624 Shares 8552 views

Ustawianie kuchennej w blacie własnymi rękami

Złożone deski do kuchni, w tym samym czasie połączyć płytę grzejną i piekarnik, dalej cofać się w przeszłość. Nowoczesna gospodyni rzadziej wykorzystywane do zamierzonych pieców przeznaczenia. Są one coraz częściej do magazynu garnki i patelnie.

Dlaczego płacić więcej pieniędzy na niepotrzebne metalowej szafce, gdzie można kupić wygodny i estetyczny płytę grzejną i utworzonej poniżej przestrzeni jest idealna do przechowywania przyborów i inne rzeczy. Montaż płyty grzejnej w blacie pod działaniem siły nawet początkujący nadrzędnego, ponieważ nie wymaga instalacji doświadczenia i kwalifikacji.

Płyty grzewcze odmiany

Tak więc, przed rozpoczęciem tej procedury, ponieważ montaż płyty grzejnej w blacie z ich rąk (zdjęcie można zobaczyć w tym artykule), należy zrozumieć odmian tych urządzeń. Oto główne typy kuchenek:

 1. Elektryczne.
 2. Indukcja.
 3. Gazu.

Instalacja i montaż drugiej opcji jest pożądane do profesjonalistów, jak nieprawidłowe okablowanie może prowadzić do poważnych problemów. Kiedy stosować wewnątrz kuchenki gazowe należy podjąć specjalne wymagania. Podczas instalacji paneli elektrycznych jest również ważne, aby stosować zasady ostrożności i bezpieczeństwa podczas pracy z wysokim napięciem. Powinno to zapewnić wysoką jakość energii elektrycznej do ziemi.

Przy zakupie płyty grzejnej, aby zwrócić szczególną uwagę na jego wymiary. Ponieważ instalacja z płyty kuchennej w blacie należy prowadzić z małym marginesem wokół krawędzi. Ponadto konieczne jest, aby określić miejsce ex aequo. Pre-draw gniazdko.

Instalacja blaty

Jeśli zakupiono blacie i szkła lub kamienia, pożądane jest, aby powierzyć swoje specjalistów instalacji. Ponieważ nie znam wszystkich zawiłości procesu może doprowadzić do uszkodzenia kosztownych rzeczy. Jeśli blat roboczy wykonany z płyty wiórowej, instalacja może być zarządzany niezależnie, ale jeśli istnieje pewne umiejętności budowlanych.

Potrzebne będą następujące elementy:

 • Kielnia dachówka masowej.
 • Płytka okładziny powierzchni blatu.
 • Montaż lub klej do płytek.
 • Płytka z osadzania wolframu.
 • Pistolet szczeliwa.
 • układanki elektryczny.
 • Zarząd drewna wodoodporny.
 • Zestaw narzędzi – kwadratowy, śrubokręt, śruby.

Wymiana blaty należy rozpocząć od demontażu starego. Pomimo faktu, że stary blat w przyszłości nie będzie musiał strzelać musi być bardzo ostrożnie, aby uniknąć uszkodzenia urządzeń kuchennych.

Ważne jest, aby dopasować nowe wymiary blatu o meble. Jest prawdopodobne, że trzeba wyciąć nadmiar. W tym przypadku obnażył niezabezpieczony krawędź płyty wiórowej. Materiał ten jest doskonale absorbuje wilgoć, tak cięcia piły powinno być dobrze uszczelnić. Jeśli blat jest zamontowany pił się na płytce, jest pożądane, aby zamknąć je ze specjalnymi listwami.

Potrzebne narzędzia

Przed przystąpieniem do tego procesu, jak instalacja płyty kuchennej w blacie (zdjęcia pokazują, czym one są), należy przygotować następujące narzędzia:

 • Ołówek.
 • Ruletka.
 • Jigsaw.
 • Wiertarka z wiertłem na drzewie o średnicy 8-10 mm.
 • Uszczelniacz.

proces przygotowawczy

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że miejsce, w którym będzie montaż płyty grzejnej w blacie, dostępne są źródła żywności. wyloty ścienne odpowiednia długość węża doprowadzającego gaz bez załamań i załamane do kuchenki gazowej – Są to dwa podstawowe aspekty.

Jeżeli okablowanie jest stary i nie ma pewności, że jest bezpieczny, zaleca się przeprowadzić oddzielną płytkę za pomocą kabla bezpośrednio z miernika.

Montaż płyty grzejnej w blacie

 1. Najpierw musimy zrobić dziurę w blacie. W tym celu, otwór jest oznaczony instrukcje. Jeżeli instrukcja jest nieobecny,
  Przedstawia on kompletny obwiedni powierzchni do gotowania, w którym z każdej strony należy wycofać około 5 mm.
 2. Z wiertarki i wiertła do drewna wywiercony otwór, tak aby nie wykraczać poza obrys granicznej. Następnie kontynuować pracę wyrzynarki. Aby zmniejszyć odpryski zaleca się wziąć pilnik z gęstego grzebienia zęba. Poza tym można go okleit piśmienne obwodu lub taśmy maskującej.
 3. Po dokonaniu pijany, trzeba pomalować lub leczeniu ciąć krawędzie z uszczelniaczem, aby zapobiec obrzęk blacie.
 4. Następnie należy zainstalować płytę w blat 28 mm, zabezpieczone i podłączone do sieci.

Panel wstawka musi być przeprowadzane z maksymalną dokładność. W przeciwnym razie, nawet błędu 1 cm może uszkodzić blat, który jest jednym z najdroższych elementów urządzeń kuchennych.

Blaty ze sztucznego kamienia

W porównaniu z ich odpowiednikami z płyty wiórowej blatem wykonanym z kamienia sztucznego jest najbardziej trwałe. Pomimo tego, że głównym problemem jest montaż płyty grzejnej w blacie z kamienia sztucznego.

W większości przypadków sztucznego kamienia blacie nakazał już dziurkowany konkretną płytę grzejną. Ale co, jeśli blat jest już zainstalowana, a płyta nie ma? W tym przypadku, najbardziej niezawodnym i najlepszym rozwiązaniem byłoby dać blat specjalistom, którzy są przy użyciu profesjonalnych narzędzi dokonać wymaganego otworu.

Jeśli zdecydujesz się podjąć ryzyko, to ta praca może być wykonywana na technologii, która jest opisana powyżej, ale zamiast układanki będą musiały podjąć szlifierki kątowej i płytę z diamentem spiekanych, przeznaczone do cięcia betonu.

Ważne jest, aby pamiętać, że samo-montaż płyty grzejnej w blacie musi być odpowiednio przemyślane na wszystkich etapach instalacji. Tylko w tym przypadku będzie to mniej czasu spędzonego na wykonywaniu tego typu prac, a także znacznie poprawić jakość i kolejne wyniki.