666 Shares 9025 views

Don Giovanni – kto to jest? Zdanie

Don Juan nazywany dzisiaj wielu ludzi często nie są w pełni świadomi znaczenia tego słowa. Don Juan, w międzyczasie, dzięki czemu pojawia – jest wiecznym bohaterem świata literatury i kina. Jaka jest jego prawdziwa historia, jak to jest konieczne, aby wpisać nazwę?

Kim jest Don Juan?

Przede wszystkim konieczne jest, aby ustalić wartość nominalna słowo „Casanova”, która odbyła się w imieniu Don Juan. Termin ten – mężczyzna, ciągle szuka miłosnych przygód.

W szerszym znaczeniu, termin ten odnosi się do uroczej osoby, kochający, a co najważniejsze potrafi uwodzić kobiety. Taki był legendarny hiszpański szlachcic Don Juan.

Znaczenie phraseologism niego oraz synonimy

Najczęstszym synonim – kobieciarzem. Jednak nie zawsze jest właściwe, ponieważ kobieciarzem nazywa się człowieka, który kocha żeński uwagę i chce uwieść pań. Jednak był to prawdziwy Don Juan.

wartość Phraseologism który wystąpił z tą nazwą – mężczyzna, chcąc podbić nie tylko ciało kobiety, ale także jej duszę. Oto tylko powrót nie stara się dać jej swoje serce.

W rzeczywistości, Don Juan – rodzaj myśliwego, dla których kobieta – gra, która reprezentuje zainteresowania sportowe. Chociaż człowiek damskiej – człowieka, który nie może być wierny jednej kobiecie, a on może prawdziwie kochać każdego ze swoich pasji.

Świat znane historie i inni fani złamać serca kobiet, których nazwy ostatecznie stał własnych w rzeczowników pospolitych, które są synonimem słowa „kobieciarz”.

Ten bohater książki Samuel Richardson w „Clarissa” – Robert Lovelace i awanturnika-pisarza z Włoch – Dzhakomo kazanova. Wszystkie te słowa pochodzą od tych nazw: „Womanizer”, „Casanova” i „Casanova” – mają podobną wartość. W rzadkich przypadkach, same nazwy – Lovelace, Casanova i Don Juan – synonimy.

Istnieją inne terminy o podobnym znaczeniu – „mężczyzna kobiet”, «grabie» i nowomodny «Playboy».

Don Juanism

Tzw męskiego stan psychiczny po legendarnym osobowości o nazwie Don Juan.

Don Juanism następującą definicję: stan kliniczny człowieka, gdy popełnione ciągłym zmianom i nie jest w stanie zobaczyć kobiety w związku z nich nie jest niczym więcej niż zaspokojenie swoich pragnień seksualnych.

Z punktu widzenia współczesnej psychologii Don Juanism nie jest już znakiem pełnego życia człowieka, jak uznano w przeszłości, i vice versa – odchylenie od normy, nie pozwalając mu zbudować dobre relacje.

historyczny prototyp

Rzeczowników pospolitych „Don Juan” pochodzi od imienia hiszpańskiego szlachcica Don Juan (Juan) Tenorio, który żył w XIV wieku. i wyposażony w niezwykle lubieżny zachowanie.

Będąc jednym z najbardziej błyskotliwych panów w Sewilli, on nie tylko hańbą niezliczonych kobiet, ale również znany z udziału w licznych pojedynków i walk, z których często udało się wyjść na górę.

Mimo aktywnej publicznej bohatera oburzenie uniknąć kary, bo patronuje króla Kastylii – Pedro I Okrutnego. Ponadto złe języki mówią, że monarcha często staje się stroną zabawa kochający Tenorio.

Pewnego dnia król i jego przyjaciel porwana córka cenionych komandora de Ulloa, zabijając ojca, który próbował ich powstrzymać. Impreza ta była ostatnia kropla, i architektury regionu mnisi wzięli sprawiedliwość w swoje ręce. Zwabili Don Juan przy grobie zabitego dowódcy i zajmował się nią. Oraz w celu uniknięcia kary, plotka, jakoby łotrzyk poniosła karę Bożą, a widmo de Ulloa wyrzucać jego zabójcy.

Sewilla legenda

Jednak nie tylko Don Juan Tenorio był pierwowzorem bohatera literackiego światowej sławy. Dla mieszkańców Sewilli Don Giovanni – to także Don Miguel de Manara.

Ten pan, według legendy, sprzedał duszę, ale w końcu zrozumiał swój grzech, pokutowali i odpokutował za swoje grzechy przez dobre uczynki.

Stopniowo legenda o dwóch Dons zostały połączone w jeden, który był podstawą większości późniejszych dzieł literackich.

Należy zauważyć, że postać Don Juana zmienił się na przestrzeni wieków. Nieuczciwego nienasyconej rozpustnik stał się poszukiwaczem zakochana wdzięku manier, który jest szlachetny z natury, i dotrzymał słowa, nawet w obliczu śmierci. Stopniowo zapomniał jak brzydkie szczegółowo, jak gwałt porwał piękną Donna.

Literacka historia charakterem

Pierwszym dziełem fikcji, w której pojawia się bohater o imieniu Don Juan – jest grą Tirso de Molina El burlador de Sevilla y convidado de Piedra. Na jej podstawie autor podjął klasyczny legendę Don Juan Tenorio, ale upiększać go obracając niesławnego króla Pedro I w sprawiedliwego władcy dąży do ukarania zdradzieckiego uwodziciela i mordercę.

Tirso de Molina gra cieszył wielki sukces na scenie, ale stopniowo ewoluowały. Jak publiczność nudzić słuchając kazań autora – zostali wyrzuceni z tekstem, a historia uzupełnienie raczej pikantnych dowcipów.

Stopniowo popularność sztuk o Don Juan do Francji. Pierwsze poważne zmiany w obrazie podstępnej uwodziciela przeszedł w Moliere Dom Juan ou le Festin de Pierre. Jego imprezy zostały przeniesione z przeszłości do czasów współczesnych dla pisarza, a on stał się bohaterem Hiszpana na Francuza.

Kilka wieków później, kolejny francuski pisarz – Prosper Merimee poświęcony legendarnej playboy noweli „dusz czyśćcowych”. W nim, odszedł od kanonu i zachowane głównego bohatera i życie, a jego duszę.

W Niemczech, najbardziej błyskotliwy adaptacją legendy hiszpańskiego zwodziciela pisał Ernst Theodor Amadey Gofman, była nazywana po prostu: Don Juan. Hoffman pierwszy przedstawia bohatera nie jako poszukiwacza cielesnych rozkoszy, ale jako osoba, chętny do prawdziwej miłości i poszukuje sensu życia.

Brytyjski jest najbardziej znany wiersz Byrona, dedykowane do tego Don Juan. Poza tym stylu doskonała Byrona, nic specjalnego w drodze bohatera autor nie dokonał. W ujęciu ogólnym, mówi znajomy historię, ale jego postać jest moda na czas słaby z tęsknoty, jak większość bohaterów Byrona.

Don Juan w rosyjskich i ukraińskich literatur

Wielu rosyjskich pisarzy poświęcili swoje prace do tego bohatera. Wśród nich były Puszkina, Tołstoja Alexei i Alexander Ivolgin i Samuil Aleshin.

Oprócz tych wszystkich autorów warto Leonid Zhukhovitsky, poświęcony legendarnej Hiszpana sztuce „The Last Woman Senor Juan”. Z niego usunięte, co nadprzyrodzone, a to jest bardzo zbliżony do oryginalnej historii legendy oprócz tego bohatera – wszystko jedno Hoffmann romantyczny szuka miłości i zrozumienia.

W literaturze ukraińskiej najbardziej uderzające praca poświęcona Don Juan – grać Lesya Ukrainka „kamień Gospodar”. Biorąc fabuły dramatu Puszkina, pisarz przesunął nacisk, dzięki bohaterowi ambicji ofiara ukochanej Anny.

Don Juan w filmie

Wraz z pojawieniem się historii kina z rozwiązły zwodzicieli, którzy ponieśli zasłużoną karę Bożą, został nakręcony. Po raz pierwszy stało się to w 1898 roku w Meksyku. Obraz został nazwany „Don Juan Tenorio”.

Don Juan wszystko poświęcone ponad dwadzieścia filmów, z których większość jest nakręcony we Francji.

Rola odgrywana przez zdradliwe uwodziciela takich gwiazd światowego kina, Douglas Fairbanks, Errol Flynn, Zhan Roshfor, Władimir Wysocki, Zhak Veber i Dzhonni Depp.

Jak pisze „Don Giovanni”

To zdanie, mimo częstego używania w mowie, piśmie przyczyny częstych błędów. Najczęstszym z nich: „Don Juan” – pisze termin z myślnikiem i „Don Giovanni” – zamieszanie z literami.

Aby dowiedzieć się, jak się pisze słowo, trzeba zrozumieć, w jakim sensie jest ona wykorzystywana.

  • Poprawna pisownia nazwy Don Juan – to oba słowa z literami, w przypadku bohatera legend, książek i filmów.
  • Wspólnie iw małych liter wyrażenie „Don Juan” jest napisane, gdy jest używany w sensie nominalnym, a to może być zastąpione przez „kobieciarz” perspektywie. Na przykład: „To taki kobieciarzem (kobieciarz) po prostu nie jest w stanie uratować, ale legendarny Don Juan Sewilli jest jeszcze bardzo daleko.”
  • Jeśli mówimy o jakiegoś innego człowieka imieniem Juan, a słowo „dong” odgrywa rolę w tytule – jest napisane małymi literami. Na przykład: „To jest Don Dżuan De Pantalone strasznym patałach, a nie jak to Don Juan”.

Teraz wiesz znaczenie Don Juan.