212 Shares 2008 views

Teatr Meyerholda (Moskwa): Opinie

Centrum (teatr) o nazwie Sun. Meyerholda w Moskwie – to nowoczesny plac zabaw, gdzie przeprowadzane są eksperymenty teatralne. Na jego scenie pokazane są tylko najciekawsze spektakle, które odbywają się w różnych międzynarodowych festiwalach, a także Ogólnopolskiego Festiwalu „Złota Maska”.

Meyerhold

Meyerhold urodził się 10 lutego 1874 w mieście Penza. Grał w teatrach amatorskich. Studiował na Uniwersytecie Moskiewskim Wydziale Prawa, lecz opuścił edukację i wszedł do muzyki i dramatu Szkołę Moskiewskiej Filharmonii w klasie Władimira Iwanowicza Nemirovich-Danczenki. Od 1898 roku był aktorem Teatru Artystycznego w Moskwie, aw 1902 roku doprowadził grupę młodych aktorów, którzy podróżowali przez prowincję. 3 sezon współpracy z tym zespołem Sun. Meyerhold grał około stu ról i był dyrektorem niektórych dwieście występów. W 1905 roku zaproponowano mu współpracę K. S. Stanisławskiego w swojej pracowni w Cook w Moskwie, gdzie produkowanej dwie produkcje.

W 1906 roku, w teatrze w Petersburgu na stanowisko naczelnego dyrektora Sun Meyerhold zaproszony Komissarzhevskaya. Na jednym sezonie zrealizował 13 spektakli na scenie. Ale w 1907 Komissarzhevskaya poprosił go, aby opuścić teatr z powodu nieporozumienia. W latach 1907-1917 służył Meyerholda w Teatrze Cesarskiego w Petersburgu. Od 1920 do 1938 prowadził własny teatr. W latach 30-tych 20 wieku zaczęło hounding Sun Meyerhold, jego sztuka została uznana za wrogą, jego teatr został zamknięty. W lipcu 1939 roku został aresztowany Meyerholda, aw lutym 1940 roku został zastrzelony.

Teatr Słońca Meyerhold

Teatr Meyerholda (Moskwa) został założony w 1920 roku. Trwało to 18 lat, a kilka razy zmieniła swoją nazwę. Twórca teatru był Wsiewołod Meyerhold. W tym czasie był odpowiedzialny za dział teatralnej Komisariatu Ludowego. Samo imię – „Teatr RFSRR 1-ty.” Główną ideą było stworzenie dyrektora teatru rozrywki, propagandy, starał się artystów i publiczności, aby nawiązać bezpośredni kontakt. Ciekawym zjawiskiem w sztuce „Świtu” był fakt, że udział Armii Czerwonej. Oraz w „Misterium-Bouffe” sceny mieszały się z publicznością, w której części skarga została wniesiona.

Meyerhold Theater w 1921 roku stał się podstawą do warsztatu Wyższej reżysera, gdzie zostały otwarte dwa wydziały – obsadzie i reżyserii. Meyerholda aktorów przygotowuje się do własnego systemu, która obejmowała „biomechaniki.” Sun. Meyerhold Uważa się, że aktorzy nie powinna odgrywać określone znaki, muszą wykazać uogólniony obraz bez psychologii osobowości i klasie samoświadomości. Jednym z pierwszych studentów Vsevoloda Emilevicha był Sergey Eyzenshteyn. We wrześniu 1921 roku teatr został zamknięty, ale w 1922 roku został już otwarty z nazwą teatru aktora.

W lecie 1922 roku warsztaty Sun. Meyerhold połączyła się z Państwowym Instytucie Muzyki Teatralnej, w wyniku czego został utworzony GITIS. Wkrótce teatru Meyerholda ponownie zmieniła nazwę, w wyniku innego związku. Teraz jego warsztat połączyła się z pilota bohaterski teatralnej B. Ferdinand, urodzony teatralnej GITIS. Ale on nie był przeznaczony do długo żyć. W 1923 roku został przemianowany na Teatr Meyerholda. Ale aktorzy i reżyserzy, przyniósł Vsevolodom Emilevichem, nie zatrzymać się w jego teatrze przez długi czas, ponieważ był uciążliwy. Przedstawienia w teatrze Sun. Meyerhold wywołał kontrowersje, ponieważ były one często modernizowane klasyczne utwory, dla których wiele oskarżył go o nadużywanie klasyk. W latach 30-tych 20 wieku Vsevoloda Emilevicha występów coraz niechęć przywódców partyjnych, niektóre z nich zakazane innym etapie prób. W rezultacie, w 1938 roku, Meyerholda Teatr został zamknięty. Wyjaśnić zamknięcia faktu, że atmosfera i antyspołeczne obca sowieckiego stanowiska Spółki.

„Konwencjonalna Teatr” Meyerholda

Termin Sun. Meyerkhold „teatr warunkowy” oznacza przeciwwaga teatr realistyczny. Co jest przyczyną takiego określenia? Fakt, że teatr jest konwencjonalny w sobie, ponieważ wszystko, co dzieje się na scenie – nie jest to prawdziwe wydarzenie, performance, oraz w jaki sposób realistyczny to nie patrzeć, ale aktorzy i widzowie nie wierzy w to, co dzieje się na 100 procent. Po tym wszystkim, nie Desdemona Otello dusi naprawdę. Ale w tym samym czasie widz wczuwa się z bohaterami. Uwarunkowania – znak każdym teatrze.

CIM

Centrum Meyerholda. Meyerholda (CIM) powstał w 1991 roku. Dziś to nie tylko scena teatralna, gdzie różne występy są pokazane, to także Instytut Teatru Współczesnego. Z Meyerhold Theater związanej wypadku. Meyerhold był reformatorem i eksperymentator. Teatr Centrum Meyerholda jego główny kierunek jest wybrany jako czas na poszukiwanie nowych rozwiązań twórczych. Wszystkie spektakle, które idą na scenie CIM, charakteryzujące się oryginalnością, są nowoczesne i interesujące.

Strajki i sprzęt techniczny serwisu. Pokój tutaj – prawdziwy transformator, scena może być podnoszone i opuszczane, krzesła widz zrozumie.

Nie ma stałego trupa, choć produkowane wielu z własnym premierem. Zasadniczo są występy, które wprowadzają do Moskwy z całego świata. Trupy również tu pracować, nie mają własnych stron.

Ponadto budynek jest otwarty Szkoła CIM Masters' Teatralnej lidera”, gdzie dyrektorzy poprawić swoje umiejętności w Rosji, WNP i krajów bałtyckich.

Widzowie, którzy są zainteresowani nowoczesnymi trendami w sztuce i docenić świeże spojrzenie na teatr, z zachwytem przyjmuję wszystkie produkcje, które można zobaczyć w CIM.

Repertuar CIM

Różnorodność wykonań zawiera w swoim repertuarze teatru Meyerholda. Plakat do najbliższych kilku miesięcy, oferuje widzom następujące oświadczenie:

 • "Norman";
 • „Kiełbasa”;
 • "Sforza";
 • „Czerwony Kąt”;
 • "Op-Art";
 • "Frozen śmiech";
 • „Dom pod stołem” ( „Toy Teatr”);
 • „Opowieść o Siegfried i Brunhilda” (gatunek opowiadania);
 • "Czternaście plus" ( "Study Teatr" St. Petersburg) i inne występy.

Recenzje CIM

Publiczność jest na lewo od jego wizyty do tego centrum różnorodne opinie. Zdecydowana większość z nich – dodatni. Widzowie wierzą budowy CIM jest bardzo łatwy w obsłudze i technicznie wyposażona sala znajduje się na 6 piętrze, ale nie ma windy, więc wstać nie ma trudności. Publiczność zauważyć, że Pracownicy Centrum są bardzo grzeczny i uprzejmy i podlega oferta dostępność foteli bliżej sceny. Również widzowie napisać, że pokój jest umieszczony bardzo wygodne. Na pierwszym miejscu, tam trochę wierszy jednocześnie od przodu do tyłu nie jest dobrym wchodzenie w którym to, co dzieje się na scenie widać doskonale z dowolnego miejsca. Jeśli chodzi o występy publiczność większość z nich oceniana jako udany i ciekawy, oryginalny. Najlepszym wskaźnikiem tego, co widzowie jak CIM, jest fakt, że sala jest zawsze pełna i trzeba kupić bilety z wyprzedzeniem, w przeciwnym razie nie ryzykować, aby dostać się na koncert.

Centrum Sztuki Teatralnej „Dom Meyerholda” w Penza

Meyerhold Teatr w mieście Penza powstała w 2003 roku. Wtedy Muzeum Sun. Meyerhold został przekształcony w centrum sztuki teatralnej „The House of Meyerholda.” Trupa rekrutowani wyłącznie przez mężczyzn, ponieważ warunki tego gatunku, wybranego teatru, były takie, że rzekome ciężkie ćwiczenia. Bardzo popularny w swoim regionie Meyerhold Theater. Plakat (Penza) oferuje widzom następujące oświadczenie:

 • "Venetian artystów";
 • „Prognoza pogody”;
 • „Trzy pomarańcze”;
 • „Dziadek do orzechów” i inne występy.

Recenzje Penza Teatru

Ci, którzy zdołali podziwiać występy „Domu Meyerholda,” doradza wszystkim, którzy nigdy nie było tam, należy odwiedzić teatr i odwiedzających miasto – za wszelką cenę umieścić go w planie programu kulturalnego. Widzowie bardzo podobne, że w sali teatralnej jest niewielka – tylko 50 osób, a ze względu na to sytuacja odwraca ciepły i przytulny. Ponadto, bilety są tanie, a występy są bardzo interesujące.