440 Shares 4355 views

Czym jest muzyka programu? Przykłady muzyki programowej i ustalania

Muzyczny, którego treść ujawnia pewne nieodłączne w swojej słownej programu kompozytora, często poetycki – to muzyka programu. Zjawisko to daje jej specyficzne cechy, które odróżniają go od braku programu, które odzwierciedlają nastroje, uczucia emocjonalne doświadczenia danej osoby. Program może być odbiciem tego, co lubisz zjawisk rzeczywistości.


Konkretne i synteza

Chodzi o to, że wszystkie utwory w różnym stopniu w zakresie oprogramowania, chyba że jest to prawie niemożliwe, aby zidentyfikować dokładnie żadnych przedmiotów lub pojęć, które powodują pewne uczucia w słuchacza. Zdolności te mają tylko mowy, ustne lub pisemne. Dlatego kompozytorzy często zaopatrzone w swoim programie prac, dzięki czemu słowny lub literacką pracę przesłanka w syntezie z wszystkich zastosowano ich środki muzyczne.

Jedność literatury i muzyki pomaga, że te dwa rodzaje sztuki są w stanie pokazać rozwój i wzrost obrazu w czasie. Różne rodzaje działań twórczych zostały połączone z bardziej starożytności, ponieważ sztuka urodził się i rozwinięte w formie syncretic kontaktując rytuały i zatrudnienia. W mediach było bardzo ograniczone, więc sam i bez aplikacji po prostu nie mógłby istnieć.

delimitacja

Stopniowo domowego sposób ludzki udoskonalany, sztuka się bardziej wyrafinowany, a tendencja do rozdzielania głównego rodzajów i gatunków. Rzeczywistość została wzbogacona i wyświetlania ten został osiągnięty w całej różnorodności, choć sztuka synkretyczne zawsze pozostanie w rytuale, duchowych, wokalnych i instrumentalnych, dramatycznych aspektów. Wspólne działanie muzyki i słów, jednak zależy od zastosowania, również nie daleko od muzyki nie zostawił.

Może to być nazwa programu, który dostarcza muzykę. Przykłady – w zbiorze utworów fortepianowych P. I. Chaykovskogo , „Album dla dzieci”, gdzie każdy kawałek jest nie tylko „mówić”, ale także „mówić” title „Jutrznia”, „pielęgniarki Tale”, „choroba lalkę” i wszystkie inne drobne prace. To jego własna kolekcja dla dzieci starszych „Pory roku”, gdzie dodał imię Piotr Iljicz i jasne poetyckie motto. Kompozytor zadbał o określonej treści muzycznych, tematów i wyjaśniając, co muzykę program i jak wykonywać pracę.

Muzyka Książki Plus

muzyka program dla dzieci jest szczególnie jasne, czy produkt ma nazwę i pokrycia podłogi, która jest kompozytor i pisarz, który go zainspirował, podobnie jak Rimskiego-Korsakowa w symfonicznej Suite „Antar” na podstawie opowiadania Senkovsky lub Sviridov muzyki do opowiadania Puszkina " zamieć”.

Niemniej jednak program muzyczny jest komplementarny, a nie precyzyjne wyjaśnienie. Tylko inspiracja sprzeciw ten sam pisarz i kompozytor, a fundusze jeszcze inna.

Minus literatura muzyka

Jeżeli luz jest nazywany „Smutna piosenka” (na przykład mieć Kalinnikova, Sviridov i wielu innych kompozytorów), to tylko określa charakter spektaklu, ale nie konkretne treści, motywy i bogaty program i dodatkową muzykę. Specyfiki – jest „zagubiony pies”, „lubi”, „Zegar dziadka” (co potikayut-zatrzymajcie się, a następnie upewnij się pokonać). To prawie wszystko muzyczny program dla dzieci, to głębiej i szybciej zrozumiał i lepiej wchłaniane.

Język muzyczny często on omawia zawartość oprogramowania poprzez jego opisie: dźwięk może naśladować śpiew ptaków ( „Zharovonok”, „Cuckoo”) wstrzykiwanie napięcia, zabawy festiwalach folklorystycznych, targi hałasu ( „nadzwyczajne incydentów”, „Carnival”, a drugi jest. nazywa zvukopis, co również sprawia, że jasne, że taka muzyka programu.

definicja

Każdy wyposażony słownej produktu reakcji koniecznie zawiera elementy oprogramowania, które ma wiele gatunków. Czym jest muzyka programu, może być rozumiany nawet słuchanie lub badania razuchivaya. Oni sami mają na celu rozwijanie zdolności techniczne jako muzyk i wdrożony program ćwiczeń może być nie tylko wolne, ale sama muzyka, ale nadal często noszą cechy oprogramowania, a są nawet oprogramowanie absolutnie. Ale jeśli w utworach instrumentalnych mieć jakąś historię, a zawartość ujawniane konsekwentnie, to z pewnością program muzyczny. Przykłady można znaleźć w krajowym ludowej i kompozycji klasycznej.

„Trzy filary” i cechy narodowe w programie

Również pomóc zrozumieć, co muzykę programu, pewne cechy aplikacji gatunków: piosenki ( „Polyushko”, na przykład), marsz wokół różnych gatunków ( „Marsz Chernomor” i „Marsz Wooden Soldiers”), a także tańca – ludowej, klasycznej, fantazji , Ta DB z lekką rękę Kabalewski, w muzyce – to „trzy filary”, które definiują przynależność gatunku.

Charakterystycznymi cechami muzyki ludowej zwykle również służyć jako element oprogramowania muzycznego, ustanawiając ogólną wizję, tempo, rytm kompozycji ( „Taniec z szablami” Chaczaturiana, na przykład, „Dwóch Żydów …” i „Gopak” Musorgskiego).

Krajobraz i działka oprogramowanie

Wyświetlanie jednego lub kilku obrazów, które w całej twórczości nie zmieniają – także muzykę programu. Przykłady produktów można znaleźć wszędzie: „w polach” Glier „Na klify i fiordy” Griega i tak dalej. Może to również obejmować zdjęcia z imprez i bitew, musical poziomym i pionowym.

Nawet te same motywy literackie kompozytorzy ucieleśnieniem muzyki na różne sposoby, na przykład: „Romeo i Julia” Szekspira Czajkowskiego spowodowało uwertury, gdzie uogólnione oprogramowanie i Berlioz – spójne. A że i inny, oczywiście, program muzyczny. Nazwa może być często traktowane jako trybów tematycznych, takich jak „Bitwa Hunów” liść na tytułowej fresku Kaulbach lub jego własne etiudy „Otaczanie krasnoludków” i „las szum”. Czasami działa rzeźby, architektury, malarstwa pomaga zrozumieć, czym jest muzyka programowa, jak udział w doborze narzędzi do dokładnego obrazu muzycznego.

wniosek

Oprogramowanie wzbogaca muzykę z nowych środków wyrazu, pomaga w poszukiwaniu nowych form pracy, różnicujących gatunki. Jeśli kompozytor odnosi się do programu w swoim składzie, jakie przynosi jego słuchaczy z realiami życia inspiruje, promuje zrozumienie głębokich zasad duchowych. Jednakże, jeśli oprogramowanie jest dominujący nad innymi celami, percepcja muzyki jest znacznie zmniejszona, czyli słuchacz potrzebuje trochę przestrzeni dla własnej twórczej percepcji.

Dlatego wielu kompozytorów z programu próbował odmówić (w tym Mahlera, Czajkowskiego, Shtruaus i innych), ale mimo to w pełni muzyka non-Program, żaden z nich nie działa. Jedność muzyki i specyfiki jego treść nie jest absolutna i nierozerwalny. A tym bardziej uogólnione nagrana treść, tym lepiej dla słuchacza. Czym jest muzyka program – to staje się jasne najmniejszych udarów myśli muzycznej: mając uszy, że tak powiem, usłyszeć, pomimo faktu, że nawet pojedyncza definicja i wspólne rozumienie tego zjawiska w muzyce wśród teoretyków muzycznych jeszcze nie pojawił.