494 Shares 1219 views

Wybór kotła gazowego ze wszystkimi jego właściwości

Kotły grzewcze na naszym rynku są modele producentów krajowych i zagranicznych. Różnią się one znacznie pod względem ceny i jakości, ale wybór kotła gazowego nie powinny rozpoczynać się marki oraz badania jego cech technicznych i dopasowując je do swoich potrzeb i możliwości.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zwrócić uwagę – wyjście kotła i jego sprawność. Prawidłowy wybór modelu zależy nie tylko od temperatury w domu, ale także ilości zużywanego gazu, a tym samym wartość rachunków. Najprostszym obliczenie mocy jest następujący: 1 kwadrat. m obszar wymaga 10 kW mocy kotła. Ale wybór ogrzewania kotłowni gazowej tylko ta formuła jest źle, jeśli nie brać pod uwagę istniejącą wysokość sufitu w budynku, stopień izolacji ścian, podłóg i dachu, ilości i jakości okien. Należy również wziąć pod uwagę ciśnienie w rurociągu, która często pada. Aby uniknąć błędów, otrzymany proste obliczenie pojemność musi być zwiększona o 30 procent.

Sprawność kotła na najprostszym wyjaśnieniem jest to, ile gazu będzie wydać, aby zapewnić pożądaną moc. To zależy od cech konstrukcyjnych kotła. Pierwszy z nich – rodzaj palnika gazowego. Są to naturalne (atmosferyczne) i zmuszony (wentylacja). Po drugie, sprawność powyżej 20%. W kotłach kondensacyjnych, wydajność wzrośnie nawet o 25 procent Chociaż, jeśli wybór kotła gazowego jest zatrzymany na takim systemie, konieczne jest, aby przewidzieć, co zrobić z kondensatem, co oznacza około 3-5 litrów na godzinę. Wystarczy wlać na łóżkach lub w toalecie nie może być, ponieważ zostanie on udział substancji chemicznych, które niszczą florę. Na Zachodzie, kondensat jest neutralizowany. Mamy z tym nie bardzo.

Drugą cechą wzór – dwustopniowe jednostopniowe symulujące działania. Dwustopniowy i modelowane pozwala dostosować moc, w zależności od temperatury zewnętrznej, to znaczy, że są bardziej ekonomiczne.

Oprócz mocy, wybór kotła gazowego zależy od funkcji projekcji swojego domu. Są to kotły, podłóg i ścian. Materiały podłogowe produkowane z cewkami żeliwnych lub stalowych. Z żeliwa są bardziej wytrzymałe, ale także bardziej kruche. Stal bardziej tolerancyjny na obciążenia mechaniczne, takie jak przypadkowymi uderzeniami. W ogóle, stojąca ściana kotła jest znacznie mocniejszy, ale jest znacznie bardziej masywny. Ponadto, jest bardziej hałaśliwy w eksploatacji. Instalacja nie jest konieczne tylko w specjalnie wyposażonej, a ściana może być zainstalowany w korytarzu lub w kuchni. Zaletą ściany jest nie tylko bardziej skromne rozmiary i stosunkowo bardziej tolerancyjny ustawienie standardów, ale również w zestawie. Pasowały w jednej obudowie, a palnik oraz wymiennik ciepła i pompę, zbiornik, oraz regulator temperatury, w skrócie, wszystkie elementy, które wspomagają działanie. Przy zakupie podłogi będą musiały zakupić brakujący sprzęt. Ale kotły podłogowe dłużej i rzadko wymagają naprawy.

Podczas instalacji dowolnego kotła jest wymagana, aby zapewnić wentylację pomieszczenia (lub okna otwierania okna) i wydalania produktów spalania. I kotły ścienne i podłogowe produkowane są z ciągiem naturalnym i wymuszony. Z naturalnym tańsze. Ale jeśli wybór kotła gazowego spadła na tym modelu, musimy przeznaczyć na budowę klasycznego komina. Ale są one całkowicie samowystarczalny, który nie jest zależny od niczego z wyjątkiem dostaw gazu. Należy stwierdzić, że kotły o ciągu naturalnym, wydany komin i parapet, to znaczy z otwartymi i zamkniętymi komorami spalania.

Jeżeli nacisk na kotle zmuszony, komin jest wymagane, dosyć współosiowe otwory w ścianie. Thrust, zapewniając jednocześnie wbudowany w kotle wentylatora. Minus łączna jego zmienności. Oznacza to, że tak szybko, jak światło jest wyłączony, a wentylator przestaje się obracać, ściąć kocioł. Dlatego przy zakupie to trzeba kupić regulator napięcia i generator do lekkich przestojów.

Oprócz powyższych podstawowych cech, wybór kotła gazowego do domu należy wziąć pod uwagę takie cechy jak rodzaj zapłonu (lub piezo elektryczny) i liczby obwodów (jednej lub dwóch). Single-kotły działają tylko dla ogrzewania pomieszczeń, oprócz dwuobwodowy ogrzewania dostarcza gorącą wodę do zasady kolumnie gazowej. Aby zainstalować potrzebne źródło bieżącej wody. Gdy użytkownik konsumuje proces ogrzewania wody jest zawieszona.

I wreszcie, producent. Z nielicznymi wyjątkami, każdy z nich produkuje kotły i podłogowych i ściennych. Doskonałe sprawdzone niemieckie firmy VAILLANT (działa zarówno na gazie lub lokalne), WOLF (może pracować na dwóch rodzajach paliwa), BUDERUS (wyposażona w najnowszej przyjazny dla środowiska palnik) Viessmann (mają lepszą automatyzację) i fiński Thermia OY (praca na inny paliwa są bardzo wiarygodne). Kotły te są dość drogie. Znacznie tańsze słowacki MODRATHERM RCM, MODRATHERM VULKAN, PROTHERM, włoski BONGIOANNI, BERETTA, FERROLI, ARISTON, Czech DAKON, MORA. Mniej więcej w tej samej kategorii cenowej są kotły koreańskich i japońskich. Modele domowe są najtańsze.