823 Shares 4972 views

Jaki powinien być plac zabaw w przedszkolu i przedmieściu

Dla rozwoju młodego pokolenia dzisiaj istnieje ogromna liczba narzędzi pomocniczych. Jest to inny rodzaj zabawek, programów komputerowych, a także metalowe lub drewniane place zabaw, przez które dziecko trenuje nie tylko mięśnie ciała, ale także mózg.


Jakie jest nasze życie? Gra

Prawdopodobnie każdy wie, że gra dla dziecka jest bardzo ważnym elementem rozwoju osobistego. Praktycznie w zabawach dzieci ich życie, poglądy na świat i zachowanie zachowania w tej lub tej sytuacji są odzwierciedlane. Dlatego jest cenne, ponieważ w procesie nauczania dzieci uczą się świata i wyrażają swoją opinię na temat tego lub tego działania. Ruchome gry mają na celu rozwijanie fizycznych zdolności dzieci, nauczanie ich pozbyć się własnych sił i starania się osiągnąć nowe wyżyny, naśladując lub nawet starając się być lepszymi przyjaciółmi. Jeśli się podsumować, w swoich rozrywkach dzieci uczą się ważnych momentów, które będą użyteczne w życiu. Przede wszystkim takie działania pomagają dzieciakowi spojrzeć na siebie z zewnątrz i oceniać jego możliwości, a także dziecko stara się zapewnić jego kroki i przemyśleć strategię wygrać konkurs. Co najważniejsze, dzieci rozumieją, że muszą być przyjaciółmi i ufać sobie nawzajem.

Plac zabaw

Plac zabaw w przedszkolu lub na dziedzińcu jest odpowiednią strukturą, w której dziecko potrafi trenować nie tylko jego fizyczne, mocne, ale i umysłowe zdolności. Dodatkowo plusem jest to, że te gry odbywają się na świeżym powietrzu, a to jest bardzo przydatne dla dzieci. Pozostając na placu zabaw, dzieci wydają siłę fizyczną, kierując swoją energię niezbyt mocną w prawo, dobry kanał. Kompleksy gier są zupełnie różne: niektóre składają się z pary huśtawek i zjeżdżalni, ale dobre są te, gdzie poza standardowymi elementami są również różne labirynty, poziome słupki, piaskownice.

Wymagania

Plac zabaw dla dzieci w przedszkolu lub na podwórku musi spełniać określone wymagania. Najważniejsze jest bezpieczeństwo miejsca zabawy dziecka. Niezbędne jest, aby wszystkie szczegóły karuzeli i poziomych prętów były dobrze zamocowane, naroża są wygładzone, ostre szczegóły są wykluczone. Strona powinna być bezpiecznym miejscem, gdzie nie da się zranić różnych części ciała dziecka. Wszystkie materiały, z których składa się kompleks, muszą spełniać normy sanitarne i higieniczne, być hipoalergiczne i dobrej jakości. Dlatego obecnie zabawne place zabaw z drewna są dziś bardzo cenione, choć są mniej trwałe. Ważne jest również dbanie o urządzenia do gier, zwłaszcza do piasku w piaskownicy. Niedopuszczalne jest, że rano dzieci bawią się tam, a wieczorem zwierzęta sprostają potrzebom.

Atrakcyjność

Oprócz bezpieczeństwa, plac zabaw w przedszkolu lub na dziedzińcu powinien być atrakcyjny także dla dzieci, na przykład chciałby grać. Dzieci zdecydowanie jak jaskrawo malowane barki poziome i rocker, ciekawy wystrój miejsca i obecność ich ulubionych bohaterów bajek w postaci figurek lub rysunków.

Wszechstronność

Plac zabaw w przedszkolu powinien być również uniwersalny i składać się z jak największej liczby elementów. W grze mężczyźni muszą spróbować wszystkiego: bieganie, skakanie, wspinaczka, jazda na łyżwach, ćwierkanie skakanka, walcowanie, unoszenie, itp. Tylko wtedy, gdy istnieje możliwość spróbowania wszystkich powyższych czynności, dzieci będą zaspokajały swoje potrzeby w grach mobilnych.