848 Shares 5935 views

Dystrybucja – jest to niekończąca się pogoń za zyskiem

Ten produkt nie spadnie do konsumenta gdy przechodzi on w pewien sposób. Proces i przejście tej odległości nazywany „dystrybucja” (lub dystrybucja, obie alternatywy są uznawane za poprawne). Distributio łacińskie słowo dosłownie przekłada się na dystrybucji. Ale powiedzieć, że dystrybucja – to tylko dystrybucja towaru może być dwadzieścia pięć lat temu.


Teraz proces ten jest bardziej złożony, wieloetapowy. Tym bardziej, że jest to niezbędne do dystrybucji produktów w taki sposób, że nie położył się na pułk handlu ciężar. Od tego czasu, gdy ludzie nie chciał się targować i włączone do stosunków towarowo-pieniężnych, ludzkość do perfekcji sztukę zwaną „dystrybucja towarów”. System stosunków, z których każdy posiada własną specjalizację. Fabryka wyprodukowała, zrobił margines wystarczający do wznowienia cyklu produkcyjnego, do zapłaty wszystkich kosztów i dalszego rozwoju. Następnie przeszedł do następnego linku. Nie uczyniły marży handlowej i wysłał dalej. Więc do użytkownika końcowego.

Jeśli producent nie chce udostępnić, będzie musiał stworzyć własną sieć dystrybucji, z linii montażowej nikt jeszcze nie próbował sprzedać. I tworzenie placówek detalicznych – to kosztuje dużo, więc najlepiej, aby każdy mógł wykonywać swoją pracę.

Dystrybucja – to proces, który jest niemożliwy bez kanałów dystrybucji.

Ich poziomy:

  • Producent – konsument. Do tego, jak już wspomniano, trzeba stworzyć sieć dystrybucji. Wyjątek – fast food: smażone kiełbaski, sprzedawane tutaj.
  • Producent – sprzedawca – konsument. Poziom, odpowiednie dla małych i średnich producentów.
  • Producent – hurtownik – detalista – konsument. Więc dla nas spada towarów masowych.
  • Producent – hurtownik – mały sprzedawca hurtowy – sprzedawca – konsument. Jest to poziom międzynarodowych firm. Dla niego się dostać, na przykład, papierosów, artykułów gospodarstwa domowego, telefonów komórkowych.

Na poziomie konkurencji istniejącej dystrybucji dziś – procesu, który jest równie ważne dla wszystkich uczestników. Bez względu na to, jak wspaniałe było towary, jeżeli kanały dystrybucji nie działają dobrze, odbędzie się zawodników półki. Tak więc, zanim podpisze umowę dystrybucyjną, producent (która promuje znak towarowy) przez długi czas badania potencjalnego partnera. Uważamy, że dostawa i logistyka magazynowanie, obszar pokrycia, poziom wyszkolenia personelu sprzedaży, możliwości finansowych.

Na hurtownika umowa nakłada wiele obowiązków. Ale korzyści obiecuje poważna (jeśli jest to dobrze znana marka). Dla niego dystrybucja – zobowiązanie do pompowania poprzez swoje kanały dystrybucji minimalnej ustalonej liczby distribyutiruemogo towary mają sald minimalnych zapasów (na przykład w wysokości miesięcznej sprzedaży), ściśle w celu utrzymania warunków płatności, zapewniając sieci detalicznej merchandising, nosić torebkę i innych zapasów.

Ale za to on odbiera przychodzące cenę minimalną na terytorium dystrybucji wyłącznego prawa hurtowego w nim (czyli w tym obszarze jest wyłącznym przedstawicielem producenta).

Korzyści ilustracji bezpośredni kontrakt – grupa dystrybucyjna napój „BBH” (piwo i napoje „Baltica”). Wyłączne prawo do terytorium i bezpośrednie dostawy od producenta okazją dla krótkim czasie z małej hurtowni, aby włączyć do poważnego uczestnika rynku.