645 Shares 4841 views

Jakie podjąć działania, jeśli laptop nie chce się włączyć?

Laptop computer – asystent i przyjaciel dla wielu współczesnych ludzi. Czasami to nie działa w tym przypadku konieczne jest, aby zająć się eksperci w służbie. Czy to możliwe, aby przeprowadzić autodiagnostykę, aby zrozumieć , dlaczego laptop nie chce się włączyć?


Od czego zacząć?

Warto zobaczyć zasilanie. Podłączenie urządzenia do sieci. Komputer nie chce działać? Konieczne jest, aby sprawdzić serwisowania gniazda, upewnij się, że prąd w domu. Jeśli źródłem zewnętrznym w celu przejdź do źródła zasilania. Spójrz na światło, powinien spalić. Nie? Wtedy jeden z powodów, że laptop nie włącza się – zasilacz swojego bloku.

W przypadku, gdy światło jest włączone, zaleca się, by sprawdzić lampka zasilania komputera. On może sugerować, co następuje:

– Z problemów gniazdowych.

– Nie było złamany drut.

Pomóc uporać się z tym w centrach serwisowych.

Inną potencjalną przyczyną uszkodzenia sprzętu – akumulator, który jest całkowicie w porządku. Co robić? Należy wymienić. Jeśli się świeci, to nie jest w zasilaczu, szukać przyczyn gdzie indziej.

rozległe szkody

Zastanów się dobrze znane przypadki, gdy laptop jest wyłączony. Na przykład, chłodnica hałas, a ekran patrzy na ciebie z czarną pustkę. Taka awaria może być poważnym problemem. To może powodować:

– wilgoć, która dostanie się do wnętrza.

– Wypalony procesora.

– Wideo, odmówili pracy.

– South / North Bridge, nieudana.

Trudno jest dokładnie określić, co było złe. Jeśli wszystkie zamknięte z powodu przegrzania, a procesor jest trwały, a ponadto działanie może spowodować jego uszkodzenie. Lepiej zadzwonić do pana, aby przedłużyć żywotność sprzętu i mniej wydać na naprawy.

Jeśli komputer nie wyłącza się?

To co przyjrzeliśmy najczęstszych sytuacji, w której laptop nie jest włączony. A czasem wręcz przeciwnie, jest to niemożliwe, aby wyłączyć. Dzieje się tak również z różnych powodów:

– Płyta nie spełnia wymagań ACPI.

– Program został zainstalowany prawidłowo.

– Niezgodny system operacyjny i tryb ACPI.

– ACPI nie odpowiada określonej części lub kierowcy.

Spróbuj dowiedzieć się, dlaczego doszło do utraty funkcjonalności. Znajdź stronę internetową producenta komputera, aby dowiedzieć się, jakie są przyczyny tego niepowodzenia. Czasami bardzo pomocne dla takich konsultacji, szczególnie jeśli stało się to z winy kierowcy lub jakichkolwiek aktualizacji. Czy polecasz ponownie zainstalować program lub samego systemu. Chcę zwrócić uwagę, nie panikuj, jeśli nie włączyć laptopa. Co robić dalej, trzeba spokojnie zdecydować po dokładnej kontroli.

Jakie działania należy podjąć?

Oto kolejne kroki, które możesz zrobić:

1. Jak wspomniano powyżej, sprawdź zasilanie. Następnie go wyłączyć na kilka minut. Wyjmij baterię i włączyć urządzenia, ale bez baterii.

2. Spróbuj uruchomić komputer z dysku CD. Jeśli ci się uda, Powód – oprogramowanie. Sprawdzić dysk twardy w poszukiwaniu wirusów. Załóżmy, że nie jest widoczny, to problem jest poważniejszy, konieczne jest, aby skontaktować się z serwisem.

3. Sprawdzić napięcie na wtyczce w zasilaczu, w razie potrzeby wymienić przewód. Posłuchaj wszystkich dźwięków laptopie jeśli coś niepokojące, prowadzą go do profesjonalistów.

4. Czasami są problemy z czujników zamykania matrycy mogą wykorzystać.

5. Kiedy wszystko inne zawiedzie, przejdź do punktu serwisowego, to znaleźć przyczynę i pomóc go rozwiązać.

Teraz już wiesz, nie bój się, gdy laptop jest wyłączony. Czarny ekran – to nie jest najgorsza rzecz w życiu!