869 Shares 7973 views

Ludy obszarze Samara: nazwiska, tradycje, stroje

Samara Region położony jest nad brzegiem wielkiego rosyjskiego Wołgą. Na rozległym obszarze zamieszkanym przez ponad trzy miliony ludzi. Ludzie żyjący w regionie Samara, pomimo różnic w wierzeniach, styl życia i tradycje żyć bardzo polubownie. Istnieje ponad sto różnych narodowości.


Do każdej osoby, mimo przynależności do określonej narodowości, żył dobrze, w wielu działaniach. Mają one na celu ożywienie tradycji kulturowych. Z szacunkiem i ostrożne podejście do historii różnych narodów zaczyna szacunek dla historii i tradycji swojego kraju. Co ludzie zamieszkują ten region Samara? Co wiemy o ich tradycji? Jakie środki przedsięwzięto w celu zapewnienia, że narody regionu Samara żyć w pokoju i harmonii? Jakie są stroje, które noszą w święta oraz w dni powszednie?

Różnorodność narodowości regionu Samara

W pierwszej kolejności liczba ludzi żyjących tutaj rosyjskim. Ruszyli w obszarze Volga z różnych miast Rosji: Moskwa, Penza, Tambov. Głównym zajęciem stało się rolnictwo, zwierząt gospodarskich i ogrodnictwa. Religia – chrześcijaństwo. Rosyjski mieszkali w barakach, które zostały zbudowane z drewna lub cegły.

Na drugim – Tatarów, z których pierwszy ukazał się tu w 16 wieku. Większość z nich wyznawania religii islamskiej. Na terenie regionu Samara wybudowany meczet. Tatarzy wykonana jasną farbę ich domach, na ścianach wewnętrznych powiesić ręczniki, kolorowe maty. Jakie inne narody zamieszkują region Samara?

Czuwaski. Osiedlili się tu pod koniec 17 wieku. Zaangażowane u zwierząt hodowlanych: owce, świnie, konie. Pierwsze wzmianki o Mordovians należą do 14 wieku. Roma pojawiła się w regionie Samara znacznie później. W połowie 19 wieku, została uchwalona ustawa, która zakazała wędrować ten naród i wezwał go do życia, gdzie jest. Wśród osób zamieszkujących region ma Samara Kałmuków, Kazachów, Żydów, Niemców, Polaków, Mari, Łotyszy, Estończyków i wiele innych.

ciekawostki

 • Mordovians aż do początku 20 wieku, nie było dużych rodzin, które pomieścić do 40 osób. Ten człowiek miał prawo do zawarcia małżeństwa kilkakrotnie, jego żona mieszkała w tej samej rodziny.
 • Ulubiona potrawa narodowa z czuwaski – shartan. Tzw kiełbasa, który jest wykonany z owczego żołądka nadziewane jest dla niego mięso i tłuszcz.
 • Chuvash najmłodszy syn zawsze mieszka z rodzicami, ta tradycja przetrwała do dnia dzisiejszego. Ona również zaobserwować w języku rosyjskim.
 • Rosjanki urodziła w wannie, sądzono, że to nie jest problemem w domu nie będą uwzględniane. Tylko położna może być przyszłej matki. Ojciec dał coś jeść gorzką sól, bite, musztardę. Poprzez to działanie wydawał się trochę z samego bólu.
 • narodowy Bashkir drink – klacz – kochał pisarz LVU Nikolaevichu Tolstomu.

  Ożywienie tradycji kulturowych

  Aby wszystkie narody regionu Samara są równe prawa, zarządzania jest podjęcie następujących kroków:

  • Otwarte Szkoły krajowe i klasy, w których nauczanie jest nie tylko rosyjskiej, ale także tatarskiej, uzbecki, Mordovia i inne.
  • Szacunek dla różnych religii i przekonań. Każdy ma prawo do decydowania i wyboru, w co wierzyć. W Samarze, meczet, kościół i luterańskim kościele.
  • Wielkie dzieło na ożywienie tradycji ludowych i zbliżenia narodów posiada centrum sztuki ludowej. Z jego inicjatywy i wsparcia są: Zobacz festiwale twórczości, folklorystycznych, które są organizowane przez narodów zamieszkujących ten region Samara. Co do zasady, dużej liczby osób obecnych na nich.

  Tradycje ludów regionu Samara

  Wielu z nich są związane z ważnymi wydarzeniami w życiu każdego z nas: Małżeństwo, narodziny dziecka, rytuałów rodzinnych. Tradycje te mają wiele wspólnego. Ślub jest podzielony na kilka etapów. Przygotowanie do niej, sama uroczystość i poza nią. Wszystkie narody ślub zaczyna się zalotów. Pan młody z rodzicami iść do domu panny młodej i złożyć ofertę. Wszystkie ważne punkty zostały omówione: posag, liczbę gości, koszty i tak dalej ..

  Oblubienica ma zrobić z rękami prezenty dla przyszłej panny młodej i krewnych. W dniu ślubu rodzice panny młodej i jej przyjaciół dać okup pana młodego i jego krewnych. Wiele pieśni obrzędowych towarzyszy znaczącego wydarzenia. Sam ślub musi odbyć się w domu pana młodego. Nowożeńcy przywitała rodziców i błogosławiony dobrego życia rodzinnego. Następnego dnia po ślubie, młoda żona zwykle pokazuje swoje umiejętności ekonomicznych: wymiata gruzu gotuje zupę. Czuwaski podgrzewa piekarnika i gotuje makaron.

  Poród jest oznaczony jako jeden z najbardziej radosnych i uroczystych świąt. Krewni i przyjaciele gratulujemy rodzicom i dać prezentu dla dziecka.

  Szczególną uwagę zwraca się również uwagę na pogrzeb i upamiętniania zmarłych. W niektóre dni przyjść krewnych i przyjaciół na kolację, powiedzieć dobre słowa o zmarłym.

  Stroje narody regionu Samara

  Istnieje wiele powodów, dla których możemy zdefiniować tożsamość narodową. Jednym z nich jest stroną. Oczywiście, w życiu codziennym rzadko spotykane na ulicach ludzi, ubrany w tradycyjny strój. Ale kiedy gospodarze różne festiwale ludowe i inne wydarzenia, ludzie Samara Region pokazać całe piękno swoich strojach. Oni każdy element jest starannie dobrany i jest pełen szczególnego znaczenia. Co one w różnych krajach?

  Suknie i kokoshniki są tradycyjne rosyjskie odzież. Koszule i spodnie, marynarka aksamit, czaszka czapki są w zestawie ubrań Tatarów. Stroik girls – mała czapka, mogą być w różnych kolorach: niebieskim, zielonym, bordowym. To niekoniecznie jest ozdobiony monet, perełki, koraliki, różne hafty.

  Chuvash kobieta ubrana w białą bluzkę, fartuch i biżuterię. Buty – sandały i buty ze skóry. Mordowia ubranie jest bardzo zróżnicowana. Koszula, marynarka, spodnie, pas – podstawą narodowego stroju. Baszkirzy nosić długiej sukni, kurtka, fartuch i mnóstwo biżuterii. Płaszcze – Odzież wierzchnia – do dekoracji monety i hafty. Shirty Ukraińcy są nazywane „koszule”. Mogą być noszone untucked lub wpuszczone w spodnie lub spódnice.

  Oczywiście, wśród wszystkich narodów kostiumy są różne, ale jest jeden szczegół, który je łączy. Ta dekoracja: szale, chusty, pasy, haft, koraliki, kolczyki.

  święta narodowe

  W regionie Revere Samara i szanować tradycje różnych narodów. Prowadzenie świąt narodowych cieszy się dużą popularnością tutaj. Tysiące ludzi uczestniczyć w takich wydarzeniach i brać czynny udział w nich. Wśród uroczystości, które zaznaczają narody regionu Samara, są następujące:

  • Sabantuy – święto narodowe Tatarzy. Taniec, śpiew, sport, jak również narodowe potrawy czekają tym dniu wszystkich do wzięcia udziału w festiwalu.
  • Wczesną wiosną, we wszystkich miastach i miasteczkach regionu Samara spalony naleśnik, towarzyszyć zimy. W tym dniu do wypieku naleśników, zorganizować jazdę konną i fisticuffs.
  • Letnie wakacje świętować starożytnych Słowian – Ivan Kupały. Nasi przodkowie, w tym dniu, zapalił ogniska i skakać nad nimi i przeszedł oczyścić ciało i umysł z pomocą wody. Dziś tradycja ta uległa zmianie. Ogniska wykorzystać rzadkie, ale woda przelewa się i przechodzących, a także pływania.

  Cechy charakterystyczne połączenie różnych narodowości

  • Szacunek i szacunek dla starszych.
  • Bezgraniczna miłość do dzieci.
  • Dokładne badanie historii jego rodziny.
  • Pełen szacunku stosunek do innych religii.
  • Życzliwość i otwartość na ludzi różnych narodowości.

  wniosek

  Kultura i tradycje wielu narodów zamieszkujących ziemię Samara, są ściśle ze sobą powiązane i wzajemnie się uzupełniają z ich bogactwa i różnorodności. Istnieją wszystkie warunki, aby żyć w miłości i harmonii.

  Każdy z nas jest wyjątkowy w taki sam sposób jak każdy inny naród. Nazwy narodami regionu Samara mogą być wymienione przez długi czas, najważniejsze, że jak pisał w jednym ze swoich wierszy tatarski poeta Gabdulla Tukai:

  I to jest koniec tej przyjaźni przyjść?

  Tak, rodzą się i rosną w wysokości,

  Nawleczone na nić jak jeden.

  Różnorodność kultur i religii nie przeszkadza narody regionu Samara do życia i pracy boku obok siebie, kochać i wychowywać dzieci.