636 Shares 2327 views

„GAZ Wektor Dalej”: specyfikacje techniczne, zdjęcia i opinie

Gorky samochód roślina – nie jest tylko „Wołga” i „Gazelle”. W uzupełnieniu do tych samochodów w fabryce produkuje wiele innych, równie ciekawych modeli. Jeden z nich – „GAZ Wektor Następna». Zdjęcia, dane techniczne i więcej, zapoznaj się z naszym dzisiejszym artykule.

cecha

Co to za samochód? „GAZ Wektor Następny» – to jest autobus przeznaczony do podmiejskiego i miejskiego transportu. Po raz pierwszy został zaprezentowany publiczności w 2015 roku na wystawie Moskwa „Crocus Expo”.

Produkcja seryjna rozpoczęła się rok później. Urządzenie dostępne jest w kilku wersjach. Na przykład, istnieją wersje 7,1, 7,6 i 8,5 metra. Co ciekawe, model został opracowany w Gorky Automobile Plant, ale produkowane w Pawłowska. „GAZ Wektor Następna» przeznaczony do zastąpienia przestarzałego modelu rowków 3205, które zostały wydane od czasów sowieckich.

projekt

Projekt można słusznie nazwać sukcesem. Wreszcie, rosyjski producent osiągnął poziom europejski i może konkurować z takimi firmami jak „człowiek”, „Scania” i innych. Wygląd samochodu jest godna zaufania. W porównaniu z rowka, jest to ogromny krok naprzód. Rowek ma nic. Urządzenie jest zbudowane na nowej platformie trawniku koło i ma swój własny, niepowtarzalny design. Urządzenie korzysta z zaawansowanej optyki, światła przeciwmgielne oraz dużą przednią szybę, która rozciąga się aż do szerokiej chromowanej kracie. Lusterka w samochodzie „GAZ Wektor Następna» malowane w kolorze nadwozia, a umieszczona na górze – jak wszystkie nowoczesne autobusy. Jeśli chodzi o jakość malowania ciała, producent zapewnia gwarancję dziesięcioletni dla ochrony przed korozją. Nawiasem mówiąc, dolna część i dach wykonane są z tworzywa sztucznego.

wymiary

W odniesieniu do wielkości, szerokość magistrali „GAZ Wektor Następna» 2.45 m, wysokość – 2,9 m. Ale długość mogą być różne. Jak już wcześniej wspomniano, jest to wersja 7,1, 7,6 i 8,5 metra.

Autobus ma dużą manewrowość. Nawet przy długim ciele, może manewrować w wąskich uliczkach. Rozstaw osi samochodu – prawie 4 metrów. Naturalnie, z których ani drogi nie są wykluczone. Jest to czysto autobus miejski.

„Wektor” w

Stanowisko kierowcy jest obracany panel i wielofunkcyjny. Nawiasem mówiąc, kierownica została zapożyczona z Gazelle „Dalej”. Konsola środkowa jest dość prosta – jest kontrola kuchenka przyciski, drzwi i mały wyświetlacz multimedialny.

Nawiasem mówiąc, przegrody zostały również wzięte z Gazelle „Dalej”. Jak opinie „GAZ Wektor Następna» ma dobry układ kontroli, wygodnym fotelu i wysokiej jakości izolacja akustyczna. W porównaniu z Lasik, to prawdziwy przełom. Nawiasem mówiąc, silnik jest częściowo znajduje się w kabinie. Jest on dostępny poprzez plastikową pokrywą dekoracyjną. Co do siedzenia dla pasażerów, to wszystko jest zbyt przemyślane i jest ergonomicznie – od sadzenia, wykończenie foteli. Nawiasem mówiąc, ten ostatni może być wyposażone w pasy bezpieczeństwa.

Oczywiście, same fotele będą miały bardziej wyraźny trzymanie boczne. Producenci oferują fabrycznie przyciemniane szyby. Ale system wentylacji, niestety, tylko typu dzikiego (mechaniczne klapa jest w dachu). Również w salonie istnieją trzy grzejnik, który wykonuje świetną robotę z rosyjskich zim. Jako opcja, rosyjski autobus „GAZ Wektor Następna» może być wyposażony w klimatyzację i system nadzoru wideo. Kabina może być umieszczony pomiędzy 17 i 25 osób, w zależności od długości ciała. Biorąc pod uwagę, że pokój stojący może pomieścić do 53 osób. Aby to zrobić, istnieją dogodne poręcze i uchwyty na oparciach foteli. Kabina jest dość wygodne. Urządzenie może być wykorzystywane nie tylko na trasie miasta, ale również na dłuższych dystansach.

„GAZ Wektor Następna» dane techniczne:

Jako jednostki mocy jest silnik z Zakładu Samochodowego Jarosław. Jak wiesz, nie rób silniki benzynowe w Jarosławiu. Dlatego „wektor GAS Następna» wyposażona inline wysokoprężny 4-cylindrowy silnik 4,4 litra. Silnik powinien posiadać układ bezpośredniego wtrysku paliwa, a obecność turbodoładowania chłodzony olejem. Stosowane tu EGR. Wcześniej obsadzone ciężarówki GAZ. W przeglądzie, właściciele twierdzą, że system ten nie jest bardzo niezawodny. Na desce rozdzielczej często lampkę ostrzegawczą, a silnik zaczyna biec szorstki. Istotą tego systemu jest dość prosta – cały brud, który przychodzi w kolektorze, wraca z powrotem do wlotu. Tak więc, nadmiar sadzy ponownego afterburned w cylindrach. Ma to pozytywny wpływ na emisje do środowiska, ale o wiele szkody dla silnika. W przeglądzie, właściciele mówią, że do normalnej pracy, konieczne jest „cut” oprogramowania systemowego, a zainstalowane w korkami samochodowymi.

Ale niech nam kontynuować naszą silnik Yaroslavl. norm środowiskowych wydechowe – Euro 5 (ze względu na system recyrkulacji). Maksymalna moc silnika 150 KM sprawia, Jarosław. Moment – 500 nm, przy szybkości 1500 obrotów na minutę. Urządzenie posiada prosty silnik żeliwa i posiada wysoki zasób. Jednakże, ze względu na wprowadzenie innowacji technologicznych, to można zaobserwować z problemem. Powered YaMZ połączeniu z ręczną produkcją transmisji S40R13 Gorky Automobile Roślin. Transmisja wcześniej zainstalowany na trawniku, tak dawna ich niezawodność. Transmisja żadnych elektronika – wszystko przełączanie są wykonywane mechanicznie. Średnie zużycie paliwa w autobusie „Wektor Następna» GAZ – 20 litrów na sto kilometrów. Rozproszyć setki producent nie jest regulowany. Ale górna szybkość dokładnie 100 kilometrów na godzinę. W przyszłości producent planuje rozszerzyć gamę jednostek napędowych, w tym silnikiem na gaz ziemny.

podwozie

Autobus ma podobną platformę z trawnika Truck „Dalej”. Nie jest to zaskakujące, ponieważ stary wpust jest również zbudowana na podstawie trawniku. Ale tu, w autobusie, trochę zawieszenie zmodernizowane. Przednia sprężyna stosuje się stabilizator światła, ale z tyłu – pełnego zawieszenia pneumatycznego. Samo ciało jest polunesuschey projekt. Układ kierowniczy z zintegrowanym typu uzupełnionym wzmacniacza. – hamulce pneumatyczne, belgijska firma Wabco. Opinie powiedzieć, że system ten jest bardzo niezawodny. Przednie i tylne tarczowe mechanizmy stosowane. Również hamulce wyposażone są w czujniki ABS i posiada automatyczną regulację luzu a.

Koszt sprzętu

cenę rosyjskiego autobusu „GAZ Wektor Następna» 2017 wynosi 2.622 mln rubli rozruchu. Jako opcja, pojazd może być wyposażony w:

 1. Autonomiczny grzejnik prestarting.
 2. Klimatyzacja.
 3. Przyciemniane okulary.
 4. reysoukazatelyami elektroniczny.
 5. Metalicznych lakierów.
 6. Bagażniki.
 7. Fotele z pasami bezpieczeństwa dla pasażerów.
 8. Tachografu cyfrowego (w przypadku korzystania z autobusu na międzyregionalnych połączeń lotniczych).
 9. System gaśniczy.
 10. System nawigacyjny "GLONASS".
 11. CCTV i DVR.

Maksymalna wartość spektaklu dochodzi do trzech milionów rubli.

wniosek

Tak, zorientowaliśmy się, który samochód jest „GAZ Wektor Następna» cechy, design i jakość. „Wektor Następny» – to nowa generacja autobusów, które spełnia wszystkie nowoczesne standardy komfortu i przyjazności dla środowiska. Urządzenie również zastąpią stare rowki, które zostały wycofane z rynku dziesięć lat temu.