222 Shares 1615 views

Opuszczony lis lisa. Fox Eared Fox jako zwierzak

To zwierzę jest słodkie i atrakcyjne z zewnątrz, jak wszystkie lisy. Pomimo faktu, że są drapieżnikami, nie można im dotknąć ich puszystości, ślicznych, spiczastych kagańców, miękkich nawyków. Pseudonim lis ma również ogromne uszy, dając mu dodatkowy urok, który nie pozostawia obojętnych tych, którzy zobaczą go po raz pierwszy. Ciekawe, że imię tego zwierzęcia "fenec" w języku arabskim to "lis".


Zwierzęta te żyją na pustyniach Afryki Północnej i Półwyspu Arabskiego. Są to narodowy symbol Algierii i są przedstawiane na jednej z monet tego kraju. Eared lis na pustyni nie jest duży wielkości. W kłębie dochodzi do 18-22 cm, ale waży tylko 1,5 kilograma. Uszy wydają się gigantyczne w stosunku do głowy i mają długość 15 centymetrów.

Habitat

Fox fenec idealnie przystosowany do życia na pustyni. Aby chodzić po piasku, bez obawy, że zostanie spalona, stopa jej łap porośnięta jest futrem. Futerko ma na plecach kolor czerwono-żółtawy, a na brzuchu białe. Pozwala to maskować w ponurym i monotonnie pomalowanym krajobrazie pustynnym. Uszy, podobnie jak lokalizatorzy, pozwalają usłyszeć szelest nawet najmniejszego kręgowca lub owada, który jest używany do jedzenia przez pustynię lucę, chociaż jako potrawa nie pogardza korzeniami i owocami roślin, jajek, padliny. Ponadto, te organy słuchowe pomagają skorygować termoregulację w ekstremalnych warunkach życia zwierzęcia.

Jak cierpi cierpienie?

Nie, wcale ich nie szkodzi, aby uciec przed upałem. Dzięki swojej cienkiej skórze, promienie naczyń krwionośnych są dostosowane do usuwania nadmiaru ciepła z ciała lisa. Wewnętrzna struktura zwierzęcia jest również przystosowana do takiego życia. Pustynia lodu może jeść tylko suchą żywność i spędzać dużo czasu bez wody, gdyż to nerki działają w szczególny sposób, aby zaoszczędzić jak najwięcej wilgoci, jak to możliwe wewnątrz ciała. On nie ma gruczołów potowych.

Piosenka Foxa

Na pustyni często słychać dźwięki, które publikują te zwierzęta. I są bardzo zróżnicowane. Czasem słychać szczekanie, wycie, jęczenie, warczenie, a czasami coś płaczącego lub piszczącego. Ich "piosenki" na feneka są wielokrotnie powtarzane. W przeciwieństwie do innych przedstawicieli gatunku lisa, osoby te nie żyją samotnie, ale w grupach, które obejmują małżonkowie i dzieci w różnym wieku. Kopają otwory w piasku z wieloma ukrytymi przejściami. Patrząc na uroczy rozmyty, trudno powiedzieć, że bardzo pilnie strzegą swojego terytorium i są gotowi do obrony w bitwie. Że nikt nie wątpi, że jest to ich miejsce, te zwierzęta oznaczają to kałem i moczem. Dominujący mężczyzna opuszcza większość stolca.

Komfortowy w nocy

Na powierzchni pustynnego liska fen utrzymuje się w cieniu krzaków lub trawników. Ale często nie wychodzą z norów. Najczęściej ukrywają się przed słońcem i chodzą tylko o zmierzchu. Aby złapać łup, te dzieci mogą skoczyć wysoko i długo. Ponadto, pustyni lisa to bardzo inteligentne zwierzę. Na przykład, aby złamać jajko z silną muszli, której nie da się ząbić, kopniak szybko wkręca go na kamień, pod który jest złamany. Ciekawe, że te chanterelle grają ze sobą w różnych grach. Są bardzo ciekawe do oglądania, ponieważ często pojawiają się coś nowego.

Puszyste okruchy

Dorosły lis jest bardzo słodki, a co możemy powiedzieć o swoich ciuchach! Te dzieci, których współczucie jest tylko nieograniczone, rodzą się w marcu-kwietniu, po zakończeniu sezonu lęgowego, który zaczyna się w styczniu. Ciąża w penisie trwa 50 dni. Małe jelenie w momencie urodzenia waży tylko 50 gramów. Mama nie opuszcza dziury, dopóki nie otworzy ich oczu, przez cały czas rodzina jest karmiona mężczyzną, który tymczasowo nie jest dozwolony dla dzieci. Kiedy dzieci się 5 tygodni, zaczynają wychodzić z kryjówki, a po 3 miesiącach przemieszczają się na długie dystanse. Te zwinięte małe zwierzęta nie boją się nikogo. Są w stanie uciec przed karakalem, a od puchacza, który chce je złapać. Ale człowiek okazuje się bardziej przebiegły niż bestia.

Ciekawe zwierzęta domowe

Opuszczony lis lisa jako zwierzak, oczywiście, bardzo miły. Ale często właściciele zapominają, że jest to stworzenie dzikiej przyrody. I choć można oswoić, warunki życia powinny być tworzone w bliskości natury, ponieważ instynkty nawet w pobliżu osoby na fenece nie znikają gdziekolwiek. Jako dom, lis potrzebuje dziury, a temperatura powietrza w pomieszczeniu musi być wysoka, ponieważ koperek jest używany do życia w gorącej pustyni. Ci, którzy zdecydowali się na zakup "zabawki żywej", powinni pamiętać, że jest to bardzo kosztowne (minimalna cena za dzisiejsze 65 000-70 000 rubli) i wymaga znacznej troski. W dobrych rękach zwierzę będzie żyło, podobnie jak w naturze, przez około 12 lat. Te chanterelle są przywiązane do swego pana, kochane i zabawne. Muszą być karmione mięsem, jajkami, kwaśnym mlekiem, owocami i warzywami. Możesz też dać ziarno lub rybę.

Trudności w treści

Właściciel musi wiedzieć, że w ciągu dnia śpi pusty lis, aw nocy zaczyna prowadzić aktywny styl życia. Jeśli nie trzymasz go w klatce, ale po prostu w pokoju, to wszystko, co tam jest, zostanie zepsute, ponieważ fenomen będzie ściskać wszystko, spróbować wykopać dziury, zerwać tapicerkę sofy i fotele. Szczególnie niebezpieczne dla lisa są próby złamania przewodów elektrycznych. Uważaj, aby utrzymać ciepło zwierząt domowych, ponieważ po schłodzeniu odchodzi pustyni i nie da się tego wyleczyć.

Czy warto zacząć "zabawkę żyjącą" dla własnej rozrywki? Może lepiej zostawić pustynne lisy w odległej pustyni, obok własnej rodziny?