143 Shares 9169 views

Klawisz zakończenia – niezbędnym narzędziem

Właściciele prywatnych domów często mają do czynienia z śrub i nakrętek, które są w jakiś sposób znaleźć w gospodarstwie domowym i wymagają okresowej zaostrzenie. W tym celu powinien on być zawsze parę kluczy o różnych rozmiarach, a jeśli na miejscu znajduje się również garaż z samochodem, to nie zestaw narzędzi jest niezbędne.

Najczęstszymi klucze

Stworzył wiele odmian tego prostego narzędzia, wśród których najczęściej używany klawisz zakończenia, open-end i regulowane. Powinna ona być w dwóch egzemplarzach: dużej i średniej wielkości. Reszta, co do zasady, zawsze można kupić jeden zestaw (od najmniejszego do największego). Przykładowy zakres standardowego zestawu kluczy carob wynosi od 8/10 mm do 19/21 mm. Wymiary te często wymagane do wykonywania zadań domowych. Zestawy kluczy nasadowych również różnią się między 8-21 mm, ale jeśli wszystko tego samego typu open-end, koniec ma wiele opcji.

Odmiany typu mechanicznego

Najczęstszym klawisz zakończenia reprezentuje kształt litery T z głowicą sześciokątną nakrętką niezmiennej pod pewnym rozmiarze. Jego zaletą jest to, że nie ma potrzeby, aby stale zmieniać głowę w pożądanej wielkości, ale nie jest to wadą, że jest konieczne, aby mieć dużo podobnych T-obraznikov pod różnymi nakrętkami. Zasadą jest, że nabył kilka T-kształtne okazy pod różnymi orzechami, z których najczęściej spotykane. zestawy wymiennych głowic wykorzystywanych do pracy z resztą orzechów. Zaletą tych ostatnich jest wyrażona w oszczędzaniu pieniędzy, bo jeśli kupisz indywidualnie dla każdej wielkości orzecha kluczy nasadowych w kształcie litery T, cena z nich w ostatnim przeliczenia będą znacznie wyższe niż normalne zmiany nastawy. Tak więc, za zestaw trzeba zapłacić półtora do dwóch tysięcy rubli.

Oprócz kształcie litery T powszechne tortseviki w kształcie litery L, której obie strony są nieusuwalne głowicy. Głowice o różnych rozmiarach, jak również od rodzaju chleba świętojańskiego. Najprostszym wykonaniu takiego planu nazywa rurowa, jak to jest wykonane całkowicie z jednego kawałka rury, przy czym krawędzie laminowane sześciokątnej nakrętki. Klawisz zakończenia przegubowy bardzo łatwy w użyciu, ponieważ można je odkręcić nakrętkę w trudno dostępnych miejscach. Próbując poprawić typ T-shaped doprowadziła do tonacji takim samym kształcie, ale o dwa więcej dodatkowych głowy po obu stronach uchwytu. Tak, to ma tylko trzy głowice o różnych rozmiarach.

Najprostszym rozwiązaniem

Zaskakująco, najprostszym kluczem koniec ma szczególny cel. Sześciokątnym kształcie litery L, i jest przeznaczony do współpracy z specjalne śruby mający gwint zewnętrzny. Odkręcić nakrętkę, należy włożyć klucz do otworu sześciokątnym wewnętrznym. Są one szeroko stosowane w kanalizacji, na przykład, kraniki remontowych. Ponadto za pomocą klucza sześciokątnego końcówki zaokrąglone jest wykorzystywane do pracy ze śrubami o korek z otworu wewnętrznego sześciokąta. Śruby te są dobre, ponieważ można je topić w powierzchni mocującej nasadki. Klucz open-end nie będzie tu pracować. Zatem tortseviki bardzo przydatny do użytku domowego, aw niektórych przypadkach są po prostu niezastąpione.