ofiarowali swoje życie za ojczyznę.

„Na wojnie jak na wojnie”

Jeśli jesteś zainteresowany w filmach wojennych (rosyjski) starym formacie, lista musi zawierać szpulę. „Na wojnie, jak na wojnie” rzadko są wyświetlane, być może z powodu braku żywych scen batalistycznych, patosu i heroicznych czynów.

Fabuła obraca się wokół samobieżnego wózka, jego codziennego życia i walki o miejscowości Sokolovka. Choć widz żyje tylko kilka dni wraz z bohaterami, wrażenia po obejrzeniu pozostaje silna.

Młody porucznik Maleshkin mianowany dowódcą doświadczonej załogi SU-100 dział samobieżnych. Nie widziałem nawet jednego prawdziwa szkoła walka studia starsi towarzysze zająć wrogie przyjęcie. Poza tym Maleshkin nie cieszy wiarygodność ze swoim zespołem, więc to jeszcze udało się dostać do czarnej listy dowódcy baterii i załoga stale występują jakieś problemy.

Może Maleshkin nadal i być usunięty z urzędu, ale załoga SU-100 był na miejscu ataku i weszła w nierównej walce. W ekstremalnych warunkach, klutz liderem pokazuje się inna osoba.

„Oni walczyli za swój kraj”

Legendarny radziecki filmu Sergeya Bondarchuka jest uważany za numer 1 wśród filmów wojennych. Tej pamiętnej sceny batalistyczne, nakręcony bez grafiki komputerowej, niezbywalnego grze aktorów, którzy nie wydają się odgrywać pewną rolę, ale żyją w taśmie. Teraz Filmy wojenne (rosyjskie), których lista zbyt duża, nawet w pobliżu oddają atmosferę nieodłączne w tego arcydzieła.

Główny bohater – prosty człowiek, który poszedł do przodu, bo to był jego obowiązek jako człowieka. Streltsov stosowane w celu doprowadzenia sprawy do końca. Dlatego coraz do rany bojowym, był jeszcze w szoku, powrócił do swego pułku. Bo wie, że ludzie są bardzo brakuje, a każda liczy karabin. Powraca, wiedząc, że jest mało prawdopodobne, aby powrócić żywa.

„Hot Śnieg”

Nie jest to najbardziej popularny i dobrze znany film o wojnie. Nie ma plejada gwiazd filmowych i wzruszających scen, ale pokazuje wielkość narodu i pragnienie, aby wygrać. Rosyjskie filmy wojenne (lista nie ma końca) nie stara się wejść na szczyt popularności, pokazali inną: jedność, wiary w lepszą, nadziei i oporu.

Dlaczego śnieg gorąco? Od krwi, od rozlanej krwi rosyjskich żołnierzy, którzy walczyli za Ojczyznę. Zdjęcie przedstawia jedną ze scen batalistycznych w eksploatacji Kotielnikowo Stalingradem.

Ogromna grupa żołnierzy niemieckich zostało zrobione w ringu, a na jej rozkaz uwolnienia armii niemieckiej wysyła wzmocnień – najlepszy podział Atakova. Wojska radzieckie kazano zatrzymać zbliżającym atak na wszystkich kosztów.

Strażacy bateria Drozdowski podpułkownik przybył do podziału Deeva wsparcia pożarnej. Ale zamiast strzelać w bliskiej odległości, musieli podjąć nierówną walkę z połamanymi przez linię obrony zbiorników. Muszle szybko topnieją, ludzie umierają, ale wycofać się to niemożliwe, nawet wiedząc, że tylko śmierć przodu.

Rozbitkowie z bitwy istnieje tylko siedem osób.

nowoczesny

Współczesne rosyjskie filmy wojenne (lista poniżej) są często obwiniane za nieprawdopodobieństwa fabuły, źli aktorzy grać, lekceważenie tematu patriotyzmu i pragnienie, aby umieścić wszystko w nowym świetle. Jednakże istnieją zdjęcia atmosfery blisko szkoły radzieckiej, szczery, uczciwy, pouczające bez fontanny krwi i odcięte kończyny w planie.

„Jesteśmy z przyszłości”

Opinie o filmie przeciwnej publiczność: niektórzy uważają go za „smoczek”, niegodnego uwagi, z wieloma błędami i urojeniowe działce, z drugiej – przełom kina rosyjskiego, godnym następcą tradycji dawnych radzieckich obrazów wojskowych, w przystępnej formie opowiadania dzisiejszej młodzieży o wojnie.

Młodzi ludzie łączą się w jeden zespół, aby uzyskać pieniądze. Miejsce dla swoich badań wybrali dobre i, według wstępnych danych, „fish”: w przeszłości nie były poważne walki zbrojne. Oznacza to dużą liczbę wniosków, które łatwo mogą być sprzedawane.

Zespół, delikatnie mówiąc, do pstrokacizna: Skinhead, graczem i nerd rapera. Dogadać się ze sobą, nie są one bardzo dobre, ale musiał znosić, bo bardzo potrzebują pieniędzy. Pewnego dnia, po przejściu iskupnutsya w jeziorze, cztery pojawił się w historycznej przeszłości, w 1942 roku, w szczytowym okresie walk. Jak wrócę, to nie jest jasne, więc musimy działać w zależności od okoliczności.

„Twierdza Brzeska”

W 1941 roku, na samym początku wojny. Pierwszy cios, jak wszyscy wiemy, miała miejsce w twierdzy brzeskiej. Ale w przeciwieństwie do innych filmów, tutaj pokazane są wydarzenia oczami dziecka, udało się pozostać przy życiu.

Świat Sasha Akimov był spokojny i prawie idealne: codzienne obowiązki, ulubiona dziewczyna w próbie orkiestry. Wszystko to nagle załamuje się i zaczyna się piekło. Sasha i staje się łącznikiem pomiędzy trzema grupami żołnierzy, starając się utrzymać twierdzę.

Rosyjskie filmy o wojnie, których lista jest uzupełniana każdego roku, co do zasady, nie są zachęcające. Jednak według większości widzów, „Twierdza Brzeska” przerósł wszelkie oczekiwania. W filmie pojawia się góra trupów, które tak lubią się pokazać w kinie współczesnym – najstraszniejsze chwile widza nie są pokazane, chociaż są one wymienione. Muzyka i efekty specjalne na wysokości. Wyprostowanie i witalność, brak zbędnego patosu czyni film bardziej niż godny i niezbędny do oglądania.

„Wiosna Call”

Rekruci wojskowi wiosna filmów (rosyjski), wymienione w artykule, są powszechnie postrzegane. W związku z tym, to będzie interesujące zobaczyć, nie chodzi o walkę, ale o życiu nowych rekrutów, jak są.

„Wiosna Call” – film, który nie wykazuje działania militarne, a zwykle rutynowe żołnierzy. Sierżant Karpenko dostaje się do jego złożenia do oderwania rekrutów, którzy przynajmniej chcą wykonywać rozkazy. Prywatna Poluhin szczególnie wyróżnia. twarz sierżanta widzi swego wroga, które uzna za niezbędne do walki z powrotem. A bohaterowie muszą przejść przez wiele, zanim w końcu zobaczyć siebie w prawdziwym świetle.

mydła

Oprócz pełnometrażowych filmów o wojnie, filmowania i nadal strzelać mini-serii. pozycję w rankingu wiodącym są zajęte przez sowieckich widzów obrazami, współczesny wykres w trzecim rzędzie opuścił serial „The batalionu karnego”.

„Bataliony proszeni są o ogień”

Być może jednym z najbardziej pamiętnych i znaczącej serii o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. To realistycznie wyświetla dni powszednie aków: brud, pot, brak snu, głód. Jednakże, idą wszystkie pozostałe siły próbują zgodne z zamówieniem, „Nie odwrotu!”.

Dwa bataliony były ustanowić przyczółek do dalszej wyprzedzeniem i odwrócić uwagę wroga. Zostali obiecał wsparcie, komenda ogień ale zmienił plany w ostatniej chwili, a ludzie nadal walczą, jest otoczony, ale nie tracąc nadziei ulgi.

Film jest ciężka, przytłaczająca atmosfera, ale należy spojrzeć przynajmniej wiedzieć, jaką cenę dano zwycięstwo.

„Call sam ogień”

Na uwagę zasługuje wiele rosyjskie filmy wojenne (serial TV). Lista nadal na taśmie, która jest oparta na prawdziwych wydarzeniach: Seshcha lotnisko zostało zniszczone przez rosyjskiego samolotu w 1943 roku.

Anna Morozowa po powrocie do domu odkrywa, że jeden z jej krewnych żyć nie więcej: wszystkie zginęły podczas bombardowania. Ale zamiast rozpaczy i nieustannie łzawić, dziewczyna decyduje się walczyć. Anja organizuje podziemnego grupę rezystancji. Jednym z zadań grupy jest poszukiwanie niemieckiego lotniska. Dziewczęta udało się nawiązać kontakt z Polaków pracujących w zakładzie i zbierać ważne informacje. Jednak, aby radziecki Air Force był w stanie uderzyć, grupa będzie zwrócić uwagę wroga z ich życia.

„Karny Batalion”

widzowie często szukają, co warto zobaczyć, zwracając uwagę na najlepszych filmów (lista), rating. Rosyjski wojskowy, przestępczość jest również mile widziane. Jest to seria, która łączy w sobie stosunkowo wysoką ocenę i ciekawą fabułę.

Odwiedził za linią frontu automatycznie staje się zdrajcą. Dla nich przygotowane tylko dla jednego zdarzenia – strzelaninie.

Burmistrz Basil Tverdohlebov, cudem przeżył po wystrzeleniu w niewoli, są wybrane z masowym grobie, i udało mu się powrócić do niej, uznany wrogiem ludu. Powiedział, że nikt nie będzie w to uwierzyć. Ale zamiast strzelania Tverdokhlebov oferują zadośćuczynić i iść do przodu w batalionie karnym. Staje się dowódca batalionu, który jest trudny do utrzymania w poddaństwie. Jednak nie mają gdzie uciec: przed – Niemców, za – ich bronią.

Filmy wojenne (rosyjski), wymienione w artykule, najbardziej znanym, kultowym. Istnieje wiele wartościowych filmów, które nie są gorsze od nich w rankingu i popularności.