147 Shares 2640 views

Majorka – pogoda w poszczególnych miesiącach: grudzień, styczeń, luty, marzec i inne miesiące

Nawet ci, którzy wielokrotnie odwiedzili ten kraj i którzy dobrze znają, zazwyczaj nie biorą pod uwagę faktu, że półwysep Iberyjski w Europie nie jest całością Hiszpanii. Ma inne terytoria.

Wyspa Hiszpania

Położone na Morzu Śródziemnym Baleary to autonomiczne terytorium Hiszpanii. Największa wyspa w archipelagu na Majorce od dawna jest centrum atrakcji turystów z całego świata. Wynika to z kilku powodów, a przede wszystkim klimatu. Na Balearach luksusowa, wiecznie tropikalna przyroda i bogate dziedzictwo europejskiego średniowiecza, z których większość jest dobrze zachowana i przetrwała do dzisiaj.

Kiedy jest najlepszy czas na Majorkę?

Tajemnicą popularności tej śródziemnomorskiej wyspy jest kombinacja czynników naturalnych i historycznych. Urlop na plaży na najwyższym poziomie łączy się tutaj z okazją do przyłączenia się do historycznego i kulturalnego dziedzictwa charakterystycznej prowincji Hiszpanii, której częścią jest Majorka. Pogoda przez miesiące, jeśli inaczej, nie wystarczy, aby wyspa straciła apelację. Po prostu nie ma takiego miesiąca w roku, w którym nie należy planować wizyty na Balearach. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że sezon plażowy trwa od kwietnia do października, nie zapominaj, że to jest Hiszpania. Na Majorce, na pogodę, która pozostaje na tyle komfortowo, nawet w miesiącach zimowych, na terytorium wyspy tego kraju i jest w każdej chwili dobra. I aby zapoznać się z jego kulturowym i historycznym dziedzictwem w tym sezonie jest jeszcze lepiej.

Na Majorce odpocząć w "sezonie"

Tradycyjne pojęcia "wysokich" i "niskich" sezonów turystycznych na Balearach istnieją, ale nie są tu tak wyraźne, jak na kontynencie. Jest to typowe dla wielu wysp Morza Śródziemnego, w ich rzędach jest również Mallorca. Pogoda według miesięcy różni się tutaj, dzięki czemu można wybrać najbardziej akceptowalny system temperatury zgodnie z Twoim upodobaniem. W miesiącach letnich wyspa jest dość gorąca, średnia temperatura zbliża się do znaku trzydziestoprocentowego. Jednocześnie niemożliwe jest określenie takiej temperatury, która jest wyczerpująca. Od dawna zauważono, że ta sama temperatura powietrza jest postrzegana w zupełnie inny sposób przez człowieka w głębinach kontynentu i na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Tropikalny deszczowy klimat zachodniego wybrzeża śródziemnomorskiego czyni tę temperaturę bardzo wygodną dla człowieka przyzwyczajonego do klimatu środkowego pasa. Pogoda w Majorce w czerwcu i innych miesiącach letnich jest idealna na wakacje na plaży. Woda rozgrzewa się do 25 stopni Celsjusza.

Majorka wiosną

Już wczesną wiosną temperatura na wyspie wzrasta do plus 20 stopni. W tej chwili tropikalna przyroda Balearów stopniowo się pobudza po zimowym wypoczynku i przeżywa okres gwałtownego kwitnienia. Mallorca dosłownie tonie w kwiatach. I zasługuje na co najmniej raz. Szczególnie, że pogoda na Majorce w kwietniu jest dość na początku pełnoprawnego sezonu plażowego. Ten okres roku charakteryzuje się tym, że wciąż nie jest zbyt zatłoczony na plażach, hotelach i restauracjach. Główny strumień turystów przyjeżdża na Baleary w miesiącach letnich. I wraz z ich przyjazdem, ceny we wszystkich przedsiębiorstwach infrastruktury usługowej również rośnie. Jest to widoczne już pod koniec wiosny, ponieważ pogoda na Majorce w maju jest już latem.

Sezon Velvet

Okres ten trwa około dwóch miesięcy na Balearach: od połowy września do pierwszych dziesięciu dni listopada. To jest dla aksamitu sezon zwrócić uwagę na meteosensitive ludzi. Średnia temperatura powietrza w tym czasie spadła o około pięć stopni, ale pogoda w październiku na Majorce nadal jest wygodna, szczególnie dla tych, którym ciepło jest przeciwwskazane ze względów medycznych. Między innymi w sezonie aksamitnym na plażach wyspy jest mniej hałasu i zamieszania: znaczna część turystów wraca do miejsc stałego zamieszkania. W związku z tym obniża się zarówno poziom cen kuponu, jak i codziennych wydatków. Baleary są szczególnie piękne w tym okresie roku, a wiecznie natura nabiera cech charakterystycznej autumnalnej ekspresji. Między innymi turyści oczekują obecnie obfitości tropikalnych owoców w minimalnych cenach. Wielu z tych, którzy mieli szczęście odwiedzić te brzegi twierdzą, że lato trwa znacznie dłużej niż na kontynencie. Rzeczywiście, pogoda na Majorce we wrześniu prawie nie różni się od pogody letniej. Granica między pór roku może być bardzo warunkowa.

Niektóre cechy klimatyczne

Turyści, którzy kupują kupony w popularnych ośrodkach na plaży, nie mogą się zastanawiać, ile opadów atmosferycznych występuje w miejscu, w którym mają się udać. Ale ciekawą cechą klimatyczną i znaczącym pozytywnym aspektem wakacji na plaży na Balearach jest fakt, że deszczowe dni tutaj są niezwykle rzadkie. Tylko nieznacznie częściej niż w afrykańskiej pustyni Sahara. Oczywiście pojawia się tutaj opad atmosferyczny, ale występują głównie w postaci krótkotrwałych ulewnych deszczy. Który jak nagle leci, jak nagle i do końca. Po godzinie niebo jest zwykle jasne, a znowu słońce świeci. To jest cecha klimatyczna wyspy Majorka. Pogoda przez miesiące tutaj jest dość stabilna, a poziom opadów jest w przybliżeniu taki sam. Większość dni słonecznych, a odpoczynek na plaży nie jest utrudniony.

Co warto zobaczyć na Majorce

Całkowita długość linii brzegowej tej wyspy przekracza pół tysiąca kilometrów. Tu w obfitości są długie plaże z czystym piaskiem, nadbrzeżne skały, duże i małe zatoczki i zatoczki. Ale najwyższy poziom wakacji na plaży – to nie jedyna rzecz, która jest znana na Majorce. Pogoda przez miesiąc tutaj różni się nie tyle na kontynencie, co nie przeszkadza w poznaniu historycznych i naturalnych atrakcji wyspy. Nawet podczas tak zwanego "niskiego sezonu". Niska jest oparta głównie na stawkach za usługi infrastruktury turystycznej. Unikalne połączenie jasnej tropikalnej przyrody z historycznym dziedzictwem architektonicznym daje niepowtarzalną ekspresję na wyspę. Wiele tu jest dobrze zachowane od średniowiecza i mauretańskiego okresu hiszpańskiej historii, ale na Majorce przetrwało zabytki czasów rzymskich. Charakterystycznym elementem krajobrazu na wyspie są stokowe zbocza górskie, zarośnięte bujnymi ogrodami i winnicami. Nie jest trudno zgadnąć, że Mallorca, między innymi, jest również znany z winiarstwa. Spróbuj to ocenić zarówno w stolicy, jak iw małych wioskach we wnętrzu terytorium. Bardzo dobrą opcją na podróżowanie po wyspie są dwie gałęzie kolejowe, łączące stolicę Majorki z dwoma innymi miastami. Obie przebiegają przez najbardziej malownicze miejsca i są tradycyjnie wykorzystywane do celów zwiedzania.

Stolica wyspy

Ale większość historycznych i architektonicznych atrakcji koncentruje się w stolicy Palma de Mallorca. Jest to dość duże miasto z ponad tysiącletnią historią. Szczególnie wyraziste są takie wybitne przykłady architektury gotyckiej, jak Katedra La Seu, założona w 1229 roku, a Pałac Palau del Almudain jest tradycyjną rezydencją lokalnych dynastii monarchistycznych. W architekturze Palma de Mallorca można zobaczyć ślady obu arabskich i mauretańskich wpływów. Cała centralna część miasta za katedrą zachowała swój oryginalny układ historyczny w stylu mauretańskim. Szczególnie godny odnotowania jest tutaj kościół św. Eulalii, jeden z najstarszych budowli religijnych nie tylko na wyspie Majorka, ale na południu Hiszpanii. Pewnego dnia, aby zapoznać się z historycznym centrum stolicy wyspy, często nie wystarczy.

Jak dotrzeć na wyspę

Na wysokości "wysokiego" sezonu turystycznego w Palma de Mallorca można lecieć lotem z Szeremietiewo. W innych porach roku odbywają się wyłącznie loty czarterowe z tego lotniska. Dlatego będziesz musiał podróżować z przesiadką w Barcelonie lub Madrycie. Loty są również wykonywane z kilku innych miast na kontynencie europejskim. Ale wyspy można dojechać transportem wodnym. Regularne połączenia z portem Palma de Mallorca są dostępne w Barcelonie, Walencji, Menorce i Ibizie.