589 Shares 3788 views

Suche usta: przyczyny i rozwiązania problemów

W wietrznych warunkach najbardziej dotkniętych skórę warg, ponieważ jest bardzo delikatna. Jeśli pierzchnięciem osoba czuje się suche wargi, powodując nieodpartą chęć, by je lizać, co prowadzi do zaburzeń mikroflory naskórka. Następnie do dyskomfortu doda więcej i obieranie, uczucie ucisku, a następnie pęknięcia, które charakteryzują się bólem.


Suche usta przyczyn.

Ponadto niekorzystne warunki pogodowe w momencie wystąpienia choroby może wpływać wiele innych powodów. Na przykład, niedostateczna ilość wilgoci do wnętrza ciała. Od dawna zdaje sobie sprawę z faktu, że oprócz kawy, herbaty, bulion i sok, przeciętny człowiek powinien spożywać do dwóch litrów wody w ciągu dnia. Kawę i napoje alkoholowe przyczyniają się do suszenia w całym organizmie. Suchość w jamie ustnej może być spowodowana niedoborem witaminy, zwłaszcza z niedoborem witaminy A, B12, E oraz, oczywiście, S.

Stan układu nerwowego wpływa na funkcjonowanie wszystkich organów wewnętrznych, a także na skórze. Dlatego należy pamiętać, że regularne stres i ciężka depresja z pewnością wpływa na zdrowie. Suche usta pojawiają się głównie u osób wykonujących ciężką pracę fizyczną lub wyczerpującej pracy umysłowej. Aby być zdrowym i dusza, i ciało, konieczne jest, aby chronić się przed wpływem czynników społecznych.

Nie jest to zaskakujące zjawisko tego problemu podczas lub po chorobie zakaźnej, jak również rozwój reakcji alergicznej na jakikolwiek składnik leku.

Tak więc, jeśli masz już suche usta, a potem z tą chorobą muszą być zwalczane. Pierwszym rozwiązaniem „pasza” ciało oraz zapewnienie dostarczania odpowiedniej objętości płynu. Ponadto konieczne jest, aby całkowicie remont swoją dietę. Niedobór witaminy A jest łatwo skompensować poprzez spożywanie większej ilości ryb i owoców morza, owoce lepiej jest wolą morele i marchew. Witamina B12 jest wzbogacony z serem, wieprzowiny lub wołowiny serca i wątroby. Wszyscy wiemy, że witaminy C znajduje się w owocach cytrusowych w dużych ilościach, na przykład, grejpfruty, mandarynki i pomarańcze, ale wiele z nich w dzikiej róży, czarnej porzeczki i kruszyna. Jako dodatkową pomoc, można kupić dowolną kompleks witamin, korzyści z nowoczesnych aptek oferuje szeroką gamę tych produktów.

Suchość w jamie ustnej można zapobiec, jeśli prawidłowo dbać o skórę. Na przykład, w zimie iw lecie, gdy skóra jest narażona na działanie powietrza lub zimnych promieni UV, trzeba stale odżywiają i nawilżają usta. Z tego zadania doskonale radzić sobie oleje roślinne, zwłaszcza rokitnika zwyczajnego, który jest znany ze swoich właściwości leczniczych.

Ponieważ tradycyjny lek działa dobrze po maski: zmieszać w równych proporcjach z miodem i wazelina, przyczyny i rezerwa minut w temperaturze 15. Pozytywne działanie takich środków może być widoczne od razu po usunięciu maski resztkowych ustach. Wiele osób woli, zamiast newfangled maści i innych produktów kosmetycznych do użytku zupełnie normalne dziecko śmietanę, ponieważ został zaprojektowany specjalnie dla skóry dziecka i nie zawiera szkodliwych zanieczyszczeń. W którym skóra warga być przetwarzane po każdym posiłku i przed pójściem spać nawet po wędzonego papierosa.

Okresowo przeprowadzać masaż warg, które poprawią krążenie krwi, a tym samym zapobiegają powstawaniu suchości. Ale zanim powinna ona być starannie rozluźnić skórę okład na bazie liści herbaty, które powinny być przechowywane przez okres około 20 minut. Masażu odbywa się albo z ręki, łagodnie naciskając lub miękkim włosiu, prowadzenie ruchu okrężnego. I pamiętaj, że obecność nawet niewielkich pęknięć, taka procedura tylko zaszkodzi.