669 Shares 9008 views

technologii edukacyjnych uczeń-centered learning i ich uzasadnienie

Pomimo faktu, że technologia edukacyjnych uczeń-centered learning jest nadal stosunkowo nowym zjawiskiem, które ma wpływ na nowoczesną szkołę rosyjską, zainteresowanie nimi rośnie. Jest to nie tylko pojawiają się w nowoczesne trendy nauczanie ku liberalizacji i przejścia do pedagogiki współpracy, ale również na pojawiające się kryzysy w całym systemie edukacji jako całości.

Specyfika technologii osobowości zorientowanej

Znaczne nadzieje są przypięte technologii edukacyjnych studenta-centered learning nie jest przypadkowy. Zalety tych systemów odróżnia je od poprzednich, to:

  1. Zapewniając maksymalną siebie uczniów możliwe poprzez ujawnienie twórczy, intelektualny, zdolności fizycznej.
  2. Komunikacja między uczestnikami procesu edukacyjnego, zbudowane na wzajemnym szacunku i zasad współpracy z pedagogiki. Uznanie status studenta osobnika aktywności poznawczej.
  3. Asymilacji wiedzy – środki rozwoju, a nie celem edukacji.
  4. Proces edukacyjny, w jak największym stopniu dostosowane do indywidualnych cech osobowości każdego z jego uczniów (w tym – wartości, indywidualnych cech myślenia, pamięci, procesy poznawcze płynąć, obszary zainteresowania).
  5. Dominacja kształcenia na szkolenia.
  6. Przestrzeganie zmienności możliwe, w celu dywersyfikacji formy i treści procesu edukacyjnego.

Główne kategorie technologii osobowości zorientowanej

Biorąc pod uwagę edukacyjny technologia studenta i nauki, warto zauważyć, że w nich istnieje wiele podkategorii, które zapewniają pełniejszego zrozumienia ich istoty. Technologia rozwija szkoleniowych różnych nauczycielowi skupić się na opanowaniu materiału pod studenta studiów w przyspieszonej szybszym tempie. Należą systemu LV Zankova, VV Davydova. W spółdzielni pedagogiki proponowanej przez Sh Amonashvili leży amplifikacji humanitarne pedagogicznych oddziaływań procesowych pomiędzy stronami. indywidualizacja technologii aktywności edukacyjnej oferuje programy edukacyjne zbudować pracę na podstawie maksymalnej uwagę indywidualnych cech dziecka. rewitalizacja technologii obejmują wykorzystanie maksymalnej liczby niestandardowych metod – Gry biznesowych, problemów pedagogicznych (na przykład wykład nie może być uznane tylko metody pracy nauczyciela społecznej, ale również podać przykłady problemów społeczno-pedagogicznej, do rozwiązania, które jest oferowane dla studentów).

Technologia edukacyjne studenta i nauki, w tym każdy z tych technologii zarządzania organizacją procesu dydaktycznego i jego zawartości, mają na celu wszechstronnego doskonalenia i humanizacji nowoczesnego systemu edukacyjnego.