174 Shares 3182 views

Słodki pilaw: jak go ugotować?

Chcesz zaskoczyć domowników coś smacznego? Następnie należy przygotować dla nich słodki pilaw. Odbywa się to w ciągu kilku minut, a jeden z tych produktów, które są w każdej lodówce.

Więc zdecydowaliśmy się gotować pilaw słodkiego dla całej rodziny. W pełni popieram wybór. Teraz trzeba przygotować następujące produkty:

  • 150 g masła;
  • morele, śliwki, rodzynki i migdały (50 g każdy);
  • pół szklanki soku z granatów;
  • ryż (najlepiej się matowy) – 1, 5 filiżanek;
  • 2 łyżki. cukrowy L;
  • 1 karambola (jeśli sklep nie znalazłem go, to jest w porządku, można to zrobić bez niego).

Kiedy wszystkie składniki pod ręką, można przystąpić do przygotowania słodkich pilaw. Wziąć określoną ilość ryżu i ostrożnie przemyto wodą z kranu. Następnie znaleźć garnek średniej wielkości, napełnić go wodą, wchodzą ryż śpi i gotować do miękkości. Teraz musimy czajnik (które zwykle przygotowuje słodkie Pilaw z rodzynkami). Ale jeśli nie w domu, to jest całkiem odpowiedni PAN. Musimy przełamać 100 g masła. To następnie dodać ryż. Wszystko to jest dokładnie wymieszać, a obcisłe pokrywę. Kładziemy ogień do minimum. Gotować na wolnym ogniu, aż ryż pilaw aż słodki nie jest całkowicie gotowa. Stale mieszając go do ryżu przyklejoną do Kazania i nie spalony.

Podjęcia innej szalki i topi masło to (pozostałe 50 g). Dodać migdały, śliwki, morele i rodzynki w dowolnej kolejności. Smażyć trochę do naszej słodkiej risotto okazało się smaczne i pachnące.

W innym garnku ugotować syrop będzie składać się z naturalnego granatu sok, cukier i carambola. Mieszanina możemy doprowadzić do wrzenia, a następnie gotować przez kolejne 5 minut. Syrop należy dodać sauteed w oleju masła owocowego. Wszystkie te składniki są dokładnie wymieszane ze sobą. Pozostaje wymieszać ryż z owocami. To jest to – pyszne słodkie pilaw jest gotowy.

Pomimo faktu, że pilaw owoców przygotowany na tyle szybko, można znacznie przyspieszyć ten proces. Pomoc przyjdzie do was nowoczesne urządzenie o nazwie „multivarka”. Przygotowanie słodkiego pilaw tam można w ciągu kilku minut.

Z produktów, które wymagają: cebula, średnich, ryżu, marchwi, rodzynki i suszonych moreli. Po pierwsze, należy stosować suszonych moreli i rodzynek, przemywa wodą z kranu i wygrzewana przez czas. Następnie przystąpić do wytwarzania marchew i cebula. Umyte i obrane marchewki najlepiej jest ruszt, posiekać w drobną kostkę. W multivarka wybrać tryb „mięso”. Teraz pozostaje wlać 1 godziny. L roślinnego (nierafinowane) oleju.

Warzywa lekko smażone. Równolegle do tego, myjemy ryż (parboiled lub można wziąć długie ziarna). Po umyciu, należy umieścić go na warzywach. Dodanie wody tak, że obejmuje ryż z warzywami.

Ponownie zwracamy się do multivarka i ustawiony na tryb to „ryż”. Jeśli chodzi o czas gotowania, najlepszym rozwiązaniem byłoby 10 minut. Szczelnie zamknąć pokrywę naszego przyszłego pilaw delikatnie przełożyć zawór do żądanej pozycji i włączyć urządzenie. Po 10 minutach pilaw jest całkowicie gotowy. Ale nie od razu po usłyszeniu sygnału zdjąć pokrywę. Niech ryż co najmniej 20 minut później. Można zainstalować w trybie ogrzewania multivarka. Jak widać, to pachnący potrawa gotuje się bardzo szybko.