382 Shares 4458 views

Ospa wietrzna. Objawy i leczenie.

Varicella odnosi się do infekcji wywołanej przez wirusa opryszczki. Ospa wietrzna jest najbardziej zaraźliwa wszystkich chorób wieku dziecięcego. Po tym wszystkim, można odebrać w dowolnym kontaktu z pacjentem, jak również poprzez wspólną obiektów lub zabawek (w rzadkich przypadkach).


Większość zakażonych – dzieci w wieku od dwóch do siedmiu lat. Oczywiście, zdarzają się przypadki zachorowań u dzieci i dorosłych. A jeśli choroba dziecięcy zazwyczaj przechodzi niezauważona The ospa wietrzna u dorosłych odbywa się dość trudne i często ma poważne komplikacje. Okres od zakażenia do wystąpienia objawów trwa zwykle około trzech tygodni. Ponadto, ospa wietrzna – to choroba sezonowa, która rozwija się w okresie zimowo-wiosennym.

Pierwsze objawy choroby jest wzrost temperatury ciała (40 ° C), ból głowy, złe samopoczucie, osłabienie, biegunka czasem. Na trzeci dzień po na ciele pojawia się wysypka. Po pierwsze, na szyi, twarzy, głowy i kończyn są czerwone plamy, które następnie przekształcić się grudek, grudki, a następnie (pęcherzyki) wypełnionych płynem. Następnie pęcherzyki stają się suche i następnie złuszczone off. Kroki te zwykle grudki testowano w ciągu 48 godzin. Liczba pęcherzyków w każdym przypadku indywidualnie. W niektórych przypadkach możliwe jest, aby mieć tylko kilka pryszczy i drugi jest chory usiana nimi całkowicie.

Po grudek złuszczających na ich stronie można zmieniły kolor, a może być nawet niewielka blizna, która ostatecznie powinna całkowicie zniknąć. W niektórych przypadkach, może również pojawić się pęcherze na błony śluzowe: w jamie ustnej, na oczach iw okolicy narządów płciowych.

Jednym z nieprzyjemnych objawów choroby jest świąd – bardzo swędzące grudki, zwłaszcza w podwyższonych temperaturach oraz w nocy. Jeśli są porysowane, może to prowadzić do infekcji i powstawania trwałych blizn. U pacjentów ze zmniejszoną odpornością, w skrajnych przypadkach, ospa wietrzna może prowadzić do poważnych powikłań (np varicella zapalenie mózgu) lub śmierci.

Grudki są tworzone przez cały okres choroby. Na szczęście, ospa wietrzna poza organizmem ludzkim umiera szybko, tak, że w przypadku choroby odgrywa dużą rolę. Wirus dostanie się do organizmu za pomocą górnych dróg oddechowych, a następnie rozdzielane przez krew.

Należy zauważyć, że ospa wietrzna a ciąża – rzeczy są kompatybilne iw większości przypadków nie prowadzi do tragicznych konsekwencji (w przeciwieństwie różyczka wystąpił podczas noszenia dziecka, co jest wskazaniem do przerwania ciąży). Choć cały wiatrak kobieta spodziewa się dziecka, jest bardzo niepożądany, a nawet niebezpieczne w niektórych przypadkach. Jeśli przyszła mama jest chora na ospę wietrzną, ryzyko dla płodu zależy od czasu trwania ciąży. Do 20 tygodni wirus może uszkodzić oczy, kończyn, mózgu, pęcherza moczowego lub jelita dziecka (jednak takie wady nie występują więcej niż 2% przypadków). Do 36 tygodni od wirusa nie jest szkodliwe dla płodu. Czasem jednak może pozostać ukryte w jego ciele i stają się aktywne po kilku latach życia w postaci półpaśca. Po 36 tygodniach ciąży płód może rozwijać w pełni rozwinięty ospę wietrzną i noworodków – choroba w ciężkiej postaci.

Leczenie ospy wietrznej przy braku powikłań objawowe i polega na obniżeniu temperatury, oraz wyjmowanie swędzenie. Zasadą jest, że choroba jest łatwiejsza do przeprowadzenia w łóżku, zwłaszcza gdy wysoka gorączka i osłabienie. Aby usunąć swędzenie stosować różne maści lub kremów. Ponadto skóra pacjenta należy regularnie dezynfekować. Do tego celu wykorzystywane zieleń brylantowa lub roztworu nadmanganianu potasu, chociaż niektórzy lekarze mówią, że prawie nic nie zależy od takich procedur, więc skóra może nie rozmaz. Ponadto, ważne jest, aby często zmieniać ubrania i łóżka pacjenta. Dla osób z osłabionym układem immunologicznym są pokazane leki przeciwwirusowe, kortykosteroidy lub antybiotyki.

zapobieganie chorobom jest uniknięcie komunikacji z pacjentami. Jest to również skuteczna metoda ochrony jest szczepionką. Szczepienie jest podawany dwa razy – raz po 9 miesiącu życia i 12 roku życia. Następnie dwie dawki podane po 13 latach. Jednak w naszym kraju szczepionka przeciwko ospie wietrznej nie jest obowiązkowe, więc chce zrobić będzie musiał zapłacić z kieszeni porządek w sumie.