163 Shares 3560 views

Jak lutować rur miedzianych, lutować pewne zastosowanie?

Miedź jest metalem, który ma wystarczająco miękką, giętką strukturę. Dlatego też, w przeciwieństwie do samej stali, jak materiał jest łatwiejszy do lutowania niż jego zaangażowanego spawania. Z silnym pragnieniem, masz niezbędne narzędzia i materiały narzędzia do radzenia sobie z tym zadaniem jest w stanie nawet początkujący. Pozwól nam dowiedzieć się , jak do lutowania rur miedzianych.

Rury miedziane jakość

Często zdarza się, że rury wykonane z materiałów stosowanych w gospodarstwie domowym do zamocowania elementów grzejnych i przewodów kanalizacyjnych. Miedź jest optymalnym rozwiązaniem dla utworzenia takich dróg. Ma idealnie gładką powierzchnię, nie koroduje, nie zatyka się osadów, a także ma właściwości antybakteryjne. Wiedząc dokładnie, jak lutować poprawnie ogrzewanie rur miedzianych, można zapewnić nieprzerwany system obsługi przez kilka dziesięcioleci.

Narzędzia i materiały

Przed dowiedzieć się, jak do lutowania rur miedzianych, konieczne jest, aby przygotować zestaw narzędzi, które mogą być potrzebne podczas pracy:

 1. Cutter. Miedź jest stosunkowo miękki materiał. Nawet niewielki nacisk na takich rur może spowodować deformację. Z tego powodu, gdy zalecane jest cięcie w użyciu specjalistycznych narzędzi.
 2. Extender. Tak jak w układzie ogrzewania lub układzie rur miedzianych kranu o identycznych rozmiarach są wykorzystywane w przygotowaniu do spoin lutowniczych trzeba użyć narzędzia zwiększyć średnicę.
 3. Pickup skos. Po separacji segmentów rurowych o terminach trzeba wykonać przetwarzania ich krawędziach. Tylko w ten sposób elementy przyszłego systemu będą mogły wejść w siebie.
 4. Szczotka stalowa wymagany do czyszczenia wnętrza rur.
 5. szczotka druciana pozwala usunąć brud, wszelkiego rodzaju warstw i tlenków, które mogą przeszkodzić w realizacji wysokiej jakości połączeń lutowanych.
 6. Palnik gazowy jest wykorzystywany do ogrzewania stawów. Musi ona zawierać specjalną dyszę, która umożliwia regulację płomienia.
 7. Lutowniczy ma postać drutu lub pręta mającego niższą temperaturę topnienia niż miedź.
 8. Strumień – skład chemiczny, który ułatwia zastosowanie lutowania.

Jak lutu do lutowania rur miedzianych?

Obecnie liczne odmiany są powszechnie dostępne lutownicze, które mogą zapewnić niezawodne połączenie rur miedzianych poprzez lutowanie. Najczęściej mistrzów uciekają się do stosowania lutów niskotemperaturowych. Te ostatnie oferują możliwość utworzenia połączenia w stosunkowo niskiej ogrzewanie materiału, który nie powoduje deformacji miedzi. Jednak te stawy nie różnią się z najlepszymi właściwościami mechanicznymi.

W odniesieniu do lutowania przeznaczony do lutowania w najwyższych temperaturach, pozwalają na tworzenie najbardziej stabilne związki. Jednocześnie są oni zachęcani do korzystania tylko doświadczonych rzemieślników, ponieważ bez odpowiednich umiejętności dłuższego oddziaływania termicznego na metalu może prowadzić do oparzeń.

Co można lutować rur miedzianych do siebie? Podczas lutowania, co jest powszechne w regeneracji krajowych systemów grzewczych i sanitarnych, często uciekają się do stosowania bezołowiowych stopów lutowniczych. Ta ostatnia daje możliwość stworzenia wystarczająco odporne na naprężenia mechaniczne połączenie. Wśród tych stopów lutowniczych należy zauważyć, ze stopów cyny, antymonu, bizmutu, selenu, srebra. Główny udział w ich skład zajmuje cyny – o 95%. Pozostała część dodatkowych składników.

Aby wykonać lutowanie całkiem odpowiednie tanie lutowniczych na bazie cyny i ołowiu. Jednakże, nie są zalecane do stosowania w regeneracji rur wodnych, które są przeznaczone do dostarczania wody do picia, ponieważ przewód jest toksyczny materiał.

Co jest lepsze w użyciu topnika do lutowania rur miedzianych?

W przypadku lutowania powszechnie stosowanych związków chemicznych opartych na chlorku cynku. Jednakże, próbuje dowiedzieć się, jak do lutowania rur miedzianych, nie należy płacić zbyt dużo uwagi do składu topnika. Lutowania miedzi w stopniu wystarczającym do nabywania pojazdu przeznaczonego do tego celu, na przykład pastę z kalafonii i wazelina.

Jak lutować rurę miedzianą bez topnika? Stabilnie związków bez zastosowania związków chemicznych jest zupełnie realne. Jednak to musi tu być realizowane za pomocą lutu twardego najwyższej jakości cyny i srebra w oparciu.

Procedura lutowania

Jak lutować rur miedzianych? Prace prowadzone są w następującej kolejności:

 1. Z frezu wykroju jest podzielona na segmenty o pożądanej długości.
 2. Metalowa szczotki i szczotki są usuwane wewnętrzne i zewnętrzne powierzchnie, które mają być przylutowane.
 3. Specjalna ekspander zwiększa średnicę końcach segmentów są wciskane na drugiej rury planowano.
 4. Krawędzie przyszłe połączenia jednolicie stosowane topnika.
 5. Rury zamykające dodaje się do siebie. Wilgotne gąbki strumienia pozostałości są usuwane.
 6. Nagrzewanie związku. Gdy strumień zmienia oryginalny sygnał na srebrze, obróbka termiczna powierzchni należy przerwać.
 7. Dla przyszłości stawu doprowadza lutu. Te ostatnie powinny zaczyna płynąć bez palnika grzewczego od podwyższonej temperatury miedzi.
 8. Pike zatrzymana jak tylko lutu będzie wypełnić wszystkie puste przestrzenie w obszarze spoiny.
 9. Po ochłodzeniu mieszanki spoinującej wyciera mokrą segmentu materii, który pozwala na usuwanie resztek topnika i lutu.

pomocnych wskazówek

Istnieje kilka wskazówek, które mogą się przydać, gdy pracuje. Tak więc, rzemieślnicy, którzy nie mają doświadczenia nakładającą lutowania rur miedzianych zaleca się być przeszkoleni, stosując jako materiał eksploatacyjny segmentów niepotrzebne luki. Zdaniem ekspertów, trzeba wykonać wielokrotnie lutu testową tworząc wyobrażenie tego rodzaju pracy.

Podczas ogrzewania stawów jest ważna nie perederzhivat płomień palnika w jednym punkcie, ponieważ jego temperatura może osiągać około 1000 ° C, Aby nie palą miedzi, dostatecznie równomierne sekcję grzewczą 20 sekund.

Po zakończeniu lutowania konieczne jest wykonanie dokładnego mycia w systemie rurociągu pod znacznym ciśnieniem wody. Tylko w ten sposób, aby usunąć nadmiar cyny i topnika, który zamraża się w tych związkach.

Konkludując

Więc zorientowali się, jak do lutowania rur miedzianych. Kiedy odpowiedzialne podejście do problemu i posiadają niezbędne narzędzia do radzenia sobie z takiej pracy zdolnego każda. Ważne jest, aby tylko przed treningiem, bez odchodzenia od technologii.