560 Shares 2791 views

Program mebli i układ wnętrz. Projektowanie wnętrz w 3D

Podczas przeprowadzania napraw lub regularne przegrupowania mebli w mieszkaniu, ktoś planuje przyszłe miejsca projektowania. Aby to ułatwić, istnieją specjalne programy aranżacji mebli. Oni pomogą umieścić w mieszkaniu niezbędnej wnętrza, wybrać kolor, wielkość, struktura, najbardziej pomyślne perspektywy.

budowa

Prawie wszystkie programy aranżacji mebli pracy na tej samej zasadzie i ma trzy etapy, które przechodzi rysunek przed zajściem w łazience. Pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić dokładną kopię planu mieszkania.

Z konwencjonalną linię trzeba będzie narysować kontury pokoju i podać swoje wymiary. W zależności od zastosowania można zaoferować gotowy układ lub rozpocząć tworzenie pokój od zera. W każdym razie, należy dokładnie zmierzyć wielkość istniejących pomieszczeń i zauważ, rysunek okien, drzwi i gniazdka. Koniecznie przestrzegać urządzeń grzewczych (wraz z bateriami), ponieważ mogą one kolidować z naprawdę dokładnych obliczeń.

wnętrze

Po przeciągnięciu obramowanie pomieszczenia, można podjąć się projektowania wnętrza. Większość aplikacji ma własną bazę danych, która zawiera różne elementy, począwszy od banalnych sofy, a kończąc na kwiaty w doniczkach i domów dla zwierząt domowych.

Niektóre programy dostarczane sklepy meblowe (takie jak „Ikea”). Takie aplikacje są korzystne, jeśli wiesz dokładnie, dokąd idziesz kupić przedmioty dekoracyjne, ponieważ są one zazwyczaj na podstawie zawartości towarów sprzedawanych w sieci firmowej.

wycieczka

Ta ostatnia funkcja może nie być dostępna we wszystkich aplikacjach. To pozwala na stworzenie trójwymiarowego modelu w pomieszczeniu, które zostało dostarczone do ciebie układ. W rzeczywistości, program 3D-układ mebli – to dobry sposób, bez uciekania się do usług profesjonalnego projektanta, aby wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać pokoju z wybranego wnętrza. Funkcja ta jest po prostu obowiązek być w dowolnym programie, zorientowanego na użytkownika, a nie inżynierem budowlanym.

Ikea

Mając do czynienia z zasadą działania, możliwe jest, aby wziąć pod uwagę konkretne programy aranżacji mebli. Już wspomniano aplikacja z firmy IKEA jest najlepszym przykładem dość dobry ruch marketingowy.

Ma małe rozmiary (około 13 megabajtów) i stosuje się do wnętrza rozproszone tylko dzięki tej sieci dystrybucyjnej. Tak więc, przed udaniem się do nabycia, można łatwo podnieść niezbędne wstępne modele mebli i spróbować zorganizować pomieszczenie. Jednakże, pomimo oczywistych korzyści, to narzędzie ma kilka wad:

 • Dostępny wyłącznie do elementów wewnętrznych do kuchni. Nie można stworzyć sypialnię lub korytarz sny.
 • Pomimo faktu, że program wybrał specjalizację kuchni, opcje prezentowane meble – nie jest wszystko, co znajduje się w katalogu sklepu, a potem przyszedł do hali, można łatwo znaleźć coś, co nie było stworzenie planu.
 • I kolejny problem – trochę tekstury do projektowania. Więc eksperyment z kolorami zostać przełożone.

Sweet Home 3D

Doskonały program do umieszczania mebli w mieszkaniu. Obejmuje ona wszystkie trzy z tych funkcji przed i wykazuje wszystkie cechy stworzonej przestrzeni. Interfejs jest w języku rosyjskim, a także wbudowany samouczek wideo.

Jedną z głównych cech aplikacji jest dvuhokonny operacja. Z jednej strony masz powierzchnię roboczą, na której pomalować ściany i umieścić elementy z drugiej – obraz 3D jest aktualizowane w czasie rzeczywistym. Więc można zobaczyć wszystkie zmiany w pomieszczeniu podczas pracy.

Główną zaletą jest to, że SH wszystkie pozycje w katalogu nie są standaryzowane. Jesteś wolny, aby dostosować ich wielkość i zastosować dowolną teksturę do woli.

Można również zrobić zdjęcie powstałej przestrzeni z dowolnego punktu. Jedynym minusem jest tylko uzyskanie wysokiej jakości grafiki. Jeśli używasz prawdziwe modele mebli zebranych będzie jak prawdziwy pokój, przeciętne grafiki w tym programie, i paralele z rzeczywistym świecie jest trudne.

Stolplit

Kolejny program do umieszczania mebli w mieszkaniu. Dostępne w wersji online i nieaktywny. Pomimo bardzo prosty wygląd, posiada użyteczną funkcję. aranżacja wnętrza nie musi zaczynać od zera. zawsze można skorzystać z gotowych zestawów i modeli budynków, a nawet całych mieszkań.

To właśnie to wszystko, co można program. Layout (Układ) meble są wykonywane ręcznie, ale liczba modeli jest ograniczona. Więc najbardziej, że może liczyć użytkownikowi – jest stworzenie przegląd wnętrz pokoi i sprawdzić, jak łącząc różne kolory i materiały. Reszta jest taka sama – tylko problemy, które nie mogą być ignorowane:

 • Nie można zrobić ostre lub rozwarte kąty. kierować tylko.
 • Niektóre pozycje są wyświetlane na nieproporcjonalnym poziomie.
 • Bardzo niskiej jakości grafiki.
 • Skomplikowany interfejs.
 • Wady o umieszczenie obiektów.

Modernline Meble

Ta opcja jest o wiele lepsza niż poprzednia. Program mimo że ma tylko interfejs po angielsku, ale jest to rekompensowane przez swoją prostotę i jasność. Szablon zestawu obiekty są bardzo zróżnicowane i mogą tworzyć wszystkie rodzaje pokoi, w tym bary i lądowań. zalety:

 • Intuicyjny interfejs.
 • Ustalając kształt pokojowej i grubości ścianki.
 • Wiele różnych tekstur dla obu elementów, a do podłogi.
 • Istnieje również duży zestaw gotowych rozwiązań, które można zmienić w dowolnym momencie.

Niestety, program nie jest możliwe, aby trójwymiarowy obraz. Tak że stworzył szkic i zaplanuje tylko do mieszkania, a nie projektu. Ten problem jest związany, a następnego – nie można wybrać kolor ścian. Nie widzę ich, a bez tego odebrać resztę wnętrza jest bezużyteczny.

roomie

Mały program, ale zawiera podstawowe funkcje w przeciwieństwie do poprzednika. Można je tworzyć, nie tylko pokoju, ale również wszystkie dodatkowe usługi – Okablowanie baterii. Zainstalować drzwi, okna, partycje, schody i wiele innych. Po tym, przejdź do wyposażenia.

Program zawiera dużą liczbę elementów wnętrz, które nie mogą jednak radości. Będziesz w stanie pokonać wszystko tak, jak chcesz, w tym kwiatów i domów dla zwierząt domowych. Jednakże zastosowanie ma dwie drobne wady:

 • Zły kąt kamery Trójwymiarowy model. Będziesz mógł skontrolować pokój tylko na górze. Więc musimy oczyścić jedną ze ścian zajrzeć do środka.
 • Ikony w obiektach interfejsu są bardzo małe. Zbadać zawartość będzie musiał prób i błędów. Będzie to długi czas, zanim całkowicie się umeblować mieszkanie jak chcą.

Astron projekt

Wnioskujemy naszą listę do wnętrza oprogramowania do planowania jednej z najbardziej popularnych aplikacji w sieci. Sam fakt, że rozpowszechnienie zastosowań mówi tomy. Wiele szczegółowych instrukcji i innych użytkowników projektów gotowych pomoże początkującemu do opanowania programu.

Sam pokój proces wyposażenie nie jest skomplikowana. Ale efekt końcowy jest miłym zaskoczeniem – otrzymał obrazów 3D posiada wysokiej rozdzielczości i wysokiej jakości kolor. Pozwoli to przełożyć na rzeczywistość najśmielsze pragnienia, używając programu aranżacji mebli.