348 Shares 6446 views

Schody na dach – ważnym elementem strukturalnym


Przy wykonywaniu prac dekarskich w prywatnym domu musimy jakoś bezpośrednio do dachu. Prawdopodobnie wiele widzieliśmy proste drewniane schody, które są podłączone bezpośrednio do łupków starych domów. Dzisiaj, bardziej popularny aluminiowa drabina na dachu, ponieważ nie gnije, a zatem mają niską wagę. Tak więc, na obciążenie systemu jest bardzo mała. Stosowanie takich struktur – gwarancja, że można łatwo dostać się i pracować z maksymalnym komfortem. Kolejne remonty, może być konieczne, na przykład w urządzeniu komina.

Jak wybrać?

Niedawno, schody na dach powstał niezależnie od większości domów. Dzisiaj coraz częściej kupił gotowe wzory. Ale istnieje kilka punktów, które powinny być brane pod uwagę. Po pierwsze, odległość może nie pokrywać się wraz ze wzrostem odległości między elementami pokrycia dachowego pomiędzy barów w strukturze. Po drugie, materiał pokrycia dachowego może być zbyt kruche jeśli na przykład Ondulin lub łupku. Oznacza to, że jeśli zbyt wiele wagi drabina może być uszkodzony arkuszy.

W konsekwencji, na drabinie dachu powinna być wybrana prawidłowo. Najpierw trzeba zmierzyć odległość od krawędzi połaci dachowej do jego kalenicy. Dzięki czemu otrzymujemy długość podłużnych prętów. Drugim ważnym punktem – odległość między prętami dopasowanie odległości pomiędzy falami materiału. W idealnym przypadku, faza powinna znajdować się w odległości 40 cm od siebie.

Prawie ścianie lub na strychu?

Schody do dachu domu, muszą być wybrane zgodnie z konstrukcji dachowej. Co do zasady, jeśli jest płaska, nie ma problemów z instalacją nie nastąpi. Ale częściej niż większość budynków posiada dwuspadowy lub czterospadowy dach konstrukcji, odpowiednio, aby wspinać, trzeba ciężko pracować. Schody dachowe muszą być:

– wiarygodne;

– łatwy w użyciu;

– wykonany z wysokiej jakości materiałów;

– mocno przywiązany.

Wspiąć się na dach, pierwszy stawia budowę przyściennej. Z reguły jest on przymocowany do ramy budynku, to jest w budowie obiektu mieszkalnego powinien planować wkładki. Zgodnie z zasadami drabina powinny być oddalone od ścian średnio 200-1300 mm. Jeśli chcesz dostać się tam nie jest do dachu i komina, trzeba się po drabinie na dach. Jest on przymocowany do skrzyni ze specjalnymi łącznikami. Ponadto, jego stosowanie musi być absolutnie bezpieczne w eksploatacji. przepisy budowlane wymagają również, że w domach z wysokimi oknami (nie mniej niż 3,5 m) muszą być skonstruowane awaryjne schody. Dokowanie z dachem za pomocą haków, które przemieszczają się płynnie wzdłuż krawędzi dachu. Na końce haków musi być poprzeczne paski – będzie chronić pokrycia dachowego z różnych szkód.

Dlatego nowoczesne schody na dach innego estetycznym wyglądzie, doskonale wpisuje się w zewnętrznej części budynku i otaczającego krajobrazu. Montaż takich struktur – to proces bardzo odpowiedzialny, więc musi on być zgodny ze specjalistami.