744 Shares 1463 views

Awaria układu paliwowego silnika wysokoprężnego: przegląd możliwych przyczyn i rozwiązań problemów

Urządzenie według dowolnego pojazdu, czy to diesel czy benzyna, pod warunkiem systemu zasilania (innymi słowy, paliwo). Niektórzy ludzie uważają, że diesel samochody są bardziej wybredne jakość paliwa. To jest naprawdę. A naprawa takiego systemu jest wart wielokrotnie droższe. Dzisiaj patrzymy na to, co stanowi układ paliwowy silnika wysokoprężnego, jego struktury i podstawowej diagnostyki.


urządzenie

Tradycyjnie, system ten może być podzielony na dwie pętle: wysokiego i niskiego ciśnienia. Ostatnio czyni przygotowania paliwa i wysyła go na „wyższy poziom”, do drugiego obiegu. Wysokociśnieniowy system działa jako ostatecznego wtrysku paliwa do komory spalania silnika.

Łańcuch obwodu niskiego ciśnienia zawiera szereg elementów konstrukcyjnych. Ten filtr, separator, siłownik paliwa, nagrzewnica i pompa. Paliwo przechodzi przez każdy z tych elementów składowych. Pompa tworzy ciśnienie w systemie, grzejnik podgrzewa zimno „olej napędowy” do żądanej temperatury (jak w zimie przekształca osadowego parafiny) i przez filtr paliwa wpływa do drugiej, równie ważne dla układu połączeń. Składa się z następujących elementów:

  • Pompa wysokiego ciśnienia paliwa. To łączy się z filtrem.
  • Wtryskiwacze. Ostatnio sporą popularność zyskał wtryskiwacz z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Uważa się, że są one przeznaczone do bardziej precyzyjnego dawkowania paliwa. Urządzenie nie stracić moc podczas gdy konsumpcja spada.
  • Przewody paliwowe – linie, przy czym mieszanina jest doprowadzana do cylindrów.

Poniżej przyjrzymy się awarii głównego układu paliwowego silnika wysokoprężnego.

trudny początek

Szczególnie często zdarza się na zimno. Uważa się, że diesel uruchomić praktycznie niemożliwe bez ogrzewania w zimie. Przynajmniej w jakiś sposób złagodzić tę sytuację, producenci dostarczyli Arctic paliwa, która zawiera dodatki antizamerzayuschie. Ale trudne do uruchomienia nie zawsze mówią o zamarzniętym paliwem. Jeśli urządzenie jest jeszcze trudniejsze do uruchomienia „na gorąco” jest prawdopodobnie wadliwy pompy wysokociśnieniowej, a mianowicie jej elementów wtryskowych. Warto również sprawdzenie kąta postępów dopływ paliwa do silnika. Możliwe zużycie dysz, z powodu których mieszaninę rozpyla się w złym cylindra. Ogólnie rzecz biorąc, powody trudny początek silnik wysokoprężny dużo. Dlatego też, każdy szczegół jest zaznaczone. Usterki mogą być poświata, nieprawidłowe działanie regulatora ciśnienia, niedobory paliwa przed pompą. Takie uszkodzenie układu paliwowego silnika napędowego ( „Volkswagen T4” nie jest wyjątkiem) towarzyszy zmniejszeniu ciśnienia w przewodach paliwowych, dzięki czemu powietrze dostaje się do pompy, która nie jest zdolna do wywołania żądanego ciśnienia.

Spadek mocy

Występuje z powodu zużycia lub uszkodzenia dozowniki. Ponadto, taka awaria układu paliwowego silnika wysokoprężnego wystąpić z powodu niedostatecznej ilości paliwa, które dostają się do pompy. Bo przed nim jest filtr, to jest prawdopodobne, że on po prostu blokowane.

wysokie zużycie

awaryjne systemy zasilania diesel dane wynikać z nieprawidłowo wystawione kąta wyprzedzenia wtrysku. Ponadto, zwiększone zużycie paliwa jest wynikiem nieprawidłowego działania pompy paliwowej. Ciśnienie wtrysku mieszaniny jest zbyt duża. Ponadto, natężenie przepływu jest zwiększona ze względu na niski poziom kompresji w cylindrach.

Czarny dym z rury wydechowej

A jeśli na „KAMAZ” jest uważany za „choroby roślin”, których właściciele nie zwracają uwagi na zagraniczne samochody dym z komina – powód do myślenia poważnie. Te oznaki problemów z silnikiem Diesla mówić o złej gażników w cylindrach, co może być spowodowane późnym wtrysku paliwa. Nadal konieczne jest sprawdzenie dysz i luzy w zaworze. Sama „czerń” jest utworzony przez luźne osadu i zamykanie zaworów wlotowych / wylotowych silnika.

Biały i szary dym

Prawdopodobnie uszczelka głowicy silnika jest wybity. Jeśli dym ostatecznie znika, silnik jest po prostu schładza. To normalne, że na północnych szerokościach geograficznych.

trudne zadanie

Silnik wysokoprężny o charakterze pierwotnie jest głośny benzyna. Jednakże, jeśli wibracja zintensyfikowane, najprawdopodobniej doszło zastrzyk wczesne paliwa. Określenie silnik wysokoprężny wykrywania błędów jest przeprowadzane przez dysze. Sprawdza również poziom kompresji w cylindrach. Jego minimalny poziom powinien być 23 kilogramów na centymetr sześcienny. wydajność startu pomiędzy cylindrami w tym samym czasie nie przekracza 5-10 procent. Przeciętny silnik wysokoprężny produkuje około 27-30 „kilogram”. Aby ustalić za pomocą specjalnego narzędzia – kompresja.

Zanurza się w rozproszeniu

Objawy – pedał gazu zbyt krótki skok. W tym przypadku, należy wyregulować drążek akceleratora. Należy również sprawdzić filtr powietrza. Prawdopodobnie uszkodzona pompa paliwa wysokiego ciśnienia, dlatego też nie może się rozwijać żądanego ciśnienia w układzie.

Unosić się „biegu jałowego”

W tym przypadku należy sprawdzić podkładki uszczelniające pod dyszami. Spójrz na mocowania filtra paliwa i między przewodami pompy. W razie potrzeby dokręcić silniejsza. Również, gdy takie objawy diesel pompa wygląd błąd systemowy płyta nośna paliwa silnik jest uszkodzony. Ścieranie możliwe regulator obrotów wału korbowego. „Idle” pływak z powodu nadmiaru ciśnienia gazu w skrzyni korbowej – sprawdzić wentylację.

silnik zgasł

Jeśli to stragany w ruchu, sprawdzić przesunięcie kąta wtrysku. To naruszenie siłownika do podłączenia pompy. Ponadto filtr jest brudny, z powodu których brakuje paliwa i niskiej podaży ciśnienia. Co do pompy, to jest możliwe wypaczenia tłoków lub separatora wirnika. Należy zauważyć, że pompa – to najdroższy element w systemie władzy napędowego samochodu. Ze względu na złożony element projektu trudne do naprawienia, więc koszt odzysku jest porównywalna z ceną nowego przedmiotu zakupionego na demontażu.

profilaktyka

Aby wyeliminować układ paliwowy awarii silnika Diesla (bo awaria silnika wysokoprężnego – to drogie przez długi czas), nie leń się przeprowadzić profilaktykę. Pierwszą rzeczą do zrobienia systemu prania z częstotliwością 1-2 razy w roku. Ta operacja wymaga demontażu zbiornika paliwa oraz usuwania nagromadzonych „osad” na filtr paliwa. Praktyka pokazuje, że na dole podczas pracy wytwarza dużo osadu, który podczas jazdy na pustym zbiorniku nagle zatkane filtry i rur.

gatunek paliwa

Szczególnie dotyczy to korzystania z samochodu w tak zwanym sezonie przejściowym. Temperatura powietrza spadła, a stacje benzynowe sprzedają resztki paliwa letniego. Traci swoją płynność nawet przy -5 stopni. Dalej przekształcona parafin, które zapychają pompę i filtr. Jestem pewien, że aby określić na pompę, która będzie wylana rodzaj paliwa – latem i zimą. Jeśli to naprawdę się stało, że temperatura spadła, a letnie „olej napędowy” Maksymalna maszynowy rozmrażanie używając podgrzewacza, lub jeśli jest to samochód osobowy – podłączyć grzejnik w garażu domu. Po uruchomieniu silnik wysokoprężny jest ważny każdy stopień.

Nie rozcieńczać paliwo

Niektórzy rzemieślnicy, jeśli to konieczne, uruchomić silnik diesla w zimie „bodyazhat” benzyny paliwa. Czy to kategorycznie niemożliwe. W Rosji od dawna sprzedawane specjalne dodatki Arctic wysokoprężne, aby zapobiec tworzeniu się parafiny w zbiorniku. W rzeczywistości, te same dodatki dodawane są w zwykły letni paliwo na stacji benzynowej – więc staje się odpowiednie do stosowania w okresie zimowym. Nic w tym złego. Ale rozcieńczyć go z benzyną – tylko samobójstwa (odnosząc się do układu paliwowego).

ocieplenie zimą

Ciepłe, czy nie? układ paliwowy silnika wysokoprężnego, które to urządzenie jest zasadniczo różni się od benzyny, również potrzebuje tego działania. Uruchomić silnik, uruchomić ją na biegu jałowym przez 3-5 minuty, po czym pierwsze 200 metrów piłkę z „łagodnym” trybie samochodowym. silnik wysokoprężny, w przeciwieństwie do benzyny, zimniej – rozgrzewa się znacznie dłużej. Przedłużona na biegu jałowym, również nie jest wymagane, ale zignorować powyższe zalecenia nie jest konieczne.

stacja benzynowa

Wszystko nadużywają naszego tankowania paliwo złej jakości, jak mówią, na rosyjskich stacjach benzynowych nie mają normalnego oleju napędowego. To jest fundamentalnie błędne. Jedna prosta zasada: tankowanie samochodu drogiego paliwa na stacjach benzynowych znanych. Każdy chce zaoszczędzić pieniądze kupując paliwo na 10-15 procent tańsze niż wartość rynkowa, dosłownie w kolejce w kolejce. Jednak po kilku tygodniach, gdy w naprawie paliwa, zaczynają nie obwiniać siebie, a tankowanie. W rzeczywistości to jest, ale nikt na siłę nie jeździ. Zawsze masz wybór. Pamiętacie najważniejsze – skąpiec płaci dwa razy.

Jak przedłużyć żywotność pompy paliwa?

Jak powiedzieliśmy wcześniej, jest to jeden z najważniejszych elementów układu paliwowego.

Aby pompa wysokociśnieniowa potrwa dłużej i awaria układu paliwowego silnika wysokoprężnego opuścił cię, musisz:

  • Nie należy pozostawiać zbiornik nocą „w połowie pusta.” W ten sposób wilgoć, która następnie przechodzi w dysze i pompę na maszynach.
  • Okresowo odsączyć osad przez korek spustowy.
  • Nie idź na pustym zbiorniku i ciągłe palenie żarówkę.

wniosek

Tak więc okazało się, że główne wady diesel. Przestrzegając tych prostych zasad, można znacznie przedłużyć żywotność systemu i zmniejszyć ryzyko „go naprawić.”