791 Shares 5415 views

Niebezpieczne parovarian torbiel

Torbiel jest pęcherz z zawartością cieczy. Łagodne formacji ściennych składa się z cienkiej warstwy komórek, komórki te produkują cieczy, a tym samym kapsułka zostaje stopniowo zwiększa się i powoduje dyskomfort. Kobieta powinna być postrzegana przez ginekologa, lekarz monitoruje rozwój torbieli, a jeśli to nie wywierać nacisk na narządy wewnętrzne, nie mogą zostać usunięte. W przypadku, gdy torbiel jest zagrożeniem, że gwałtownie rośnie – podjęte przebicie lub wyznaczony operację, aby ją usunąć.


Torbiele często tworzą w jajniku, rzadko wypustki (jajnika – parovarian torbieli). Kapsułki te są zróżnicowane struktury histologicznej, rodzaj zawartości, wielkości, może mieć wiele komór. Synonim cystę – torbielakogruczilak, w zależności od jego położenia formowania może być paratubarnym (blisko jajowodu) lub paraovarialnym (wewnątrz tkanki jajnika utworzonym z niego).

Wiele torbiele rozwijają się jako rezultat owulacji i ostatecznie przejść na własną rękę. Nienormalne kapsułki wystąpić podczas zachwianie równowagi hormonalnej żeńskich hormonów, które są produkowane przez jajniki. Torbiele nie są związane z nowotworami złośliwymi i jesteśmy w stanie zregenerować się w onkologii, są one głównie u młodych kobiet. Uważa się, że torbiel paratubarnaya (w jajowodach) jest najczęstszą chorobą. Są to małe kapsułki o średnicy nie większej niż 2 cm, wypełnionych płynem surowiczego.

Jednak paratubarnaya torbieli może mieć bardzo duże rozmiary, często rozmieszczone w rurze fimbrii. Zazwyczaj gidatidy jajowodów – Wiele torbiele, są wyłożone cylindrycznej lub prostopadłościennej nabłonka (tkanki). Takie formacje są usuwane sposób operacyjny.

Parovarian torbiele nie przenoszone na poziomie genetycznym, to powstaje z powodu zaburzeń endokrynologicznych, zaburzeń seksualnych, zapalenia jajników różnej etiologii. Takie formacje są diagnozowane u kobiet poniżej 40 roku życia i do 16% wszystkich cyst.

Parovarian torbieli jajnika może mieć mały rozmiar (60 mm) i można osiągnąć duże formy (rozmiar główki noworodków) i wypełnić znacznie jamy brzusznej. Zazwyczaj są one zlokalizowane powyżej lub z boku macicy często pojedynczej komorze, okrągły lub owalny kształt, ze jasne zawartości. Małe parovarian torbiel często nie przeszkadzać kobietę, ale rośnie tam jest wzrost brzucha, bóle w dolnej części brzucha, czasami zakłócony cykl menstruacyjny i jest bezpłodność.

Symptomatologia parovarian torbieli

Jak zostało powiedziane wyżej, że małe kapsułki nie powodują dyskomfort, można je wykryć tylko za pomocą ultradźwięków. Kiedy gigantyczne formy następujących objawów:

  • częste oddawanie moczu ;
  • ból rozciągający się do kości, lub nieprzyjemny dokuczliwy ból w podbrzuszu;
  • Ostry ból (ostry brzuch), na jej pęknięcie lub skrętne nóg torbieli.

Parovarian cysty niebezpiecznych powikłań. Osiągając duża torbiel może jątrzyć lub jej nogi są skręcone lub zerwane, w tym przypadku wymagane pilnej operacji. Dlatego lepiej nie czekać, aż rosną i mają planowej operacji. Po nie występują nawroty jego usunięcia – korzystnego rokowania.

Diagnostyka i leczenie

Parovarian torbieli wykryte w badaniu miednicy, ultradźwięki, metoda instrumentalnej. Leczenie tylko operative. W czasie eksploatacji kapsuła lekarz łupiny, a jego zawartość i przechowuje jajnika lub jajowodu, jeśli to możliwe. W przypadku powikłań można usunąć jajnik, ale jak wiesz, to nie ma wpływu na funkcję produkcyjną, kobietę, nawet jeden jajnik jest w stanie pojąć i nosić dziecko prawidłowo.