610 Shares 4768 views

Powodem czerwonych oczu. Czy to wszystko jest nieszkodliwa?

Każdy człowiek przynajmniej raz w życiu do czynienia zaczerwienieniem oczu. Zjawisko to nie wygląda bardzo ładnie, a towarzyszy silny ból. Dzieje się tak ze względu na rozszerzenie naczyń krwionośnych, które są blisko powierzchni oka. Zignoruj ten objaw nie jest konieczne, a okresowe powtarzanie jest lepiej skonsultować się z lekarzem. Powodem czerwonych oczu może być zarówno nieszkodliwe i łatwe w obsłudze i stać się zwiastunem poważnej choroby, w celu wyeliminowania że potrzebują natychmiastowej pomocy lekarskiej. Intensywność zmiany koloru nie ma znaczenia.

Czynniki zewnętrzne, jak przyczyna efektu czerwonych oczu może być następująca:

– przedłużone narażenie na wiatr lub zbyt suche powietrze;

– pył lub ciało obce w oku ;

– przebywanie na słońcu przez dłuższy okres czasu;

– długi pobyt za kierownicą;

– reakcję ciała spowodowane przez alergen;

– konsekwencje różnych urazów;

– zwiększone obciążenie oczu (podczas czytania lub pozostać przy komputerze).

Z reguły usunięcie bodźca lub zmiany warunków w danej sytuacji sprawia, że od każdej czerwonych oczu, z tego powodu nie jest niebezpieczne. Stopa wszystko przyjdzie w ciągu kilku dni.

Powodem czerwonych oczu, który może być objawem choroby może być jedną z następujących czynności:

– zapalenie spojówek, która jest podzielona na ostre i przewlekłe zapalenie. Pierwszy powstaje w wyniku zakażenia w oku. Choroba jest bardzo zaraźliwa. Gdy jest to niezbędne do identyfikacji poszukiwania leczenia z powodu jego brak może prowadzić do przewlekłej konyunktvitu że będzie okresowo zakłócony.

– Zmiana (wzrost) Oczy ciśnieniowe – jaskra. Jednocześnie spadek ostrości wzroku, a tam są bolesne odczucia. Zwykle w takiej sytuacji tylko jedno oko jest czerwone.

– Ciągłe obciążenie wizualny w obecności takich chorób jak krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu.

– Wrzody na rogówce oka. Choroby spowodowane przez wirusy i bakterie.

– zespół suchego oka.

– zapalenie powiek. Występuje z powodu zapalenia mieszków włosowych rzęs (po uderzeniu przez bakterie skórne). Na zewnątrz, może towarzyszyć pojawienie się strupów na powiekach.

– Zwiększona nadciśnienia naczyniowego.

– Niewłaściwy dobór soczewek kontaktowych, lub w obecności ich małżeństwa.

Aby odpowiedzieć na pytanie, „Co zrobić, jeśli oczy są czerwone” – konieczne jest, by poznać przyczynę, aby ustalić, które pomogą lekarzowi. Zazwyczaj okuliści przepisać specjalne krople, które może zmniejszyć naczynia krwionośne. Ponadto można przypisać „sztuczne łzy” (alkohol winylowy) lub czynnik ochronny do rogówki.

„Co jeśli czerwone oczy?” – odpowiedź na pytanie może również medycynie ludowej. Szczególnie popularne są zestawy ziół, plastry ziemniaków, kawałek lodu w chusty i płukanie w mocnej herbaty.

Nie zapomnij o prostych ćwiczeń dla oczu, szczególnie dla tych, którzy spędzają dużo czasu przy komputerze. Pomoże to zrobić małą przerwę od pracy i rozładować napięcie.

Jeśli po zastosowaniu tych prostych technik zaczerwienienie nie wyjechać na dwa dni, należy skonsultować się z lekarzem na wykwalifikowaną pomoc.