241 Shares 9987 views

Dormer House: Charakterystyka wnętrza poddasza

Ludzie nie zawsze wykorzystać przestrzeń własnej sufitu. Pomysł konwersji loft dodatków ponad mieszkania do celów mieszkalnych pojawił się francuskiego architekta Fransua Mansara. Pomysł był tak zadowolony z obywatelami, że zaczęli się organizować w pokojach na poddaszu, aby pomieścić gości. Ze względu na pochyłych oknach, pokój był szczególnie lekki, że szybko docenione paryskich artystów, wyposażając zadaszone warsztaty.


Dom z poddaszem piętrze: funkcje

Aby w pełni korzystać ze wszystkich pomieszczeń budynku, poddasze uszlachetnić w procesie budowlanym. Mansardowe dachy domów prywatnych mają swoistą strukturę:

  • z jednej strony jest w pozycji pionowej, jako kontynuacja niektórych wewnętrznych ścianek;
  • druga część pochylona, montujemy okna.

Takie jednostronne dach urządzenia jest również nazywany „polumansardoy”, w przeciwieństwie do dwustronnej nachylenia dachu.

Obecność na poddaszu zawsze ożywia wygląd budynku, nadając mu niezwykły wygląd. A wewnętrzna powierzchnia przestrzeni wyposażony w oryginalną formę, ponieważ sufit jest jednym z połaci dachowych.

Co noclegowe mogą być ustawione w „pokoju” nadetazhnom

Coraz częściej w nowoczesnych poddaszu z sypialni, sali kinowej lub biura. Wraz z normalnymi ścian można łatwo dopasować praktycznie żadnych dużych mebli. W skośnej ścianie uderzył w specjalnym oknie. Jeśli ta część sufitu glazura całkowicie, będzie to wygodne, aby umieścić tu bibliotekę lub sklep.

Bardzo funkcjonalne wykorzystanie trapezowym płaskiej powierzchni dla wbudowanych w szafkach lub półkach. W takim niepewnym obszarze dostać całkiem pojemną szafę.

Dobrze zaizolowany strych idealnie położony pokój dziecięcy będzie miejscem do gier i zabawek i mebli dla małych rozmiarach. Dormer Dom – wspaniałym rozwiązaniem, aby wyposażyć dziecko do osobnego pokoju.

Innym pomysłem jest, aby na poddaszu nudny własnej siłowni. Można spędzić tutaj komunikacji sprawiają, że łazienka, zainstalować kabinę prysznicową. Niektórzy właściciele dokonać nieodpłatnego obszarze bilardowej, lub umieścić stół do ping-ponga – coś w rodzaju klubu fitness w domu.

konsole linia złamane, a drugi trójkątny zarys dachów

domy w stylu loftu można odróżnić od innych budynków obecnością niezwykłego kształtu dachu. Pochodzą one w 4 rodzajach:

  • szczyt (trójkątny, prostokątny) najbardziej proste i praktyczne rozwiązanie;
  • złamane krokwie dachowe umieścić w innym systemie, tworząc pionową ściankę 4 i tej samej płaszczyźnie dachu, co zwiększa powierzchnię użytkową podłogi;
  • końcówki posiadającej zdalny konsola jest bardziej skomplikowane w konstrukcji i montażu, ale zwiększa się materiał poprzez użycie pionowej ścianie domu;
  • Dupleks, umieszczone na podporach rodzaju mieszanego.

Urządzenie mansardowym dachu 3 z pierwszego typu mogą być budowane na już gotowego budynku przy użyciu lekkich materiałów budowlanych. Czwarta struktura jest najtrudniejsza opcja, który został zaprojektowany i zbudowany jest z domu. Tutaj możliwe jest urządzenie o dwóch lub więcej pokoi wielopoziomowe.

Jakie materiały mogą być wykorzystane do budowy mieszkań na poddaszu

Nadstraivaya domy dachowe, umeblowany pokój pod dachem, stosuje się tylko do lekkich materiałów. To nie korzysta z betonu i cegły. Wbudowany w kawałkach mebli wykonane są z płyt gipsowo-kartonowych, systemu dachowego do robienia drewna lub metalu. Jeśli obszar wewnętrzny pozwala, można zrobić partycję i podzielić przestrzeń na strefy. W większości przypadków, ozdobić pokój w stylu minimalistycznym lub „mini-loft”.

Główne wymagania projektu jest ograniczenie masy materiałów budowlanych.

Co trzeba wiedzieć o funkcjach izolacji poddasza

Ponieważ ściany tego pokoju są stoki dachu, bardzo ważnym etapem przesiedlenia obudowy jest prawo jego ochrony przed zimnem. Oprócz r warstwy termoizolacyjnej i wodoodporność, powinno być możliwe dachowy. Doświadczenia poprzednich budowniczych pokazał dom z dachem mansardowym jest izolowany przez specjalny. Aby zapobiec kondensacji pary wodnej, w pomieszczeniu, między arkuszami z wełny mineralnej i płyt gipsowych folii zostać wzmocnione membrany dyfuzyjne dla lepszego paropogloscheniya.

Mansardowe dom, bardziej dokładnie, na dachu, narażone nie tylko na zewnątrz wilgoci w postaci naturalnych opadów. Ciepłego powietrza w pomieszczeniu jest w stanie tworzyć skraplanie na wewnętrznej stronie izolatora cieplnego. W miarę upływu czasu, mogą rozwijać się do formy lub kropla wody przepływa w dół ściany, pomimo całkowicie całego dachu. Zima mokra izolacja zamarza stopniowo rozpada się i utraty jego jakości. Z tego powodu, między płytkami z wełny mineralnej i zostawić trochę dystansu do wentylacji.

Na plusy i minusy

Dormer Dom uważany tyle tanie opcji mieszkaniowych. W ostatnich latach, nawet na dachach wieżowców wznoszenia podobnych struktur, ich mocowania, aby nie ponieść silnym wietrze. Można spierać się o zaletach i wadach takiego pomysłu, są zwolennicy i przeciwnicy budowy strychu. Nie ma wątpliwości, że poprawiła się w ten sposób, obudowa rozszerza możliwości zwiększenia powierzchni użytkowej domu. A z architektonicznego punktu widzenia kształcie dachu wyglądają bardzo malownicze, zdobienia budynków miasta górne powierzchnie pochyłe, ganki i niestandardowe widoki.