483 Shares 4894 views

Diamnioticheskaya jednokosmówkowe bliźniaki. jednokosmówkowe bliźniaki

Diamnioticheskaya jednokosmówkowe bliźniaki – to najczęstszy przypadek bliźniąt. Aby być precyzyjnym, to bliźniaki. Ale w medycynie są jeszcze dalej bliźniaków. Określenie „jednokosmówkowe” oznacza, że jeden dla dzieci dwa łożyska. Oczywiście, nie jest trudno się domyślić, że to nie jest bardzo dobra. Często zdarza się, że płód rozwija się bardzo szybko tłumi drugiej, absorbujący więcej składników odżywczych. W rezultacie, dzieci rodzą się ze znaczną różnicę w masie.


rodzaje bliźniąt

Szczęśliwa matka czeka na bliźnięta, zawsze intrygujące pytanie, czy jej małe dzieci są do siebie podobne, lub ich podobieństwo będzie nieznaczna. Niestety, jest zawsze niespodzianką. Z góry i z całą pewnością zdiagnozować rozwój bliźniaków nie może żaden lekarz. Ale jeśli bardzo dokładnie określić, które bliźniaki kobietę, to będzie można dokonać wystarczająco śmiałe prognozy dotyczące dzieci i stopnia ich podobieństwa. Aby to zrobić, zwłaszcza we wczesnych stadiach ciąży, nie jest łatwe.

Istnieją tylko dwa rodzaje bliźniąt: monozygotyczne i dizygotic bliźniaki. Z kolei, można je podzielić na podtypy. W rzeczywistości, to co mama bliźniąt, w dużej mierze decyduje o złożoność postępowania ciąża, ryzyka i powikłań związanych z okresem ciąży i procesu narodzin. Stwierdzono, że diamnioticheskaya jednokosmówkowe bliźniaki (zdjęcie z bliźniaków można znaleźć w tym artykule) występuje wtedy, gdy dzieci rozwijają się z jednego jaja częściej.

bliźniąt jednojajowych

„Jednojajowych bliźniąt są nazywane”, które wyewoluowały z jednego jajka. Zdarzyć ten podział zygoty mogą znajdować się na różnych etapach. Dlatego bliźniąt jednojajowych są z kilku rodzajów. W zależności od tego, gdzie nastąpiło rozdzielenie odróżniać biamnioticheskie, bihorialnye, diamnioticheskie, dwukosmówkowej bliźniaki. Zgodnie z ogólną zasadą, z nielicznymi wyjątkami, jednojajowych bliźniąt tej samej płci, zarówno chłopców i dziewczynek. Jednocześnie są one bardzo podobne, a różnice w wyglądzie pojawiają się one tylko z wiekiem.

Rodzaje bliźniąt jednojajowych

Diamnioticheskaya jednokosmówkowe bliźniąt częściej występuje. Występuje on 4-8 dni po zapłodnieniu. Ale powinno to nastąpić wyłącznie przed zygota wszczepia się w ścianie macicy.

Określenie „jednokosmówkową” oznacza, że zarówno płodu są napędzane z jednego łożyska. To, oczywiście, towarzyszy ryzyko wystąpienia pewnych zdarzeń. Prawie zawsze po urodzeniu dzieci, można zauważyć, że jedno dziecko jest nieco większe i bardziej rozwinięte niż inne. To dlatego, że jest on tłumienia brata lub siostrę, zużywają duże ilości składników odżywczych. Jeśli kobieta nie ma wystarczającej ilości minerałów i witamin, drugie dziecko nie może przetrwać.

Określenie „diamnioticheskie” oznacza, że każdy owoc własnej worka owodniowego, w którym rośnie i rozwija się. Ale jednokosmówkowe bliźniaki mogą być monoamniotic, jest o wiele bardziej niebezpieczna opcja.

Monoamniotic jednokosmówkowe bliźniaki

Monoamniotic jednokosmówkowe bliźniaki, jeden z najbardziej niebezpiecznych. W tym przypadku, następuje rozdzielanie do 8, a w 12 dniu po zapłodnieniu. Zazwyczaj występuje to w czasie gdy wszczepiono zygoty w endometrium. Powoduje to, że zarówno owoce nie tylko mają wspólne łożysko, ale także owodniowego.

Oczywiście, diamnioticheskaya jednokosmówkowe bliźniaki – to niebezpieczne, ale w przypadku monoamniotic jest związany z rozwojem prawdopodobieństwa jeszcze więcej komplikacji. Na przykład, dzieci mogą zaplątać się w pępowinę od siebie. Ponadto, takie ciąży umożliwia dużą liczbę wariantów. Najbardziej niebezpieczne są narodziny bliźniąt syjamskich. Ale jeśli podział nastąpi w odpowiednim czasie, a ciąża byłaby bez powikłań, niemowlęta urodzone będą miały tę samą płeć i typ krwi. I aby odróżnić je jako dziecko będzie trudno nawet ich własnych rodziców.

dizygotic bliźniaki

Bliźnięta dwujajowe są nazywane „dizygotic”. Mają nie tylko każdy z jego worka owodniowego, ale także własne łożysko. W ogóle, to jest coś, co różni się od bliźniaków bliźniaków. Oni nie mają do siebie podobne spojrzenia. Krew może również zmieniać się. W przypadku bliźniąt urodzonych dizygotic dzieci mogą być tej samej płci i przeciwnej płci. Wyglądają jak bracia i siostry urodziły się z tych samych rodziców, ale w różnym czasie.

Jak zajść w ciążę z bliźniakami?

Co diamnioticheskaya jednokosmówkowe bliźniąt – bliźnięta, to jest zrozumiałe, ale jest to możliwe, aby w jakiś sposób sprowokować ciąży? To pytanie jest podniesione przez tysiące kobiet. Oczywiście, można znaleźć wiele wskazówek tradycyjnej medycyny, ale są one opowieść wszystkich starych żon. Sprowokować ciąży mnogiej może być tylko w przypadku sztucznego zapłodnienia. Ten wyjątkowy prezent rodzice lekarze, którzy przez wiele lat byli w stanie wyobrazić sobie dziecko.

Ale we wszystkich innych przypadkach jest to szczęście. Jest to wyjątkowy dar od losu, rzadkie, a zatem bardzo cennym darem. Ciąża mnoga zdarza się jeden na sto. Oczywiście, jeśli rodzina jest w linii wstępującej urodzić bliźniaki, zwiększone szanse kobiety. Ale nawet ten fakt nie gwarantuje jej upragniony bliźniaków.

Kiedy możliwe jest zainstalowanie ciąży mnogiej?

Oczywiście, istnieje wiele znaków, który jest łatwy do ustalenia ciąży. Diamnioticheskaya jednokosmówkowe bliźniaki samo można wykryć tylko za pomocą ultradźwięków. Pierwsze podejrzenie bliźniaki mogą być ginekolog. Często specjalistą w swojej dziedzinie, mając pewne doświadczenie w określaniu bliźniąt może zrozumieć, co się dzieje nawet przy rachunku na rachunek w klinice dla kobiet ciężarnych. Aby to pokaże niezwykle dużą macicy naturalnej wielkości. Zazwyczaj takie wyraźne rozróżnienie widać już w ciągu 11 tygodni.

Czasem powodem może właściwie określić wiek ciążowy. Ale niezwykle duże rozmiary macicy prosi lekarza, aby wysłać kobietę do dodatkowego egzaminu. Przechodzi pierwsze USG już w 6 tygodni. Jest to czas, aby zdiagnozować wiele ciążowy łatwiejsze. Wraz ze wzrostem w okresie rozwoju płodowego, aby stać się trudniejsze. Istnieją przypadki, gdy drugie dziecko w późnym okresie ciąży, lekarze po prostu nie widać. W wyniku narodzin nie jednego, ale dwóch dzieci do młodej matki staje się niespodzianką.

Złożoność ciąży mnogiej

Jednokosmówkowych bliźniąt, w przeciwieństwie dwukosmówkowej ma jej powikłań. Dzieci są karmione od wspólnego łożyska, co oznacza, że jedno dziecko składników odżywczych nie można przegapić. Poród w tych przypadkach występują w 34-36 tygodniu. Dzieci rodzą się naturalnie, a nie przez cesarskie cięcie. Więc o wiele bezpieczniejsze dla dzieci i dla matki. Często między masą urodzeniową jest znaczna różnica. Może to być 500 gramów.

, Kobieta powinna jeść twarde, monitorowanie ich stanu zdrowia, aby bezpiecznie zrobić zarówno dzieci, wziąć wszystkie leki, które zostały przepisane przez lekarza. Bardzo przydatna stały świeże powietrze. W ciele kobiety powinny być na tyle witamin i minerałów.

Diamnioticheskaya jednokosmówkowe bliźniaki. narodziny

Kobieta wykluły bliźniaki powinny być bardziej uważnie monitorowany przez lekarza ginekologa. To, oczywiście, ze względu na ryzyko powikłań. Bardzo wysokie prawdopodobieństwo ciąży w stwardnieniu przedwczesnego porodu. Jeżeli pielęgnowaniu dziecka, kobieta dohazhivaet do 39-40 tygodni, w przypadku bliźniąt jest bardzo rzadkie. Zazwyczaj dzieci rodzą się w okresie od 32 do 37 tygodniowo.

Poród naturalny rozwiązane przez lekarzy tylko w przypadku prawidłowej prezentacji płodu i braku powikłań i ryzyka. Częściej jednak zrobić cesarskiego cięcia. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku naturalnego porodu monoamniotic ciąży jednokosmówkowej. Dzieci mogą zaplątać się w pępowinę od siebie, a następnie zapisać je będzie trudne. Jest to również niebezpieczne dla matki. Diamnioticheskaya jednokosmówkowe bliźniąt może urodzić się w sposób naturalny, ale lekarze pozwalają takie dostawy są rzadkością. Kobiety, wykluły się trochę owoców, zaleca się, aby przejść do zachowania w 28. tygodniu ciąży.